Wielrenner Almeida wint ingekorte etappe in Ronde van Zwitserland
BLATTEN (ANP) - Wielrenner João Almeida heeft de ingekorte zesde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven, een rit over 42,5 kilometer met finish bergop. De 25-jarige Portugees van UAE Team Emirates kwam alleen boven in Blatten, op korte afstand gevolgd door zijn Engelse ploeggenoot en klassementsleider Adam Yates.
De Deen Mattias Skjelmose eindigde op negen seconden als derde, gevolgd door de Colombiaan Egan Bernal. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de veertiende plaats. In het klassement heeft Yates 27 seconden voorsprong op nummer 2 Almeida. Kelderman is de nummer 11.
De organisatie besloot eerder de Nufenenpas te schrappen door de zware sneeuwval op de lange beklimming, waardoor er slechts 42,5 kilometer overbleef in de zesde etappe. De 23-jarige Nederlander Frank van den Broek ging al snel in de aanval, samen met de Zwitser Stefan Bissegger en de Deen Anders Foldager.
De drie hadden aan de voet van de slotklim richting Blatten, een klim van 6 kilometer met een gemiddelde stijging van 9 procent, nog ruim een minuut voorsprong. Van den Broek werd als laatste vluchter gegrepen door de achtervolgende groep tijdens de beklimming. Yates sprong vervolgens weg, waarna Bernal, Skjelmose en Almeida de achtervolging inzetten. De Portugees reed in de slotfase weg bij zijn ploeggenoot.
De Ronde van Zwitserland duurt tot en met zondag.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
9 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
22 uur geleden