Wielerwereld leeft mee met gewonde Bernal
BOGOTA (ANP) - Terwijl Egan Bernal in een ziekenhuis in Bogota ligt met onder anderen breuken in zijn wervelkolom, dijbeen en knieschijf, leeft de wielerwereld mee met de winnaar van de Tour de France van 2019. De 25-jarige Colombiaan van de ploeg Ineos botste maandag tijdens een training nabij hoofdstad Bogota tegen een stilstaande bus. Bernal werd inmiddels geopereerd, maar de vraag is of hij ooit op niveau terugkeert. Zijn toestand werd als "stabiel" omschreven door de artsen ter plekke.
"Ik wens je een snelle genezing, vriend. Je bent een kampioen en dat zul je nogmaals bewijzen", schreef tweevoudig Tourwinnaar Alberto Contador op Twitter. "Egan, ik verheug me erop weer met jou te mogen koersen", sprak oud-wereldkampioen Peter Sagan zijn collega moed in.
Het ongeluk deed denken aan de zware val van de Brit Chris Froome in juni 2019 in het Critérium du Dauphiné. De viervoudig Tourwinnaar werd toen tijdens de verkenning van het tijdritparcours door een windvlaag tegen een muur geblazen en liep daarbij onder meer een gecompliceerde breuk in het dijbeen op. Tot nu toe is hij er niet in geslaagd in de buurt te komen van zijn niveau van voor de val.
Froome plaatste op Twitter een fotocollage van hem en Bernal, zijn voormalig ploeggenoot. "Mijn gedachten zijn vandaag bij Egan en zijn familie", schreef hij erbij.
Behalve steunbetuigingen uit de wielerwereld - onder meer ook vanuit de Tour de France-organisatie, de Giro en de internationale wielrenunie UCI - meldde ook Colombia's president Iván Duque zich. "Wij wensen hem een spoedig herstel na zijn ongeluk. We hebben er alle vertrouwen in dat zijn gezondheid zich naar wens zal ontwikkelen en dat hij zal kunnen blijven winnen voor Colombia. Hup Egan", twitterde de president.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
18 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
9 uur geleden