Wielerunie: fietsen mag, maar dan wel alleen
ARNHEM (ANP) - Fietsen mag nog, zegt de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) tegen alle recreanten. Maar slechts als je dat alleen en vooral heel voorzichtig doet. Want de ziekenhuizen liggen al zo vol met coronapatiënten.
Het was een beetje een raar gezicht afgelopen weekeinde. Automobilisten mochten niet over de Zeeweg naar Bloemendaal. Ze werden tegengehouden om te voorkomen dat liefhebbers van mooi weer massaal naar het strand trokken.
Houd 1,5 meter afstand, schreeuwden grote billboards langs de kant van de weg. Maar de fietspaden waren gewoon open. Duizenden fietsers toerden richting de boulevard. Keurig alleen, maar ook in groepjes van zes of soms wel acht of tien. Zo dicht als mogelijk bij elkaar. Dat gebeurde niet alleen in Bloemendaal maar overal in Nederland, tot ergernis van het kabinet.
Geen groepjes
Doe dat vooral niet, waarschuwde premier Mark Rutte dinsdagavond op een persconferentie opnieuw voor groepjesvorming. "Maar wat voorlopig echt nog niet kan én mag. Dat zijn mensen dicht op elkaar. Dat is gewoon te gevaarlijk en dus verboden. Dus ook geen groepjes wielrenners dicht op elkaar."
Wielerprofs trainen vooral thuis op een Zwift of Tacx. Ze houden zelfs virtuele wedstrijden, zoals afgelopen zondag toen renners in eigen huis een deel van de Ronde van Vlaanderen reden. Die wedstrijd werd zelfs live op de Belgische televisie uitgezonden, met maar liefst 600.000 kijkers voor de buis.
Niet strafbaar
Recreatieve fietsers houden het vooral bij een rondje door de buitenlucht. Ze zijn niet strafbaar als ze anderhalve meter afstand houden. Maar als coureurs een beetje willen schuilen voor tegenwind, dan zitten ze al snel dichter op het wiel van degene die voor hen rijdt. Bij de KNWU weten ze dat anderhalve meter ook helemaal niet voldoende is. Berekeningen laten zien dat bij een snelheid van 20 kilometer per uur een afstand van 7,5 meter pas voldoende is om de kans op besmetting te verminderen. En de kilometerteller van een beetje wielertoerist tikt ook wel eens de 30 of zelfs 40 aan.
'Ride Solo', adviseert de KNWU alle wielertoeristen met het oog op een zomers paasweekeinde met temperaturen van boven de 20 graden. Snuit je neus in een papieren zakdoek en stap daarvoor even veilig af. Verricht geen inspanningen waarvan je twee dagen of langer moet herstellen, om zo het immuunsysteem niet al te zwaar te belasten. En voorkom vooral risicovolle acties. Het medisch personeel heeft het al druk genoeg met alle coronapatiënten.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
6 uur geleden