Wielrenner Arensman: niet mijn beste dag, maar wel goed genoeg
RUSINSKI (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman was na zijn tijdrit in de Ronde van Polen verre van tevreden, maar mocht desondanks een tijdje later het podium op als etappewinnaar. "Ik had niet mijn beste dag, maar het was toch goed genoeg voor de winst", zei de 22-jarige Gelderlander. "Geweldig om mijn eerste overwinning als prof te behalen en dan ook nog in een tijdrit in een WorldTour-koers."
Arensman had in grote rondes al bewezen een goede tijdrijder te zijn. Hij eindigde vorig jaar als derde in de afsluitende tijdrit in de Vuelta en in mei besloot hij de Giro met een tweede plaats in de tijdrit in Verona. In de Ronde van Polen ging de rit tegen de klok grotendeels bergop. Arensman legde de 11,8 kilometer het snelste af en steeg in het algemeen klassement naar de tweede plaats. Hij gaat de slotrit van vrijdag in met 11 seconden achterstand op de Britse geletruidrager Ethan Hayter.
"Dit was een goede dag. Alle voorbereidingen van de staf en het team klopten", aldus Arensman, die Team DSM na dit seizoen verlaat. De jonge Nederlander stapt naar alle waarschijnlijkheid over naar de Britse topploeg Ineos Grenadiers. "Deze overwinning was alleen maar mogelijk dankzij de investeringen die het team met mij heeft gedaan in het tijdrijden. We kunnen allemaal trots zijn op deze prestatie."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
11 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
15 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
20 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden