Wielerwereld in rouw na overlijden renner Mäder
CHUR (ANP) - De dood van wielrenner Gino Mäder (26) heeft de wielerwereld in rouw gedompeld. Mäder overleed vrijdag aan de gevolgen van zijn val donderdag in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland. Renners, ploegen en organisaties sturen via social media condoleances aan zijn ploeg Bahrain Victorious en de nabestaanden.
"De UCI is er kapot van om te horen van de dood van wielrenner Gino Mäder", schrijft de internationale wielerunie UCI in een bericht op Twitter. "Onze gedachten zijn bij zijn familie, vrienden en iedereen die verbonden is met Gino, die een rijzende ster was binnen de professionele wielersport."
'Diep bedroeft'
Mäder ging samen met Magnus Sheffield tijdens de koninginnerit bij de afdaling van de Albulapass hard onderuit. Mäder moest worden gereanimeerd. Hij werd met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijdag is overleden. "Niemand verdient het om zo jong te sterven terwijl hij zijn geliefde sport beoefende", schrijft wielerploeg Movistar als reactie op het nieuws. "Moge hij in vrede rusten", meldt de ploeg.
"We zijn diepbedroefd", schrijft wielerploeg Jumbo-Visma. "Al onze gedachten zijn bij Gino's vrienden, familie, team en dierbaren."
Valverde
De Britse wielrenner Geraint Thomas spreekt van een trieste dag in de wielerwereld. "Ik kan niet geloven wat ik lees. Dit is een trieste dag. Mijn gedachten zijn bij iedereen die Gino kende en liefhad", schrijft Thomas.
Ook Alejandro Valverde reageerde geschokt. "Ik heb hier geen woorden voor. Dit is een vreselijk bericht. Mijn steun en liefde gaat naar de collega's bij Bahrain Victorious maar ook familie en vrienden", schrijft Valverde.
'Kapot'
De organisatie van de Tour de France plaatste een soortgelijk bericht. "Met diepe droefheid vernamen wij het overlijden van Gino. Onze oprechte deelneming aan de familie, teamgenoten en familieleden van Gino."
Ook wielerploeg Astana Qazaqstan reageerde geschokt. "We waren met het hele peloton aan het bidden voor Gino, in afwachting op goed nieuws vanmorgen. We zijn er helemaal kapot van wat er is gebeurd", schrijft de ploeg.
Theuns
"Onze sport, zo mooi en zo wreed", schrijft AG2R-Citroën.
"Verschrikkelijk nieuws om te lezen en moeilijk te accepteren", meldt wielrenner Edward Theuns. "Een jonge getalenteerde rijder, maar belangrijker nog, een jonge persoon die een geweldig leven voor zich zou hebben. Mijn condoleances aan Gino's familie, vrienden en teamgenoten."
Meer uit Sport
HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
2 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
1 dag geleden