Wielrenner Ackermann wint elfde etappe van Ronde van Italië
TORTONA (ANP) - Pascal Ackermann heeft de elfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Duitse wielrenner won de sprint van een uitgedund peloton, na een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Het verschil tussen Ackermann en de Italiaan Jonathan Milan was zo klein, dat een finishfoto de beslissing moest brengen. De ervaren Brit Mark Cavendish moest genoegen nemen met de derde plaats,
De Ronde van Italië verloor opnieuw een kandidaat voor de eindzege. Tao Geoghegan Hart kwam hard ten val in de etappe en verdween per brancard in een ambulance. De Brit was de nummer 3 van het algemeen klassement. Hij had een achterstand van slechts 5 seconden op Geraint Thomas, zijn ploeggenoot bij Ineos Grenadiers. De Giro nam zondag al afscheid van Remco Evenepoel. De Belg wilde zijn roze leiderstrui niet meer verdedigen na een positieve coronatest.
Thomas start ook donderdag in de roze leiderstrui. De Ineos-kopman heeft nog steeds een voorsprong van 2 seconden op de Sloveen Primoz Roglic, de voornaamste troef van Jumbo-Visma voor de eindzege.
Rex
Laurenz Rex ging al vroeg in de etappe in de aanval en kreeg vijf renners mee. Maar de kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de ploegen met de beste sprinters het tempo hoog hielden. Rex bleef als enige vluchter over, maar ook de moegestreden Belg moest zich 5 kilometer voor de finish gewonnen geven.
Het peloton maakte zich op voor een massasprint, maar veel renners werden opgehouden door een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Cavendish leek op weg naar de sprintzege, maar Ackermann haalde hem nog net in. Milan kwam slechts een paar millimeter tekort voor de zege, zo bleek na een finishfoto.
Soudal Quick-Step heeft nog maar drie renners over in de Ronde van Italië. De Belgische ploeg meldde zondag al dat Evenepoel niet meer verder kon. Jan Hirt, Josef Cerny, Louis Vervaeke en Mattia Cattaneo gingen woensdag ook niet meer van start na een positieve test.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden