Wielerwereld leeft mee met gewonde Bernal
BOGOTA (ANP) - Terwijl Egan Bernal in een ziekenhuis in Bogota ligt met onder anderen breuken in zijn wervelkolom, dijbeen en knieschijf, leeft de wielerwereld mee met de winnaar van de Tour de France van 2019. De 25-jarige Colombiaan van de ploeg Ineos botste maandag tijdens een training nabij hoofdstad Bogota tegen een stilstaande bus. Bernal werd inmiddels geopereerd, maar de vraag is of hij ooit op niveau terugkeert. Zijn toestand werd als "stabiel" omschreven door de artsen ter plekke.
"Ik wens je een snelle genezing, vriend. Je bent een kampioen en dat zul je nogmaals bewijzen", schreef tweevoudig Tourwinnaar Alberto Contador op Twitter. "Egan, ik verheug me erop weer met jou te mogen koersen", sprak oud-wereldkampioen Peter Sagan zijn collega moed in.
Het ongeluk deed denken aan de zware val van de Brit Chris Froome in juni 2019 in het Critérium du Dauphiné. De viervoudig Tourwinnaar werd toen tijdens de verkenning van het tijdritparcours door een windvlaag tegen een muur geblazen en liep daarbij onder meer een gecompliceerde breuk in het dijbeen op. Tot nu toe is hij er niet in geslaagd in de buurt te komen van zijn niveau van voor de val.
Froome plaatste op Twitter een fotocollage van hem en Bernal, zijn voormalig ploeggenoot. "Mijn gedachten zijn vandaag bij Egan en zijn familie", schreef hij erbij.
Behalve steunbetuigingen uit de wielerwereld - onder meer ook vanuit de Tour de France-organisatie, de Giro en de internationale wielrenunie UCI - meldde ook Colombia's president Iván Duque zich. "Wij wensen hem een spoedig herstel na zijn ongeluk. We hebben er alle vertrouwen in dat zijn gezondheid zich naar wens zal ontwikkelen en dat hij zal kunnen blijven winnen voor Colombia. Hup Egan", twitterde de president.
Meer uit Sport
BEIJING (ANP/AFP) - Tennisster Zheng Qinwen heeft in Beijing het China Open op haar naam geschreven. De 24-jarige Chinese was in de finale te sterk voor de Russische tiener Mirra Andrejeva: 7-5 6-4.
32 minuten geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft de Mosselcross in Dendermonde op haar naam geschreven. De 37-jarige Nederlandse wereldkampioen bleef haar landgenoten Ceylin del Carmen Alvarado en Denise Betsema voor.
1 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
23 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
1 dag geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 dag geleden