Wielrenner Ayuso verslaat Ganna in tijdrit Tirreno-Adriatico
LIDO DI CAMAIORE (ANP) - De Spaanse wielrenner Juan Ayuso heeft de eerste etappe van de Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van UAE Team Emirates was de snelste in een tijdrit over 10 kilometer met start en finish in Lido di Camaiore.
De Italiaanse favoriet Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), de winnaar van de openingstijdrit de laatste twee jaar, werd op 1 seconde tweede. De Brit Ethan Vernon eindigde op 12 seconden op de derde plaats.
Bij afwezigheid van de winnaars van de Tirreno-Adriatico van de laatste jaren, Primoz Roglic (2019 en 2023) en Tadej Pogacar (2021 en 2022) werd Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike vooraf gezien als een van de grote kanshebbers op de eindzege.
Opvallende tijdrithelm
De Deen reed in de nieuwe, zeer opvallende tijdrithelm van zijn ploeg, die zelfs het socialmediateam van de organisatie tot grappen over Star Wars verleidde, maar het revolutionaire hoofddeksel zorgde niet voor een toptijd. Hij eindigde als negende op 22 seconden van Ayuso.
De Spanjaard noteerde al vroeg een tijd van 11.24, waarna iedereen tot Ganna op relatief grote achterstand binnenkwam. Magnus Sheffield, de nummer 3 van de tijdrit van vorig jaar, ging onderuit. Na de binnenkomst van Ganna was Ayuso vrijwel zeker van de winst. Vernon zette daarna nog de derde tijd op de klok.
Veel motivatie
"Iedereen wist dat Ganna de favoriet was voor de zege in de tijdrit", zei Ayuso in het flashinterview na afloop. "Het is een emotionele overwinning, een hele speciale. Het geeft ook veel motivatie voor de komende week. Vingegaard gaat echter ook nog hard strijden voor de eindzege."
Dinsdag staat er een relatief vlakke etappe over een kleine 200 kilometer tussen Camaiore en Follonica op het programma. De Tirreno-Adriatico duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
6 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
12 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
15 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden