Wielerteam Ineos heeft ploeg rond voor 2022
LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers heeft met nog eens vijf contractverlengingen het team voor 2022 rond. Nadat maandag al bekend werd dat de Britse oud-Tourwinnaar Geraint Thomas langer aan de ploeg verbonden blijft, volgden een dag later de laatste personele aanpassingen. De contracten van Jonathan Castroviejo, Salvatore Puccio, Ben Swift, Brandon Rivera en Cameron Wurf werden verlengd.
De Spanjaard Castroviejo en de Italiaan Puccio tekenden voor twee jaar bij. Castroviejo, een voormalig tijdritkampioen van zijn land, komt sinds 2018 uit voor de ploeg die eerder Sky heette. Puccio's dienstverband gaat met de verlenging de tien jaar overschrijden. Swift is de wegkampioen van Groot-Brittannië. De Colombiaanse klimmer Rivera maakt sinds 2020 deel uit van het team, terwijl de Australiër Wurf halverwege dat jaar toetrad. Hij richt zich naast het wielrennen op de Ironman en wil in oktober deelnemen aan het WK van de langeafstandstriatlon.
Dylan van Baarle is de enige Nederlander in de Britse topploeg.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
26 minuten geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
7 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geleden