Wielrenner Alaphilippe slaat Tour de France over
BRUSSEL (ANP/RTR) - Wielrenner Julian Alaphilippe heeft de Tour de France niet opgenomen in zijn programma voor het nieuwe seizoen. De 31-jarige Fransman wil zich richten op ritzeges in de Ronde van Italië en overweegt aan de Olympische Spelen deel te nemen.
De tweevoudig wereldkampioen won al zes etappes in de Tour en reed achttien dagen in de gele leiderstrui. Zijn kopman Remco Evenepoel bij Soudal-Quick Step wil zich mengen in de strijd om de eindzege van de Tour. De Belg moet het dus zonder de steun van Alaphilippe doen.
"Het is niet dat ik niet geselecteerd ben en ik heb ook geen straf", zei Alaphilippe. "De Giro zit al een tijdje in mijn hoofd. Ik wilde verandering. Het is altijd bijzonder om de Tour te missen. Maar ik ben tevreden over mijn nieuwe doelstellingen, met een mogelijke deelname aan de Olympische Spelen in Parijs in gedachten. Het wordt een druk seizoen. Je moet keuzes maken en je daaraan houden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
1 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
3 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
21 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
1 dag geleden