Wielerploeg Van der Poel ook naar Luik-Bastenaken-Luik
LUIK (ANP) - Alpecin-Fenix, de ploeg van Mathieu van der Poel, heeft ook een uitnodiging ontvangen voor de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. Eerder werd al bekend dat Van der Poel op basis van een wildcard kan starten in Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix. Zijn ploeg behoort niet tot de WorldTour-teams en is dus afhankelijk van de gunst van organisatoren. De kans dat Van der Poel in de Waalse klassiekers rijdt is overigens zeer klein. Tegen die tijd richt hij zich op het mountainbiken, de discipline waarop hij olympische ambities heeft.
De andere teams die een wildcard hebben gekregen voor de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik zijn Sport Vlaanderen - Baloise, Wallonie Bruxelles en Arkéa-Samsic, de nieuwe ploeg van de Colombiaan Nairo Quintana.
Alpecin-Fenix, sinds januari de opvolger van Corendon-Circus, heeft met onder anderen de Italiaan Sacha Modolo en de Tsjech Petr Vakoc nog meer renners die in de klassiekers uit de voeten kunnen. Van der Poel is wel van plan te starten in de Ronde van Vlaanderen, hoewel er officieel nog een uitnodiging moet komen.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
3 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
7 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
9 uur geleden