Wielertalent Arensman cijfert zich in Giro nog weg voor Bardet
BOEDAPEST (ANP) - Thymen Arensman liet er woensdag, twee dagen voor de start van de Giro d'Italia in Boedapest, geen twijfel over bestaan. Een goed klassement is iets voor de toekomst, de rol van de 22-jarige wielrenner uit Beesd is een dienende. Zijn ploeg DSM zet alles op de Fransman Romain Bardet, die het niveau lijkt te hebben waarmee hij jaren geleden podiumplaatsen behaalde in de Tour de France.
"Nee, het jongerenklassement is geen doel", zegt Arensman, die onlangs nog wel de bijbehorende witte trui mee naar huis nam uit de Tour of the Alps. In die vijfdaagse van voornamelijk bergritten won Bardet, het tweetal is dit jaar onafscheidelijk. Samen reden ze ook de UAE Tour en Tirreno-Adriatico, waar Arensman de op één na beste jongere was na rondewinnaar Tadej Pogacar. In vroeger tijden, toen Nederlandse wielerfans minder verwend waren, was hij al lang tot toekomstig Tourwinnaar bestempeld. Een zwaarwegend lot dat onder anderen Pieter Weening en Bauke Mollema trof.
Arensman houdt de verwachtingen bij zijn Girodebuut liefst laag. "Misschien kan ik zelf ooit voor een klassement gaan", klinkt het in de perszaal in Boedapest waar hij en Bardet de pers via een videoverbinding toespreken. Maar onder de radar blijven valt niet mee als je derde wordt in de afsluitende tijdrit van de Vuelta, als je in een tijdrit in de Tirreno zesde wordt achter onder anderen wereldkampioen Filippo Ganna, Pogacar en Remco Evenepoel. De belofte was er natuurlijk al met de tweede plaats in de Tour de l'Avenir van 2018. Weer achter Pogacar, de Sloveen die inmiddels twee keer de Tour won.
Leermeester
Met Bardet, met wie hij ook twee hoogtestages belegde, heeft de Betuwnaar een goede leermeester. "In de koers, maar vooral daarbuiten. Het is goed om te zien hoe hij leeft voor de sport. Ik moet mijn weg nog zien te vinden."
Arensman kan de komende weken zijn hart ophalen. Niet alleen noemt hij de Giro zijn favoriete grote ronde, als voormalig student geschiedenis geldt zijn liefde ook de rijke Italiaanse historie. Die studie zette hij na het behalen van zijn propedeuse stil. "Het waren twee topsporten naast elkaar", verklaarde hij eerder die stap.
Na het openingsweekeinde in Hongarije volgt de oversteek naar Sicilië en het vasteland van Italië. Een mooi vooruitzicht, vindt hij. Met in zijn achterhoofd de langere tijdrit op de slotdag, een dag dat hij nog wel even voor zijn eigen kans wil gaan. "Maar je moet er eerst wel zien te komen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
4 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
7 uur geleden