Wielrenner Arensman: niet mijn beste dag, maar wel goed genoeg
RUSINSKI (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman was na zijn tijdrit in de Ronde van Polen verre van tevreden, maar mocht desondanks een tijdje later het podium op als etappewinnaar. "Ik had niet mijn beste dag, maar het was toch goed genoeg voor de winst", zei de 22-jarige Gelderlander. "Geweldig om mijn eerste overwinning als prof te behalen en dan ook nog in een tijdrit in een WorldTour-koers."
Arensman had in grote rondes al bewezen een goede tijdrijder te zijn. Hij eindigde vorig jaar als derde in de afsluitende tijdrit in de Vuelta en in mei besloot hij de Giro met een tweede plaats in de tijdrit in Verona. In de Ronde van Polen ging de rit tegen de klok grotendeels bergop. Arensman legde de 11,8 kilometer het snelste af en steeg in het algemeen klassement naar de tweede plaats. Hij gaat de slotrit van vrijdag in met 11 seconden achterstand op de Britse geletruidrager Ethan Hayter.
"Dit was een goede dag. Alle voorbereidingen van de staf en het team klopten", aldus Arensman, die Team DSM na dit seizoen verlaat. De jonge Nederlander stapt naar alle waarschijnlijkheid over naar de Britse topploeg Ineos Grenadiers. "Deze overwinning was alleen maar mogelijk dankzij de investeringen die het team met mij heeft gedaan in het tijdrijden. We kunnen allemaal trots zijn op deze prestatie."
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
15 uur geleden