Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Armirail hoopt roze trui tot en met rustdag te houden

Wielrenner Armirail hoopt roze trui tot en met rustdag te houden

CASSANO MAGNAGO (ANP) - Wielrenner Bruno Armirail veroverde in de veertiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui door mee te zitten in een grote kopgroep. De 29-jarige wielrenner van Groupama-FDJ hoopt dat hij zondag aan het eind van de vijftiende rit ook nog met de roze trui om de schouders de rustdag in kan gaan.

"Ik had niet gedacht dat ik ooit de roze trui zou dragen", zei Armirail, die door de ruime voorsprong van de kopgroep het roze overnam van de Britse klassementsleider Geraint Thomas. "Twee jaar geleden zag ik mijn ploeggenoot Attila Valter in het roze. Dat vond ik toen al heel speciaal. Ik was meegegaan in de ontsnapping voor de ritzege."

De Fransman weet niet of de roze trui zijn wielercarrière zal veranderen. "Ik moet realistisch zijn. Ik blijf een knecht en ik zal blijven werken voor Thibaut Pinot. Hij heeft kans om de top 10 te eindigen, ik niet. Omdat er geen aankomst bergop is morgen, maak ik kans om met de roze trui de rustdag in te gaan, als het me lukt om op de laatste beklimming in de groep van de favorieten te blijven zitten."

Armirail is de eerste Franse klassementsleider in de Giro sinds Laurent Jalabert in 1999. "Nee, ik wist niet dat Jalabert de laatste Fransman in het roze was. Misschien moet ik toch maar wat woorden in het Italiaans leren. Ik ken de taal niet, en ik heb nog wel een Italiaanse vriendin, uit Pordenone."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

11 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

13 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden