Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielrenner Ackermann wint elfde etappe van Ronde van Italië

Wielrenner Ackermann wint elfde etappe van Ronde van Italië

TORTONA (ANP) - Pascal Ackermann heeft de elfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Duitse wielrenner won de sprint van een uitgedund peloton, na een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Het verschil tussen Ackermann en de Italiaan Jonathan Milan was zo klein, dat een finishfoto de beslissing moest brengen. De ervaren Brit Mark Cavendish moest genoegen nemen met de derde plaats,

De Ronde van Italië verloor opnieuw een kandidaat voor de eindzege. Tao Geoghegan Hart kwam hard ten val in de etappe en verdween per brancard in een ambulance. De Brit was de nummer 3 van het algemeen klassement. Hij had een achterstand van slechts 5 seconden op Geraint Thomas, zijn ploeggenoot bij Ineos Grenadiers. De Giro nam zondag al afscheid van Remco Evenepoel. De Belg wilde zijn roze leiderstrui niet meer verdedigen na een positieve coronatest.

Thomas start ook donderdag in de roze leiderstrui. De Ineos-kopman heeft nog steeds een voorsprong van 2 seconden op de Sloveen Primoz Roglic, de voornaamste troef van Jumbo-Visma voor de eindzege.

Rex

Laurenz Rex ging al vroeg in de etappe in de aanval en kreeg vijf renners mee. Maar de kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de ploegen met de beste sprinters het tempo hoog hielden. Rex bleef als enige vluchter over, maar ook de moegestreden Belg moest zich 5 kilometer voor de finish gewonnen geven.

Het peloton maakte zich op voor een massasprint, maar veel renners werden opgehouden door een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Cavendish leek op weg naar de sprintzege, maar Ackermann haalde hem nog net in. Milan kwam slechts een paar millimeter tekort voor de zege, zo bleek na een finishfoto.

Soudal Quick-Step heeft nog maar drie renners over in de Ronde van Italië. De Belgische ploeg meldde zondag al dat Evenepoel niet meer verder kon. Jan Hirt, Josef Cerny, Louis Vervaeke en Mattia Cattaneo gingen woensdag ook niet meer van start na een positieve test.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

9 minuten geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

5 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

6 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

8 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

9 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

19 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

20 uur geleden