Wielerteam SD Worx tevreden met uitleg Blaak over 'positieve test'
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover haar huidige ploeg SD Worx verklaard dat zij "gedurende haar hele carrière" geen doping heeft gebruikt. Dat meldt de Nederlandse topploeg van sportief manager Danny Stam in een verklaring.
Het AD meldde dinsdag dat Blaak in 2008 bij het WK voor studenten in Nijmegen positief testte op een verboden middel, maar daarvoor nooit geschorst werd. Wel moest ze haar zilveren medaille inleveren. Volgens de krant ging het om furosemide, een vochtafdrijvend middel dat kan worden gebruikt om af te vallen maar ook de aanwezigheid van andere (verboden) producten kan maskeren.
SD Worx, voorheen Boels-Dolmans, zegt niet op de hoogte te zijn geweest van het voorval, dat gebeurde zeven jaar voordat ze bij de ploeg belandde. "Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover de ploeg verklaard dat deze zaak niets met dopinggebruik te maken heeft. Zij heeft destijds haar verhaal uitgelegd aan de betrokken partijen en instanties. Zij hebben vervolgens besloten om haar geen schorsing op te leggen. Verder heeft de renster aan de ploeg benadrukt dat zij gedurende haar hele carrière nooit doping heeft gebruikt", meldt de ploeg, die stelt dat er bij SD Worx een absolute nultolerantie tegenover het gebruik van doping en verboden middelen heerst. "Er zijn sinds het oprichten van de ploeg nooit gevallen van doping geweest."
Reactie Blaak
Blaak (33) reageert in het AD kort op "een zaak die veertien jaar geleden speelde en die niets met dopinggebruik te maken had".
"Ik kan mezelf recht in de spiegel aankijken", aldus de renster die wegens zwangerschapsverlof thuis zit. Blaak werd in 2017 wereldkampioen op de weg en won in haar loopbaan onder meer de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
12 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
14 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
16 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden