Wielerwereld in rouw na overlijden renner Mäder
CHUR (ANP) - De dood van wielrenner Gino Mäder (26) heeft de wielerwereld in rouw gedompeld. Mäder overleed vrijdag aan de gevolgen van zijn val donderdag in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland. Renners, ploegen en organisaties sturen via social media condoleances aan zijn ploeg Bahrain Victorious en de nabestaanden.
"De UCI is er kapot van om te horen van de dood van wielrenner Gino Mäder", schrijft de internationale wielerunie UCI in een bericht op Twitter. "Onze gedachten zijn bij zijn familie, vrienden en iedereen die verbonden is met Gino, die een rijzende ster was binnen de professionele wielersport."
'Diep bedroeft'
Mäder ging samen met Magnus Sheffield tijdens de koninginnerit bij de afdaling van de Albulapass hard onderuit. Mäder moest worden gereanimeerd. Hij werd met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijdag is overleden. "Niemand verdient het om zo jong te sterven terwijl hij zijn geliefde sport beoefende", schrijft wielerploeg Movistar als reactie op het nieuws. "Moge hij in vrede rusten", meldt de ploeg.
"We zijn diepbedroefd", schrijft wielerploeg Jumbo-Visma. "Al onze gedachten zijn bij Gino's vrienden, familie, team en dierbaren."
Valverde
De Britse wielrenner Geraint Thomas spreekt van een trieste dag in de wielerwereld. "Ik kan niet geloven wat ik lees. Dit is een trieste dag. Mijn gedachten zijn bij iedereen die Gino kende en liefhad", schrijft Thomas.
Ook Alejandro Valverde reageerde geschokt. "Ik heb hier geen woorden voor. Dit is een vreselijk bericht. Mijn steun en liefde gaat naar de collega's bij Bahrain Victorious maar ook familie en vrienden", schrijft Valverde.
'Kapot'
De organisatie van de Tour de France plaatste een soortgelijk bericht. "Met diepe droefheid vernamen wij het overlijden van Gino. Onze oprechte deelneming aan de familie, teamgenoten en familieleden van Gino."
Ook wielerploeg Astana Qazaqstan reageerde geschokt. "We waren met het hele peloton aan het bidden voor Gino, in afwachting op goed nieuws vanmorgen. We zijn er helemaal kapot van wat er is gebeurd", schrijft de ploeg.
Theuns
"Onze sport, zo mooi en zo wreed", schrijft AG2R-Citroën.
"Verschrikkelijk nieuws om te lezen en moeilijk te accepteren", meldt wielrenner Edward Theuns. "Een jonge getalenteerde rijder, maar belangrijker nog, een jonge persoon die een geweldig leven voor zich zou hebben. Mijn condoleances aan Gino's familie, vrienden en teamgenoten."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
9 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
14 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden