Wielerploeg Trek-Segafredo door corona niet in Gent-Wevelgem
IEPER (ANP) - De Amerikaanse wielerformatie Trek-Segafredo zal zondag niet aan de start verschijnen van Gent-Wevelgem. De ploegleiding heeft besloten af te zien van deelname na twee positieve coronatests binnen het team.
Bij Trek-Segafredo, met Steven de Jongh als ploegleider, staan de Nederlanders Bauke Mollema en Koen de Kort onder contract. De Kort zou in Gent-Wevelgem wel van start gaan, Mollema niet. Titelverdediger Mads Pedersen uit Denemarken en de Belg Jasper Stuyven, vorig weekeinde winnaar van Milaan-Sanremo, moeten de wedstrijd nu ook overslaan.
Het eerste teamlid testte vrijdag positief en ging daarna in quarantaine, evenals de mensen bij Trek met wie hij nauw in contact was geweest. Bij een nieuwe testronde op zaterdag werd de tweede besmetting vastgesteld waarna de teamleiding besloot zich terug te trekken uit Gent-Wevelgem.
De vrouwenploeg van Trek, met onder anderen Ellen van Dijk, gaat wel gewoon van start. De geselecteerde rensters en stafleden zijn niet in contact geweest met de besmette personen.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
3 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden