Wielrenner Ayuso verslaat Ganna in tijdrit Tirreno-Adriatico
LIDO DI CAMAIORE (ANP) - De Spaanse wielrenner Juan Ayuso heeft de eerste etappe van de Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van UAE Team Emirates was de snelste in een tijdrit over 10 kilometer met start en finish in Lido di Camaiore.
De Italiaanse favoriet Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), de winnaar van de openingstijdrit de laatste twee jaar, werd op 1 seconde tweede. De Brit Ethan Vernon eindigde op 12 seconden op de derde plaats.
Bij afwezigheid van de winnaars van de Tirreno-Adriatico van de laatste jaren, Primoz Roglic (2019 en 2023) en Tadej Pogacar (2021 en 2022) werd Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike vooraf gezien als een van de grote kanshebbers op de eindzege.
Opvallende tijdrithelm
De Deen reed in de nieuwe, zeer opvallende tijdrithelm van zijn ploeg, die zelfs het socialmediateam van de organisatie tot grappen over Star Wars verleidde, maar het revolutionaire hoofddeksel zorgde niet voor een toptijd. Hij eindigde als negende op 22 seconden van Ayuso.
De Spanjaard noteerde al vroeg een tijd van 11.24, waarna iedereen tot Ganna op relatief grote achterstand binnenkwam. Magnus Sheffield, de nummer 3 van de tijdrit van vorig jaar, ging onderuit. Na de binnenkomst van Ganna was Ayuso vrijwel zeker van de winst. Vernon zette daarna nog de derde tijd op de klok.
Veel motivatie
"Iedereen wist dat Ganna de favoriet was voor de zege in de tijdrit", zei Ayuso in het flashinterview na afloop. "Het is een emotionele overwinning, een hele speciale. Het geeft ook veel motivatie voor de komende week. Vingegaard gaat echter ook nog hard strijden voor de eindzege."
Dinsdag staat er een relatief vlakke etappe over een kleine 200 kilometer tussen Camaiore en Follonica op het programma. De Tirreno-Adriatico duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden