Wielrenner Ackermann wint elfde etappe van Ronde van Italië
TORTONA (ANP) - Pascal Ackermann heeft de elfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Duitse wielrenner won de sprint van een uitgedund peloton, na een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Het verschil tussen Ackermann en de Italiaan Jonathan Milan was zo klein, dat een finishfoto de beslissing moest brengen. De ervaren Brit Mark Cavendish moest genoegen nemen met de derde plaats,
De Ronde van Italië verloor opnieuw een kandidaat voor de eindzege. Tao Geoghegan Hart kwam hard ten val in de etappe en verdween per brancard in een ambulance. De Brit was de nummer 3 van het algemeen klassement. Hij had een achterstand van slechts 5 seconden op Geraint Thomas, zijn ploeggenoot bij Ineos Grenadiers. De Giro nam zondag al afscheid van Remco Evenepoel. De Belg wilde zijn roze leiderstrui niet meer verdedigen na een positieve coronatest.
Thomas start ook donderdag in de roze leiderstrui. De Ineos-kopman heeft nog steeds een voorsprong van 2 seconden op de Sloveen Primoz Roglic, de voornaamste troef van Jumbo-Visma voor de eindzege.
Rex
Laurenz Rex ging al vroeg in de etappe in de aanval en kreeg vijf renners mee. Maar de kopgroep kreeg weinig ruimte van het peloton, waar de ploegen met de beste sprinters het tempo hoog hielden. Rex bleef als enige vluchter over, maar ook de moegestreden Belg moest zich 5 kilometer voor de finish gewonnen geven.
Het peloton maakte zich op voor een massasprint, maar veel renners werden opgehouden door een valpartij zo'n 2 kilometer voor de finish. Cavendish leek op weg naar de sprintzege, maar Ackermann haalde hem nog net in. Milan kwam slechts een paar millimeter tekort voor de zege, zo bleek na een finishfoto.
Soudal Quick-Step heeft nog maar drie renners over in de Ronde van Italië. De Belgische ploeg meldde zondag al dat Evenepoel niet meer verder kon. Jan Hirt, Josef Cerny, Louis Vervaeke en Mattia Cattaneo gingen woensdag ook niet meer van start na een positieve test.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
10 uur geleden