Wielrenner Alaphilippe na val op trainingskamp en hoopt op Tour
HERENTALS (ANP) - Een maand na zijn zware valpartij in Luik-Bastenaken-Luik gaat wielrenner Julian Alaphilippe weer op trainingskamp. De tweevoudig wereldkampioen is in de Sierra Nevada aangesloten bij zijn teamgenoten van Quick-Step Alpha Vinyl. De 29-jarige Fransman, die onder meer een klaplong, gebroken ribben en een gebroken schouderblad opliep bij een val in de Ardense voorjaarsklassieker, hoopt op tijd fit te zijn voor de Tour de France.
"Het goede nieuws is dat mijn long volledig is hersteld. De botbreuken doen nog steeds pijn, wat normaal is. Deze blessures vergen meer tijd om van te herstellen", zegt Alaphilippe, die twee weken geleden van de artsen toestemming kreeg om de training te hervatten. Na een paar dagen op de rollenbank ging de Fransman weer buiten fietsen. Dat verliep zonder problemen, waarop hij naar het trainingskamp van zijn ploeg in Zuid-Spanje is gegaan.
"Ik kan nog niet hetzelfde doen als de andere jongens. Ik heb wat tijd nodig om weer in vorm te komen en ik moet natuurlijk nog voorzichtig zijn met mijn blessures", aldus de wereldkampioen van 2020 en 2021. "Iedere dag gaat het beter, ik hoop dat ik zo kan doorgaan. Ik probeer optimistisch te zijn, maar ik weet ook dat ik tijd nodig heb. Als het herstel zo doorgaat, dan is het nog steeds mogelijk om de Tour te rijden. Dat zit in mijn hoofd, maar het is belangrijk dat ik niets overhaast doe."
De Ronde van Frankrijk begin op 1 juli in Kopenhagen.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
11 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
11 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
15 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden