Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Ayuso verslaat Ganna in tijdrit Tirreno-Adriatico

Wielrenner Ayuso verslaat Ganna in tijdrit Tirreno-Adriatico

LIDO DI CAMAIORE (ANP) - De Spaanse wielrenner Juan Ayuso heeft de eerste etappe van de Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van UAE Team Emirates was de snelste in een tijdrit over 10 kilometer met start en finish in Lido di Camaiore.

De Italiaanse favoriet Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), de winnaar van de openingstijdrit de laatste twee jaar, werd op 1 seconde tweede. De Brit Ethan Vernon eindigde op 12 seconden op de derde plaats.

Bij afwezigheid van de winnaars van de Tirreno-Adriatico van de laatste jaren, Primoz Roglic (2019 en 2023) en Tadej Pogacar (2021 en 2022) werd Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike vooraf gezien als een van de grote kanshebbers op de eindzege.

Opvallende tijdrithelm

De Deen reed in de nieuwe, zeer opvallende tijdrithelm van zijn ploeg, die zelfs het socialmediateam van de organisatie tot grappen over Star Wars verleidde, maar het revolutionaire hoofddeksel zorgde niet voor een toptijd. Hij eindigde als negende op 22 seconden van Ayuso.

De Spanjaard noteerde al vroeg een tijd van 11.24, waarna iedereen tot Ganna op relatief grote achterstand binnenkwam. Magnus Sheffield, de nummer 3 van de tijdrit van vorig jaar, ging onderuit. Na de binnenkomst van Ganna was Ayuso vrijwel zeker van de winst. Vernon zette daarna nog de derde tijd op de klok.

Veel motivatie

"Iedereen wist dat Ganna de favoriet was voor de zege in de tijdrit", zei Ayuso in het flashinterview na afloop. "Het is een emotionele overwinning, een hele speciale. Het geeft ook veel motivatie voor de komende week. Vingegaard gaat echter ook nog hard strijden voor de eindzege."

Dinsdag staat er een relatief vlakke etappe over een kleine 200 kilometer tussen Camaiore en Follonica op het programma. De Tirreno-Adriatico duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

2 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

3 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

19 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

19 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

1 dag geleden