Wielerploeg Trek-Segafredo hoopt op geel voor Pedersen in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg Trek-Segafredo hoopt met Mads Pedersen het Deense uitstapje van de Tour de France tot een feest te maken. Trek maakte maandag bekend met welke renners vrijdag in Kopenhagen wordt gestart en wat de doelstellingen zijn. "Het grote doel is ten minste één etappe te winnen", zei sportief directeur Kim Andersen. Bauke Mollema is een van de renners die op jacht gaat naar dagsucces. Hij begint aan zijn twaalfde Tour.
Net als bij Team Emirates van topfavoriet Tadej Pogacar telt de Tourploeg van Trek acht verschillende nationaliteiten. Oud-wereldkampioen Pedersen is de eerste dagen de thuisrijder. "Het is een duidelijk doel voor het team en voor Mads dat we in die drie dagen in Denemarken voor etappes gaan", zegt Andersen. "Eerst wil hij een goede tijdrit neerzetten in Kopenhagen om dan door middel van bonificatieseconden misschien de gele trui te veroveren."
Andersen stelt daarnaast dat de ploeg met Pedersen en de Belg Jasper Stuyven twee specialisten heeft voor de vijfde etappe, die deels over Noord-Franse kasseien gaat. "Ook daarna blijven we proberen vaak mee te zitten in ontsnappingen. We hebben slimme renners die weten wat het is om te winnen."
Kopman
Het team bestaat verder uit de Italiaan Giulio Ciccone, de Luxemburger Alex Kirsch, de Let Toms Skujins, de Amerikaan Quinn Simmons en de Fransman Tony Gallopin.
Astana wees de Kazach Alexei Loetsenko aan als kopman voor de Tour. Hij was vorig jaar zevende en won in 2020 een etappe. De ploeg telt vier Italianen: Samuele Battistella, Fabio Felline, Gianni Moscon en Simone Velasco. De Amerikaan Joe Dombrowski en de Kazachen Andrei Zeits en Dmitri Groezdev completeren de Tourselectie.
De Franse ploeg B&B Hotels KTM reist naar Kopenhagen met de Oostenrijker Sebastian Schönberger, de Italiaan Luca Mozzato en zes Fransen: Franck Bonnamour, Pierre Rolland, Cyril Barthe, Alexis Gougeard, Jérémy Lecroq en Cyril Lemoine.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
13 uur geleden