Wielertalent Arensman cijfert zich in Giro nog weg voor Bardet
BOEDAPEST (ANP) - Thymen Arensman liet er woensdag, twee dagen voor de start van de Giro d'Italia in Boedapest, geen twijfel over bestaan. Een goed klassement is iets voor de toekomst, de rol van de 22-jarige wielrenner uit Beesd is een dienende. Zijn ploeg DSM zet alles op de Fransman Romain Bardet, die het niveau lijkt te hebben waarmee hij jaren geleden podiumplaatsen behaalde in de Tour de France.
"Nee, het jongerenklassement is geen doel", zegt Arensman, die onlangs nog wel de bijbehorende witte trui mee naar huis nam uit de Tour of the Alps. In die vijfdaagse van voornamelijk bergritten won Bardet, het tweetal is dit jaar onafscheidelijk. Samen reden ze ook de UAE Tour en Tirreno-Adriatico, waar Arensman de op één na beste jongere was na rondewinnaar Tadej Pogacar. In vroeger tijden, toen Nederlandse wielerfans minder verwend waren, was hij al lang tot toekomstig Tourwinnaar bestempeld. Een zwaarwegend lot dat onder anderen Pieter Weening en Bauke Mollema trof.
Arensman houdt de verwachtingen bij zijn Girodebuut liefst laag. "Misschien kan ik zelf ooit voor een klassement gaan", klinkt het in de perszaal in Boedapest waar hij en Bardet de pers via een videoverbinding toespreken. Maar onder de radar blijven valt niet mee als je derde wordt in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, als je in een tijdrit in de Tirreno zesde wordt achter onder anderen wereldkampioen Filippo Ganna, Pogacar en Remco Evenepoel. De belofte was er natuurlijk al met de tweede plaats in de Tour de l'Avenir van 2018. Weer achter Pogacar, de Sloveen die inmiddels twee keer de Tour won.
Leermeester
Met Bardet, met wie hij ook twee hoogtestages belegde, heeft de Betuwnaar een goede leermeester. "In de koers, maar vooral daarbuiten. Het is goed om te zien hoe hij leeft voor de sport. Ik moet mijn weg nog zien te vinden."
Arensman kan de komende weken zijn hart ophalen. Niet alleen noemt hij de Giro zijn favoriete grote ronde, als voormalig student geschiedenis geldt zijn liefde ook de rijke Italiaanse historie. Die studie zette hij na het behalen van zijn propedeuse stil. "Het waren twee topsporten naast elkaar", verklaarde hij eerder die stap.
Na het openingsweekeinde in Hongarije volgt de oversteek naar Sicilië en het vasteland van Italië. Een mooi vooruitzicht, vindt hij. Met in zijn achterhoofd de langere tijdrit op de slotdag, een dag dat hij nog wel even voor zijn eigen kans wil gaan. "Maar je moet er eerst wel zien te komen."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
21 minuten geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
2 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
2 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
6 uur geleden