Wielerteam SD Worx tevreden met uitleg Blaak over 'positieve test'
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover haar huidige ploeg SD Worx verklaard dat zij "gedurende haar hele carrière" geen doping heeft gebruikt. Dat meldt de Nederlandse topploeg van sportief manager Danny Stam in een verklaring.
Het AD meldde dinsdag dat Blaak in 2008 bij het WK voor studenten in Nijmegen positief testte op een verboden middel, maar daarvoor nooit geschorst werd. Wel moest ze haar zilveren medaille inleveren. Volgens de krant ging het om furosemide, een vochtafdrijvend middel dat kan worden gebruikt om af te vallen maar ook de aanwezigheid van andere (verboden) producten kan maskeren.
SD Worx, voorheen Boels-Dolmans, zegt niet op de hoogte te zijn geweest van het voorval, dat gebeurde zeven jaar voordat ze bij de ploeg belandde. "Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover de ploeg verklaard dat deze zaak niets met dopinggebruik te maken heeft. Zij heeft destijds haar verhaal uitgelegd aan de betrokken partijen en instanties. Zij hebben vervolgens besloten om haar geen schorsing op te leggen. Verder heeft de renster aan de ploeg benadrukt dat zij gedurende haar hele carrière nooit doping heeft gebruikt", meldt de ploeg, die stelt dat er bij SD Worx een absolute nultolerantie tegenover het gebruik van doping en verboden middelen heerst. "Er zijn sinds het oprichten van de ploeg nooit gevallen van doping geweest."
Reactie Blaak
Blaak (33) reageert in het AD kort op "een zaak die veertien jaar geleden speelde en die niets met dopinggebruik te maken had".
"Ik kan mezelf recht in de spiegel aankijken", aldus de renster die wegens zwangerschapsverlof thuis zit. Blaak werd in 2017 wereldkampioen op de weg en won in haar loopbaan onder meer de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
4 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
8 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
12 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
12 uur geleden