Wielerploeg Sunweb mikt met Kelderman en Oomen op klassement Giro
ROME (ANP) - Wielerploeg Sunweb zet dit seizoen vol in op de Ronde van Italië. Dat blijkt uit de selecties voor de drie grote ronden van de formatie die in de WorldTour uitkomt.
Sunweb stuurt met Wilco Kelderman, Sam Oomen, Jai Hindley en Chris Hamilton maar liefst vier ronderenners naar de Ronde van Italië. Ook topsprinter Michael Matthews gaat mee naar de Giro.
Cees Bol mag voor de Duitse ploeg met een Nederlands tintje gaan sprinten in de Ronde van Frankrijk. Voor de Vuelta heeft Sunweb voorlopig twaalf renners geselecteerd. "In de Tour willen we jagen op ritwinst via sprints en offensief koersen", zegt hoofdcoach Rudi Kemna van Sunweb. "In de Giro mikken we op het klassement en op de sprints en in de Vuelta willen we enkele jonge renners een kans geven."
Tour in augustus
De Tour de France is dit seizoen voor 29 augustus tot en met 20 september uitgeschreven. Daarna worden de Ronde van Italië (3 tot en met 25 oktober) en de Ronde van Spanje (20 oktober tot en met 8 november) verreden.
Selectie Tour de France: Tiesj Benoot, Cees Bol, Søren Kragh Andersen, Nicholas Roche, Joris Nieuwenhuis, Jasha Sütterlin, Nikias Arndt en Marc Hirschi
Selectie Ronde van Italië: Wilco Kelderman, Chris Hamilton, Jai Hindley, Sam Oomen, Michael Matthews, Martijn Tusveld, Casper Pedersen en Nicolas Denz
Voorselectie Ronde van Spanje: Asbjørn Kragh Andersen, Thymen Arensman, Alberto Dainese, Mark Donovan, Felix Gall, Chad Haga, Robert Power, Nicholas Roche, Martin Salmon, Michael Storer, Florian Stork, Ilan Van Wilder
Meer uit Sport
AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
8 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
12 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
1 dag geleden