Wielerunie: fietsen mag, maar dan wel alleen
ARNHEM (ANP) - Fietsen mag nog, zegt de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) tegen alle recreanten. Maar slechts als je dat alleen en vooral heel voorzichtig doet. Want de ziekenhuizen liggen al zo vol met coronapatiënten.
Het was een beetje een raar gezicht afgelopen weekeinde. Automobilisten mochten niet over de Zeeweg naar Bloemendaal. Ze werden tegengehouden om te voorkomen dat liefhebbers van mooi weer massaal naar het strand trokken.
Houd 1,5 meter afstand, schreeuwden grote billboards langs de kant van de weg. Maar de fietspaden waren gewoon open. Duizenden fietsers toerden richting de boulevard. Keurig alleen, maar ook in groepjes van zes of soms wel acht of tien. Zo dicht als mogelijk bij elkaar. Dat gebeurde niet alleen in Bloemendaal maar overal in Nederland, tot ergernis van het kabinet.
Geen groepjes
Doe dat vooral niet, waarschuwde premier Mark Rutte dinsdagavond op een persconferentie opnieuw voor groepjesvorming. "Maar wat voorlopig echt nog niet kan én mag. Dat zijn mensen dicht op elkaar. Dat is gewoon te gevaarlijk en dus verboden. Dus ook geen groepjes wielrenners dicht op elkaar."
Wielerprofs trainen vooral thuis op een Zwift of Tacx. Ze houden zelfs virtuele wedstrijden, zoals afgelopen zondag toen renners in eigen huis een deel van de Ronde van Vlaanderen reden. Die wedstrijd werd zelfs live op de Belgische televisie uitgezonden, met maar liefst 600.000 kijkers voor de buis.
Niet strafbaar
Recreatieve fietsers houden het vooral bij een rondje door de buitenlucht. Ze zijn niet strafbaar als ze anderhalve meter afstand houden. Maar als coureurs een beetje willen schuilen voor tegenwind, dan zitten ze al snel dichter op het wiel van degene die voor hen rijdt. Bij de KNWU weten ze dat anderhalve meter ook helemaal niet voldoende is. Berekeningen laten zien dat bij een snelheid van 20 kilometer per uur een afstand van 7,5 meter pas voldoende is om de kans op besmetting te verminderen. En de kilometerteller van een beetje wielertoerist tikt ook wel eens de 30 of zelfs 40 aan.
'Ride Solo', adviseert de KNWU alle wielertoeristen met het oog op een zomers paasweekeinde met temperaturen van boven de 20 graden. Snuit je neus in een papieren zakdoek en stap daarvoor even veilig af. Verricht geen inspanningen waarvan je twee dagen of langer moet herstellen, om zo het immuunsysteem niet al te zwaar te belasten. En voorkom vooral risicovolle acties. Het medisch personeel heeft het al druk genoeg met alle coronapatiënten.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
5 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
6 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
19 uur geleden