Wielrenner Armirail hoopt roze trui tot en met rustdag te houden
CASSANO MAGNAGO (ANP) - Wielrenner Bruno Armirail veroverde in de veertiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui door mee te zitten in een grote kopgroep. De 29-jarige wielrenner van Groupama-FDJ hoopt dat hij zondag aan het eind van de vijftiende rit ook nog met de roze trui om de schouders de rustdag in kan gaan.
"Ik had niet gedacht dat ik ooit de roze trui zou dragen", zei Armirail, die door de ruime voorsprong van de kopgroep het roze overnam van de Britse klassementsleider Geraint Thomas. "Twee jaar geleden zag ik mijn ploeggenoot Attila Valter in het roze. Dat vond ik toen al heel speciaal. Ik was meegegaan in de ontsnapping voor de ritzege."
De Fransman weet niet of de roze trui zijn wielercarrière zal veranderen. "Ik moet realistisch zijn. Ik blijf een knecht en ik zal blijven werken voor Thibaut Pinot. Hij heeft kans om de top 10 te eindigen, ik niet. Omdat er geen aankomst bergop is morgen, maak ik kans om met de roze trui de rustdag in te gaan, als het me lukt om op de laatste beklimming in de groep van de favorieten te blijven zitten."
Armirail is de eerste Franse klassementsleider in de Giro sinds Laurent Jalabert in 1999. "Nee, ik wist niet dat Jalabert de laatste Fransman in het roze was. Misschien moet ik toch maar wat woorden in het Italiaans leren. Ik ken de taal niet, en ik heb nog wel een Italiaanse vriendin, uit Pordenone."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
6 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
4 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
15 uur geleden