Wielerunie UCI scherpt regels voor transgenders aan
AIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI heeft de regels voor deelname van transgenders aangescherpt. Een transgender moet twee jaar voor deelname bij de vrouwen een bepaalde (lage) testosteronwaarde overleggen om te kunnen starten. Ook de maximaal toegestane testosteronwaarde is gehalveerd. Die waarde komt nu overeen met de waarde die wordt aangetroffen bij het overgrote deel van de vrouwelijke bevolking.
De vorige overgangsperiode was 12 maanden. "Gezien de belangrijke rol die spierkracht en 'power' spelen bij de wielerprestaties heeft de UCI besloten om de overgangsperiode te verlengen", meldt het bestuursorgaan in een verklaring.
De wijziging gaat in op 1 juli. Het oude beleid werd opnieuw bekeken nadat de Britse Emily Bridges niet werd toegelaten tot het Britse baankampioenschap op het onderdeel omnium in maart van dit jaar. De Britse bond besloot vervolgens in april zijn transgender- en non-binaire deelnamebeleid op te schorten, na de mislukte poging van Bridges om deel te nemen aan een vrouwenevenement.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
19 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
13 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Braziliƫ. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geƫindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geleden