
Wielrenner Alaphilippe na val op trainingskamp en hoopt op Tour
HERENTALS (ANP) - Een maand na zijn zware valpartij in Luik-Bastenaken-Luik gaat wielrenner Julian Alaphilippe weer op trainingskamp. De tweevoudig wereldkampioen is in de Sierra Nevada aangesloten bij zijn teamgenoten van Quick-Step Alpha Vinyl. De 29-jarige Fransman, die onder meer een klaplong, gebroken ribben en een gebroken schouderblad opliep bij een val in de Ardense voorjaarsklassieker, hoopt op tijd fit te zijn voor de Tour de France.
"Het goede nieuws is dat mijn long volledig is hersteld. De botbreuken doen nog steeds pijn, wat normaal is. Deze blessures vergen meer tijd om van te herstellen", zegt Alaphilippe, die twee weken geleden van de artsen toestemming kreeg om de training te hervatten. Na een paar dagen op de rollenbank ging de Fransman weer buiten fietsen. Dat verliep zonder problemen, waarop hij naar het trainingskamp van zijn ploeg in Zuid-Spanje is gegaan.
"Ik kan nog niet hetzelfde doen als de andere jongens. Ik heb wat tijd nodig om weer in vorm te komen en ik moet natuurlijk nog voorzichtig zijn met mijn blessures", aldus de wereldkampioen van 2020 en 2021. "Iedere dag gaat het beter, ik hoop dat ik zo kan doorgaan. Ik probeer optimistisch te zijn, maar ik weet ook dat ik tijd nodig heb. Als het herstel zo doorgaat, dan is het nog steeds mogelijk om de Tour te rijden. Dat zit in mijn hoofd, maar het is belangrijk dat ik niets overhaast doe."
De Ronde van Frankrijk begin op 1 juli in Kopenhagen.
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de finale bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De Poolse versloeg in haar halve finale de Kazachse Elena Rybakina in twee sets: 7-5 6-3.
11 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Schipper Rosalin Kuiper is zondag vanuit het Engelse Portsmouth met haar boot Holcim PRB van start gegaan in de tweede etappe van de Ocean Race Europe. Er wordt koers gezet richting het Spaanse Cartagena. De deelname van de boot was twijfelachtig na een aanvaring in Kiel kort na de start van de eerste etappe van de zeilrace.
11 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."
13 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.
13 uur geleden