Wielerronde van Slovenië in juni ook al van de kalender
LJUBLJANA (ANP) - De Ronde van Slovenië staat pas voor juni op de wielerkalender, maar de organisatie heeft nu al besloten om de etappekoers te schrappen vanwege het coronavirus. De Sloveense ronde, vorig jaar gewonnen door de Italiaan Diego Ulissi, maakte deel uit van de UCI ProSeries, het niveau onder de WorldTour. De organisatie zegt dat vanwege het coronavirus niet alleen de voorbereiding wordt bemoeilijkt, maar geeft ook financiële redenen op om de koers nu al te schrappen.
Voor de komende weken zijn alle wielerkoersen al van het programma gehaald, waaronder de voorjaarsklassiekers Milaan-Sanremo, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race. De internationale wielerfederatie UCI heeft in ieder geval tot begin april de diverse ranglijsten 'bevroren'.
In Slovenië zijn vooralsnog ruim driehonderd mensen besmet het coronavirus. Eén is eraan overleden.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
13 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
16 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
17 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
18 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
22 uur geleden