Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerwereld in rouw na overlijden renner Mäder

Wielerwereld in rouw na overlijden renner Mäder

CHUR (ANP) - De dood van wielrenner Gino Mäder (26) heeft de wielerwereld in rouw gedompeld. Mäder overleed vrijdag aan de gevolgen van zijn val donderdag in de vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland. Renners, ploegen en organisaties sturen via social media condoleances aan zijn ploeg Bahrain Victorious en de nabestaanden.

"De UCI is er kapot van om te horen van de dood van wielrenner Gino Mäder", schrijft de internationale wielerunie UCI in een bericht op Twitter. "Onze gedachten zijn bij zijn familie, vrienden en iedereen die verbonden is met Gino, die een rijzende ster was binnen de professionele wielersport."

'Diep bedroeft'

Mäder ging samen met Magnus Sheffield tijdens de koninginnerit bij de afdaling van de Albulapass hard onderuit. Mäder moest worden gereanimeerd. Hij werd met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar hij vrijdag is overleden. "Niemand verdient het om zo jong te sterven terwijl hij zijn geliefde sport beoefende", schrijft wielerploeg Movistar als reactie op het nieuws. "Moge hij in vrede rusten", meldt de ploeg.

"We zijn diepbedroefd", schrijft wielerploeg Jumbo-Visma. "Al onze gedachten zijn bij Gino's vrienden, familie, team en dierbaren."

Valverde

De Britse wielrenner Geraint Thomas spreekt van een trieste dag in de wielerwereld. "Ik kan niet geloven wat ik lees. Dit is een trieste dag. Mijn gedachten zijn bij iedereen die Gino kende en liefhad", schrijft Thomas.

Ook Alejandro Valverde reageerde geschokt. "Ik heb hier geen woorden voor. Dit is een vreselijk bericht. Mijn steun en liefde gaat naar de collega's bij Bahrain Victorious maar ook familie en vrienden", schrijft Valverde.

'Kapot'

De organisatie van de Tour de France plaatste een soortgelijk bericht. "Met diepe droefheid vernamen wij het overlijden van Gino. Onze oprechte deelneming aan de familie, teamgenoten en familieleden van Gino."

Ook wielerploeg Astana Qazaqstan reageerde geschokt. "We waren met het hele peloton aan het bidden voor Gino, in afwachting op goed nieuws vanmorgen. We zijn er helemaal kapot van wat er is gebeurd", schrijft de ploeg.

Theuns

"Onze sport, zo mooi en zo wreed", schrijft AG2R-Citroën.

"Verschrikkelijk nieuws om te lezen en moeilijk te accepteren", meldt wielrenner Edward Theuns. "Een jonge getalenteerde rijder, maar belangrijker nog, een jonge persoon die een geweldig leven voor zich zou hebben. Mijn condoleances aan Gino's familie, vrienden en teamgenoten."

Meer uit Sport

Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

20 minuten geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

1 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

2 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

2 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

3 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

9 uur geleden
De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

1 dag geleden