Wielrenner Bardet langer bij Team DSM
NAPELS (ANP) - De Franse wielrenner Romain Bardet rijdt ook de komende twee jaar voor Team DSM. De 31-jarige Bardet komt sinds vorig jaar uit voor het Nederlandse team. Na ritzeges in de Ronde van Burgos en de Ronde van Spanje in 2021 won hij dit jaar het eindklassement van de Ronde van de Alpen. In de Giro d'Italia bezet hij na een week de tiende plaats in het klassement.
"Ik ben superblij dat ik bij deze ploeg kan blijven. Ik heb hier weer grote stappen gezet, het is precies de juiste omgeving voor mij", laat de Fransman via zijn ploeg weten. DSM roemt het arbeidsethos van de kopman en zijn vermogen kennis over te dragen aan andere renners uit de ploeg. Met een van hen, Thymen Arensman, vervulde hij een hoofdrol in de Tour of the Alps. De jonge Nederlander eindigde er als derde en won het jongerenklassement. Een woordvoerder van DSM bevestigde eerder tegenover VéloNews dat Arensman vertrekt bij de ploeg. Hij zou een contract kunnen ondertekenen bij Ineos Grenadiers.
Meer uit Sport
USSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.
31 minuten geledenUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.
2 uur geledenMALEMORT (ANP/AFP) - De vakbond van wielrenners wil dat de starttijd van koersen in de zomer wordt aangepast vanwege de steeds vaker voorkomende hittegolven. "Renners willen voor het best mogelijke vermaak blijven zorgen, maar dit moet wel samengaan met aanpassingen aan de klimatologische realiteit waarmee de wielersport nu wordt geconfronteerd", schrijft vakbond CPA naar aanleiding van de ingekorte negende etappe van de Tour de France zondag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft voor de vierde keer op rij Wimbledon op zijn naam geschreven en daarmee zijn tiende grandslamtitel veroverd. De 23-jarige Nederlander rekende in de finale bij de quads af met landgenoot Sam Schröder: 6-1 6-3.
3 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de dertiende keer de Grote Prijs van Duitsland gewonnen. Hij evenaart daarmee het record van de Italiaanse racelegende Giacomo Agostini, die in de jaren zestig en zeventig in de vorige eeuw ook dertien keer de Duitse grand prix in het WK wegrace won.
3 uur geledenMALEMORT (ANP/AFP/DPA) - Tourbaas Christian Prudhomme zegt dat de ingekorte negende etappe sportief gezien een "uitdagende en veeleisende" blijft. De rit van Malemort naar Ussel behoudt namelijk de vier gecategoriseerde beklimmingen.
8 uur geleden