Wielrenner Ayuso verslaat Ganna in tijdrit Tirreno-Adriatico
LIDO DI CAMAIORE (ANP) - De Spaanse wielrenner Juan Ayuso heeft de eerste etappe van de Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De 21-jarige renner van UAE Team Emirates was de snelste in een tijdrit over 10 kilometer met start en finish in Lido di Camaiore.
De Italiaanse favoriet Filippo Ganna (Ineos Grenadiers), de winnaar van de openingstijdrit de laatste twee jaar, werd op 1 seconde tweede. De Brit Ethan Vernon eindigde op 12 seconden op de derde plaats.
Bij afwezigheid van de winnaars van de Tirreno-Adriatico van de laatste jaren, Primoz Roglic (2019 en 2023) en Tadej Pogacar (2021 en 2022) werd Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike vooraf gezien als een van de grote kanshebbers op de eindzege.
Opvallende tijdrithelm
De Deen reed in de nieuwe, zeer opvallende tijdrithelm van zijn ploeg, die zelfs het socialmediateam van de organisatie tot grappen over Star Wars verleidde, maar het revolutionaire hoofddeksel zorgde niet voor een toptijd. Hij eindigde als negende op 22 seconden van Ayuso.
De Spanjaard noteerde al vroeg een tijd van 11.24, waarna iedereen tot Ganna op relatief grote achterstand binnenkwam. Magnus Sheffield, de nummer 3 van de tijdrit van vorig jaar, ging onderuit. Na de binnenkomst van Ganna was Ayuso vrijwel zeker van de winst. Vernon zette daarna nog de derde tijd op de klok.
Veel motivatie
"Iedereen wist dat Ganna de favoriet was voor de zege in de tijdrit", zei Ayuso in het flashinterview na afloop. "Het is een emotionele overwinning, een hele speciale. Het geeft ook veel motivatie voor de komende week. Vingegaard gaat echter ook nog hard strijden voor de eindzege."
Dinsdag staat er een relatief vlakke etappe over een kleine 200 kilometer tussen Camaiore en Follonica op het programma. De Tirreno-Adriatico duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
8 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
9 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
10 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
23 uur geleden