Wielerwereld in rouw na overlijden renner Mäder
CHUR (ANP) - De dood van wielrenner Gino Mäder (26) heeft de wielerwereld in rouw gedompeld. Mäder overleed vrijdag aan de gevolgen van zijn val donderdag in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland. Renners, ploegen en organisaties sturen via social media condoleances aan zijn ploeg Bahrain Victorious en de nabestaanden.
"De UCI is er kapot van om te horen van de dood van wielrenner Gino Mäder", schrijft de internationale wielerunie UCI in een bericht op Twitter. "Onze gedachten zijn bij zijn familie, vrienden en iedereen die verbonden is met Gino, die een rijzende ster was binnen de professionele wielersport."
'Diep bedroeft'
Mäder ging samen met Magnus Sheffield tijdens de koninginnerit bij de afdaling van de Albulapass hard onderuit. Mäder moest worden gereanimeerd. Hij werd met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijdag is overleden. "Niemand verdient het om zo jong te sterven terwijl hij zijn geliefde sport beoefende", schrijft wielerploeg Movistar als reactie op het nieuws. "Moge hij in vrede rusten", meldt de ploeg.
"We zijn diepbedroefd", schrijft wielerploeg Jumbo-Visma. "Al onze gedachten zijn bij Gino's vrienden, familie, team en dierbaren."
Valverde
De Britse wielrenner Geraint Thomas spreekt van een trieste dag in de wielerwereld. "Ik kan niet geloven wat ik lees. Dit is een trieste dag. Mijn gedachten zijn bij iedereen die Gino kende en liefhad", schrijft Thomas.
Ook Alejandro Valverde reageerde geschokt. "Ik heb hier geen woorden voor. Dit is een vreselijk bericht. Mijn steun en liefde gaat naar de collega's bij Bahrain Victorious maar ook familie en vrienden", schrijft Valverde.
'Kapot'
De organisatie van de Tour de France plaatste een soortgelijk bericht. "Met diepe droefheid vernamen wij het overlijden van Gino. Onze oprechte deelneming aan de familie, teamgenoten en familieleden van Gino."
Ook wielerploeg Astana Qazaqstan reageerde geschokt. "We waren met het hele peloton aan het bidden voor Gino, in afwachting op goed nieuws vanmorgen. We zijn er helemaal kapot van wat er is gebeurd", schrijft de ploeg.
Theuns
"Onze sport, zo mooi en zo wreed", schrijft AG2R-Citroën.
"Verschrikkelijk nieuws om te lezen en moeilijk te accepteren", meldt wielrenner Edward Theuns. "Een jonge getalenteerde rijder, maar belangrijker nog, een jonge persoon die een geweldig leven voor zich zou hebben. Mijn condoleances aan Gino's familie, vrienden en teamgenoten."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
29 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
2 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
4 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
20 uur geleden