Wielrenner Armirail hoopt roze trui tot en met rustdag te houden
CASSANO MAGNAGO (ANP) - Wielrenner Bruno Armirail veroverde in de veertiende etappe van de Giro d'Italia de roze leiderstrui door mee te zitten in een grote kopgroep. De 29-jarige wielrenner van Groupama-FDJ hoopt dat hij zondag aan het eind van de vijftiende rit ook nog met de roze trui om de schouders de rustdag in kan gaan.
"Ik had niet gedacht dat ik ooit de roze trui zou dragen", zei Armirail, die door de ruime voorsprong van de kopgroep het roze overnam van de Britse klassementsleider Geraint Thomas. "Twee jaar geleden zag ik mijn ploeggenoot Attila Valter in het roze. Dat vond ik toen al heel speciaal. Ik was meegegaan in de ontsnapping voor de ritzege."
De Fransman weet niet of de roze trui zijn wielercarrière zal veranderen. "Ik moet realistisch zijn. Ik blijf een knecht en ik zal blijven werken voor Thibaut Pinot. Hij heeft kans om de top 10 te eindigen, ik niet. Omdat er geen aankomst bergop is morgen, maak ik kans om met de roze trui de rustdag in te gaan, als het me lukt om op de laatste beklimming in de groep van de favorieten te blijven zitten."
Armirail is de eerste Franse klassementsleider in de Giro sinds Laurent Jalabert in 1999. "Nee, ik wist niet dat Jalabert de laatste Fransman in het roze was. Misschien moet ik toch maar wat woorden in het Italiaans leren. Ik ken de taal niet, en ik heb nog wel een Italiaanse vriendin, uit Pordenone."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
21 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
23 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geleden