Wielrenner Armirail hoopt roze trui tot en met rustdag te houden
CASSANO MAGNAGO (ANP) - Wielrenner Bruno Armirail veroverde in de veertiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui door mee te zitten in een grote kopgroep. De 29-jarige wielrenner van Groupama-FDJ hoopt dat hij zondag aan het eind van de vijftiende rit ook nog met de roze trui om de schouders de rustdag in kan gaan.
"Ik had niet gedacht dat ik ooit de roze trui zou dragen", zei Armirail, die door de ruime voorsprong van de kopgroep het roze overnam van de Britse klassementsleider Geraint Thomas. "Twee jaar geleden zag ik mijn ploeggenoot Attila Valter in het roze. Dat vond ik toen al heel speciaal. Ik was meegegaan in de ontsnapping voor de ritzege."
De Fransman weet niet of de roze trui zijn wielercarrière zal veranderen. "Ik moet realistisch zijn. Ik blijf een knecht en ik zal blijven werken voor Thibaut Pinot. Hij heeft kans om de top 10 te eindigen, ik niet. Omdat er geen aankomst bergop is morgen, maak ik kans om met de roze trui de rustdag in te gaan, als het me lukt om op de laatste beklimming in de groep van de favorieten te blijven zitten."
Armirail is de eerste Franse klassementsleider in de Giro sinds Laurent Jalabert in 1999. "Nee, ik wist niet dat Jalabert de laatste Fransman in het roze was. Misschien moet ik toch maar wat woorden in het Italiaans leren. Ik ken de taal niet, en ik heb nog wel een Italiaanse vriendin, uit Pordenone."
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden