Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Almeida wint ingekorte etappe in Ronde van Zwitserland

Wielrenner Almeida wint ingekorte etappe in Ronde van Zwitserland

BLATTEN (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de ingekorte zesde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven, een rit over 42,5 kilometer met finish bergop. De 25-jarige Portugees van UAE Team Emirates kwam alleen boven in Blatten, op korte afstand gevolgd door zijn Engelse ploeggenoot en klassementsleider Adam Yates.

De Deen Mattias Skjelmose eindigde op negen seconden als derde, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de veertiende plaats. In het klassement heeft Yates 27 seconden voorsprong op nummer 2 Almeida. Kelderman is de nummer 11.

De organisatie besloot eerder de Nufenenpas te schrappen door de zware sneeuwval op de lange beklimming, waardoor er slechts 42,5 kilometer overbleef in de zesde etappe. De 23-jarige Nederlander Frank van den Broek ging al snel in de aanval, samen met de Zwitser Stefan Bissegger en de Deen Anders Foldager.

De drie hadden aan de voet van de slotklim richting Blatten, een klim van 6 kilometer met een gemiddelde stijging van 9 procent, nog ruim een minuut voorsprong. Van den Broek werd als laatste vluchter gegrepen door de achtervolgende groep tijdens de beklimming. Yates sprong vervolgens weg, waarna Bernal, Skjelmose en Almeida de achtervolging inzetten. De Portugees reed in de slotfase weg bij zijn ploeggenoot.

De Ronde van Zwitserland duurt tot en met zondag.

Meer uit Sport

Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

26 minuten geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

42 minuten geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

45 minuten geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

46 minuten geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

2 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

2 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in drie sets van De Minaur in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de kwartfinale van het ABN AMRO Open uitgeschakeld na een nederlaag in drie sets tegen Alex de Minaur: 3-6 7-6 (4) 7-5. Van de Zandschulp won de eerste set van de Australiër, maar moest toch zijn meerdere erkennen in de nummer 8 van de wereld.

3 uur geleden