
Wielrenner Alaphilippe verwacht in Luik opnieuw duel met Roglic
LUIK (ANP/BELGA) - Wielrenner Julian Alaphilippe verwacht in Luik-Bastenaken-Luik zondag opnieuw een strijd met Primoz Roglic van Jumbo-Visma. "Hij is volgens mij de te kloppen man", zei de wereldkampioen van Deceuninck-Quick-Step. "Hij won vorig jaar en is nu ook heel sterk."
Alaphilippe klopte Roglic afgelopen woensdag in de Waalse Pijl, door de Sloveen nog net voor de finish op de Muur van Hoei te passeren. Het was voor de Fransman het teken dat het met de vorm goed zit. "Ik start zonder stress na mijn zege in de Waalse Pijl" zei hij. "Die overwinning was de bevestiging dat ik goed heb gewerkt. Het grote doel was altijd Luik-Bastenaken-Luik. Na de Ronde van Vlaanderen was ik moe, nam ik een tijdje rust en daarna heb ik goed getraind met veel beklimmingen. Maar niet het lange klimwerk, maar de kortere hellingen, zoals we ook in Luik verwachten."
De Fransman krijgt een tweede kans om in de regenboogtrui te winnen in de de Ardennenklassieker, waarin hij al eens als tweede (2015), vierde (2018) en vijfde (2020) eindigde. Vlak na het WK dat Alaphilippe vorig jaar won, werd hij in Luik door de jury teruggezet naar de vijfde plaats wegens onreglementair sprinten. Hij was toen al nipt geklopt door Roglic. Ook zondag let hij op de Sloveen. "Zijn aanval op de Muur van Hoei afgelopen woensdag was sterk en ook in de Ronde van het Baskenland was hij indrukwekkend. We moeten hem zeker in de gaten houden, al is hij niet de enige."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Beatriz Haddad Maia heeft voor een verrassing gezorgd door de Tunesische Ons Jabeur uit te schakelen op Roland Garros. De mondiale nummer 14 was al de eerste kwartfinaliste uit Brazilië op een grand slam sinds 1968 en maakt dat verhaal met haar halvefinaleplek nog mooier. Haddad Maia verloor de eerste set nog, maar oogde vervolgens fitter dan de nummer 7 van de wereld: 3-6 7-6 (5) 6-1.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Stefanos Tsitsipas stopt met het gebruik van melatoninepillen en doet geen dutje meer voorafgaand aan wedstrijden, zei hij na de uitschakeling in de kwartfinales van Roland Garros tegen de als eerste geplaatste Spanjaard Carlos Alcaraz. De als vijfde geplaatste Griek was teleurgesteld na zijn kansloze nederlaag in Parijs in drie sets (6-2 6-1 7-6 (5)).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft Stefanos Tsitsipas kansloos gelaten in de kwartfinales van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld won met 6-2 6-1 7-6 (5) van de Griek, die vijfde staat op de wereldranglijst. De avondwedstrijd duurde 2 uur en 12 minuten.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft haar honderdste zege op rij geboekt in het enkelspel. De nummer 1 van de wereld was op Roland Garros in de eerste ronde met 6-2 6-2 te sterk voor de Française Emmanuelle Mörch.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Karen Chatsjanov geplaatst voor de halve eindstrijd van Roland Garros. De 22-voudig grandslamwinnaar had vier sets nodig om zich te ontdoen van de Rus. Het werd 4-6 7-6 (0) 6-2 6-4 voor de nummer 3 van de wereld. De partij, waarin Djokovic de laatste 8 punten won, duurde ruim 3,5 uur.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich op een persconferentie tijdens Roland Garros uitgesproken tegen Aleksandr Loekasjenko, de president van Belarus. De tennisster uit Belarus sloeg de afgelopen dagen de persconferenties in Parijs nog over omdat ze zich naar eigen zeggen niet veilig voelde.
23 uur geledenLE COTEAU (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft ook de derde etappe van het Critérium du Dauphiné gewonnen. De renner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma was de snelste in de sprint van het peloton. Laporte won ook al de eerste etappe van de koers. De Fransman verstevigde met zijn hernieuwde succes zijn leidende positie in het algemeen klassement.
23 uur geleden