Wielrenner Arensman: niet mijn beste dag, maar wel goed genoeg
RUSINSKI (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman was na zijn tijdrit in de Ronde van Polen verre van tevreden, maar mocht desondanks een tijdje later het podium op als etappewinnaar. "Ik had niet mijn beste dag, maar het was toch goed genoeg voor de winst", zei de 22-jarige Gelderlander. "Geweldig om mijn eerste overwinning als prof te behalen en dan ook nog in een tijdrit in een WorldTour-koers."
Arensman had in grote rondes al bewezen een goede tijdrijder te zijn. Hij eindigde vorig jaar als derde in de afsluitende tijdrit in de Vuelta en in mei besloot hij de Giro met een tweede plaats in de tijdrit in Verona. In de Ronde van Polen ging de rit tegen de klok grotendeels bergop. Arensman legde de 11,8 kilometer het snelste af en steeg in het algemeen klassement naar de tweede plaats. Hij gaat de slotrit van vrijdag in met 11 seconden achterstand op de Britse geletruidrager Ethan Hayter.
"Dit was een goede dag. Alle voorbereidingen van de staf en het team klopten", aldus Arensman, die Team DSM na dit seizoen verlaat. De jonge Nederlander stapt naar alle waarschijnlijkheid over naar de Britse topploeg Ineos Grenadiers. "Deze overwinning was alleen maar mogelijk dankzij de investeringen die het team met mij heeft gedaan in het tijdrijden. We kunnen allemaal trots zijn op deze prestatie."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
4 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italiƫ en Polen voor.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
10 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
11 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
1 dag geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden