Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerwereld leeft mee met gewonde Bernal

Wielerwereld leeft mee met gewonde Bernal

BOGOTA (ANP) - Terwijl Egan Bernal in een ziekenhuis in Bogota ligt met onder anderen breuken in zijn wervelkolom, dijbeen en knieschijf, leeft de wielerwereld mee met de winnaar van de Tour de France van 2019. De 25-jarige Colombiaan van de ploeg Ineos botste maandag tijdens een training nabij hoofdstad Bogota tegen een stilstaande bus. Bernal werd inmiddels geopereerd, maar de vraag is of hij ooit op niveau terugkeert. Zijn toestand werd als "stabiel" omschreven door de artsen ter plekke.

"Ik wens je een snelle genezing, vriend. Je bent een kampioen en dat zul je nogmaals bewijzen", schreef tweevoudig Tourwinnaar Alberto Contador op Twitter. "Egan, ik verheug me erop weer met jou te mogen koersen", sprak oud-wereldkampioen Peter Sagan zijn collega moed in.

Het ongeluk deed denken aan de zware val van de Brit Chris Froome in juni 2019 in het Critérium du Dauphiné. De viervoudig Tourwinnaar werd toen tijdens de verkenning van het tijdritparcours door een windvlaag tegen een muur geblazen en liep daarbij onder meer een gecompliceerde breuk in het dijbeen op. Tot nu toe is hij er niet in geslaagd in de buurt te komen van zijn niveau van voor de val.

Froome plaatste op Twitter een fotocollage van hem en Bernal, zijn voormalig ploeggenoot. "Mijn gedachten zijn vandaag bij Egan en zijn familie", schreef hij erbij.

Behalve steunbetuigingen uit de wielerwereld - onder meer ook vanuit de Tour de France-organisatie, de Giro en de internationale wielrenunie UCI - meldde ook Colombia's president Iván Duque zich. "Wij wensen hem een spoedig herstel na zijn ongeluk. We hebben er alle vertrouwen in dat zijn gezondheid zich naar wens zal ontwikkelen en dat hij zal kunnen blijven winnen voor Colombia. Hup Egan", twitterde de president.

Meer uit Sport

Tourvorm 'ervaren' Arensman nog onzeker maand na Giro

BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.

4 uur geleden
Verenigde Staten treffen België in achtste finales WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.

6 uur geleden
FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

7 uur geleden
Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

12 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

16 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

17 uur geleden