Wielrenner Alaphilippe verwacht in Luik opnieuw duel met Roglic
LUIK (ANP/BELGA) - Wielrenner Julian Alaphilippe verwacht in Luik-Bastenaken-Luik zondag opnieuw een strijd met Primoz Roglic van Jumbo-Visma. "Hij is volgens mij de te kloppen man", zei de wereldkampioen van Deceuninck-Quick-Step. "Hij won vorig jaar en is nu ook heel sterk."
Alaphilippe klopte Roglic afgelopen woensdag in de Waalse Pijl, door de Sloveen nog net voor de finish op de Muur van Hoei te passeren. Het was voor de Fransman het teken dat het met de vorm goed zit. "Ik start zonder stress na mijn zege in de Waalse Pijl" zei hij. "Die overwinning was de bevestiging dat ik goed heb gewerkt. Het grote doel was altijd Luik-Bastenaken-Luik. Na de Ronde van Vlaanderen was ik moe, nam ik een tijdje rust en daarna heb ik goed getraind met veel beklimmingen. Maar niet het lange klimwerk, maar de kortere hellingen, zoals we ook in Luik verwachten."
De Fransman krijgt een tweede kans om in de regenboogtrui te winnen in de de Ardennenklassieker, waarin hij al eens als tweede (2015), vierde (2018) en vijfde (2020) eindigde. Vlak na het WK dat Alaphilippe vorig jaar won, werd hij in Luik door de jury teruggezet naar de vijfde plaats wegens onreglementair sprinten. Hij was toen al nipt geklopt door Roglic. Ook zondag let hij op de Sloveen. "Zijn aanval op de Muur van Hoei afgelopen woensdag was sterk en ook in de Ronde van het Baskenland was hij indrukwekkend. We moeten hem zeker in de gaten houden, al is hij niet de enige."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
17 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden