Wielerploeg Trek-Segafredo hoopt op geel voor Pedersen in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Wielerploeg Trek-Segafredo hoopt met Mads Pedersen het Deense uitstapje van de Tour de France tot een feest te maken. Trek maakte maandag bekend met welke renners vrijdag in Kopenhagen wordt gestart en wat de doelstellingen zijn. "Het grote doel is ten minste één etappe te winnen", zei sportief directeur Kim Andersen. Bauke Mollema is een van de renners die op jacht gaat naar dagsucces. Hij begint aan zijn twaalfde Tour.
Net als bij Team Emirates van topfavoriet Tadej Pogacar telt de Tourploeg van Trek acht verschillende nationaliteiten. Oud-wereldkampioen Pedersen is de eerste dagen de thuisrijder. "Het is een duidelijk doel voor het team en voor Mads dat we in die drie dagen in Denemarken voor etappes gaan", zegt Andersen. "Eerst wil hij een goede tijdrit neerzetten in Kopenhagen om dan door middel van bonificatieseconden misschien de gele trui te veroveren."
Andersen stelt daarnaast dat de ploeg met Pedersen en de Belg Jasper Stuyven twee specialisten heeft voor de vijfde etappe, die deels over Noord-Franse kasseien gaat. "Ook daarna blijven we proberen vaak mee te zitten in ontsnappingen. We hebben slimme renners die weten wat het is om te winnen."
Kopman
Het team bestaat verder uit de Italiaan Giulio Ciccone, de Luxemburger Alex Kirsch, de Let Toms Skujins, de Amerikaan Quinn Simmons en de Fransman Tony Gallopin.
Astana wees de Kazach Alexei Loetsenko aan als kopman voor de Tour. Hij was vorig jaar zevende en won in 2020 een etappe. De ploeg telt vier Italianen: Samuele Battistella, Fabio Felline, Gianni Moscon en Simone Velasco. De Amerikaan Joe Dombrowski en de Kazachen Andrei Zeits en Dmitri Groezdev completeren de Tourselectie.
De Franse ploeg B&B Hotels KTM reist naar Kopenhagen met de Oostenrijker Sebastian Schönberger, de Italiaan Luca Mozzato en zes Fransen: Franck Bonnamour, Pierre Rolland, Cyril Barthe, Alexis Gougeard, Jérémy Lecroq en Cyril Lemoine.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden