Wielrenner Ackermann wint elfde etappe van Ronde van Italië
TORTONA (ANP) - Pascal Ackermann heeft de elfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Duitse wielrenner won de sprint van een uitgedund peloton, na een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Het verschil tussen Ackermann en de Italiaan Jonathan Milan was zo klein, dat een finishfoto de beslissing moest brengen. De ervaren Brit Mark Cavendish moest genoegen nemen met de derde plaats,
De Ronde van Italië verloor opnieuw een kandidaat voor de eindzege. Tao Geoghegan Hart kwam hard ten val in de etappe en verdween per brancard in een ambulance. De Brit was de nummer 3 van het algemeen klassement. Hij had een achterstand van slechts 5 seconden op Geraint Thomas, zijn ploeggenoot bij Ineos Grenadiers. De Giro nam zondag al afscheid van Remco Evenepoel. De Belg wilde zijn roze leiderstrui niet meer verdedigen na een positieve coronatest.
Thomas start ook donderdag in de roze leiderstrui. De Ineos-kopman heeft nog steeds een voorsprong van 2 seconden op de Sloveen Primoz Roglic, de voornaamste troef van Jumbo-Visma voor de eindzege.
Rex
Laurenz Rex ging al vroeg in de etappe in de aanval en kreeg vijf renners mee. Maar de kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de ploegen met de beste sprinters het tempo hoog hielden. Rex bleef als enige vluchter over, maar ook de moegestreden Belg moest zich 5 kilometer voor de finish gewonnen geven.
Het peloton maakte zich op voor een massasprint, maar veel renners werden opgehouden door een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Cavendish leek op weg naar de sprintzege, maar Ackermann haalde hem nog net in. Milan kwam slechts een paar millimeter tekort voor de zege, zo bleek na een finishfoto.
Soudal Quick-Step heeft nog maar drie renners over in de Ronde van Italië. De Belgische ploeg meldde zondag al dat Evenepoel niet meer verder kon. Jan Hirt, Josef Cerny, Louis Vervaeke en Mattia Cattaneo gingen woensdag ook niet meer van start na een positieve test.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
12 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
14 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
15 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
17 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
18 uur geleden