
Wielerteam SD Worx tevreden met uitleg Blaak over 'positieve test'
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover haar huidige ploeg SD Worx verklaard dat zij "gedurende haar hele carrière" geen doping heeft gebruikt. Dat meldt de Nederlandse topploeg van sportief manager Danny Stam in een verklaring.
Het AD meldde dinsdag dat Blaak in 2008 bij het WK voor studenten in Nijmegen positief testte op een verboden middel, maar daarvoor nooit geschorst werd. Wel moest ze haar zilveren medaille inleveren. Volgens de krant ging het om furosemide, een vochtafdrijvend middel dat kan worden gebruikt om af te vallen maar ook de aanwezigheid van andere (verboden) producten kan maskeren.
SD Worx, voorheen Boels-Dolmans, zegt niet op de hoogte te zijn geweest van het voorval, dat gebeurde zeven jaar voordat ze bij de ploeg belandde. "Chantal van den Broek-Blaak heeft tegenover de ploeg verklaard dat deze zaak niets met dopinggebruik te maken heeft. Zij heeft destijds haar verhaal uitgelegd aan de betrokken partijen en instanties. Zij hebben vervolgens besloten om haar geen schorsing op te leggen. Verder heeft de renster aan de ploeg benadrukt dat zij gedurende haar hele carrière nooit doping heeft gebruikt", meldt de ploeg, die stelt dat er bij SD Worx een absolute nultolerantie tegenover het gebruik van doping en verboden middelen heerst. "Er zijn sinds het oprichten van de ploeg nooit gevallen van doping geweest."
Reactie Blaak
Blaak (33) reageert in het AD kort op "een zaak die veertien jaar geleden speelde en die niets met dopinggebruik te maken had".
"Ik kan mezelf recht in de spiegel aankijken", aldus de renster die wegens zwangerschapsverlof thuis zit. Blaak werd in 2017 wereldkampioen op de weg en won in haar loopbaan onder meer de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen.
Meer uit Sport
TERRE ROVERESCHE (ANP) - Wielrenster Liane Lippert heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De Duitse renster van Movistar versloeg na 145 kilometer tussen Bellaria-Igea Marina en Terre Roveresche haar Nederlandse medevluchtster Pauliena Rooijakkers.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Andruw Jones (48) gaat met het Nederlandse Koninkrijksteam volgend jaar maart tijdens de World Baseball Classic (WBC) voor de hoofdprijs. De nieuwe bondscoach van de honkbalploeg wil alles in het werk stellen om in maart 2026 met een zo sterk mogelijke selectie aan te treden op het toernooi waaraan profs uit de Amerikaanse Major League (MLB) mee mogen doen. "We gaan er niet heen om mee te doen, maar om te winnen", zegt Jones in Amsterdam in een interview met het ANP.
50 minuten geledenSAINT-MALO (ANP) - De zevende etappe van de Tour de France is om 12.25 uur vanuit Saint-Malo officieel van start gegaan. De Nederlander Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck draagt de gele trui. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft één seconde achterstand.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
6 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
17 uur geleden