Wielerunie UCI scherpt regels voor transgenders aan
AIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI heeft de regels voor deelname van transgenders aangescherpt. Een transgender moet twee jaar voor deelname bij de vrouwen een bepaalde (lage) testosteronwaarde overleggen om te kunnen starten. Ook de maximaal toegestane testosteronwaarde is gehalveerd. Die waarde komt nu overeen met de waarde die wordt aangetroffen bij het overgrote deel van de vrouwelijke bevolking.
De vorige overgangsperiode was 12 maanden. "Gezien de belangrijke rol die spierkracht en 'power' spelen bij de wielerprestaties heeft de UCI besloten om de overgangsperiode te verlengen", meldt het bestuursorgaan in een verklaring.
De wijziging gaat in op 1 juli. Het oude beleid werd opnieuw bekeken nadat de Britse Emily Bridges niet werd toegelaten tot het Britse baankampioenschap op het onderdeel omnium in maart van dit jaar. De Britse bond besloot vervolgens in april zijn transgender- en non-binaire deelnamebeleid op te schorten, na de mislukte poging van Bridges om deel te nemen aan een vrouwenevenement.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
11 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
17 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden