Wielrenner Alaphilippe na val op trainingskamp en hoopt op Tour
HERENTALS (ANP) - Een maand na zijn zware valpartij in Luik-Bastenaken-Luik gaat wielrenner Julian Alaphilippe weer op trainingskamp. De tweevoudig wereldkampioen is in de Sierra Nevada aangesloten bij zijn teamgenoten van Quick-Step Alpha Vinyl. De 29-jarige Fransman, die onder meer een klaplong, gebroken ribben en een gebroken schouderblad opliep bij een val in de Ardense voorjaarsklassieker, hoopt op tijd fit te zijn voor de Tour de France.
"Het goede nieuws is dat mijn long volledig is hersteld. De botbreuken doen nog steeds pijn, wat normaal is. Deze blessures vergen meer tijd om van te herstellen", zegt Alaphilippe, die twee weken geleden van de artsen toestemming kreeg om de training te hervatten. Na een paar dagen op de rollenbank ging de Fransman weer buiten fietsen. Dat verliep zonder problemen, waarop hij naar het trainingskamp van zijn ploeg in Zuid-Spanje is gegaan.
"Ik kan nog niet hetzelfde doen als de andere jongens. Ik heb wat tijd nodig om weer in vorm te komen en ik moet natuurlijk nog voorzichtig zijn met mijn blessures", aldus de wereldkampioen van 2020 en 2021. "Iedere dag gaat het beter, ik hoop dat ik zo kan doorgaan. Ik probeer optimistisch te zijn, maar ik weet ook dat ik tijd nodig heb. Als het herstel zo doorgaat, dan is het nog steeds mogelijk om de Tour te rijden. Dat zit in mijn hoofd, maar het is belangrijk dat ik niets overhaast doe."
De Ronde van Frankrijk begin op 1 juli in Kopenhagen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
8 uur geleden