
Wielerploeg Sunweb mikt met Kelderman en Oomen op klassement Giro
ROME (ANP) - Wielerploeg Sunweb zet dit seizoen vol in op de Ronde van Italië. Dat blijkt uit de selecties voor de drie grote ronden van de formatie die in de WorldTour uitkomt.
Sunweb stuurt met Wilco Kelderman, Sam Oomen, Jai Hindley en Chris Hamilton maar liefst vier ronderenners naar de Ronde van Italië. Ook topsprinter Michael Matthews gaat mee naar de Giro.
Cees Bol mag voor de Duitse ploeg met een Nederlands tintje gaan sprinten in de Ronde van Frankrijk. Voor de Vuelta heeft Sunweb voorlopig twaalf renners geselecteerd. "In de Tour willen we jagen op ritwinst via sprints en offensief koersen", zegt hoofdcoach Rudi Kemna van Sunweb. "In de Giro mikken we op het klassement en op de sprints en in de Vuelta willen we enkele jonge renners een kans geven."
Tour in augustus
De Tour de France is dit seizoen voor 29 augustus tot en met 20 september uitgeschreven. Daarna worden de Ronde van Italië (3 tot en met 25 oktober) en de Ronde van Spanje (20 oktober tot en met 8 november) verreden.
Selectie Tour de France: Tiesj Benoot, Cees Bol, Søren Kragh Andersen, Nicholas Roche, Joris Nieuwenhuis, Jasha Sütterlin, Nikias Arndt en Marc Hirschi
Selectie Ronde van Italië: Wilco Kelderman, Chris Hamilton, Jai Hindley, Sam Oomen, Michael Matthews, Martijn Tusveld, Casper Pedersen en Nicolas Denz
Voorselectie Ronde van Spanje: Asbjørn Kragh Andersen, Thymen Arensman, Alberto Dainese, Mark Donovan, Felix Gall, Chad Haga, Robert Power, Nicholas Roche, Martin Salmon, Michael Storer, Florian Stork, Ilan Van Wilder
Meer uit Sport
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft eindelijk de titel in de Champions League veroverd. De Franse topclub van coach Luis Enrique liet er in de finale in de Allianz Arena in München met een 5-0-zege geen misverstand over bestaan welke club dit seizoen de beste was in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst in de clubhistorie de Champions League gewonnen. De Franse landskampioen van trainer Luis Enrique overrompelde in de finale in München Internazionale uit Italië met 5-0.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft overtuigend de vierde ronde bereikt van Roland Garros. De drievoudig winnaar van het grandslamtoernooi in Parijs was in drie sets te sterk voor de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 6-4 6-2.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft de derde ronde van het vrouwendubbeltoernooi bereikt op Roland Garros. De 31-jarige dubbelspecialiste versloeg met haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad de Russische speelsters Anastasia Pavlioetsjenkova en Elena Pridankina in drie sets: 6-4 6-7 (7) 6-3.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen vond dat hij met de derde plaats in de kwalificatie van de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1 het maximale eruit had gehaald. "Ik denk dat de derde plaats ook is waar we moeten staan", zei hij in het flashinterview na afloop. "We komen het hele weekend snelheid tekort en hebben het zo goed mogelijk gedaan."
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De honkbalinternationals krijgen de A-status terug. Dit hebben verschillende bronnen aan het ANP bevestigd. De honkballers raakten die status in september 2023 kwijt toen ze bij het EK in Tsjechië voor het eerst in 57 jaar de finale niet haalden. Nederland eindigde als derde.
13 uur geledenSESTRIÈRE (ANP) - Simon Yates gaat na de Vuelta in 2018 voor de tweede keer een grote ronde winnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike voerde zijn aanval op leider Isaac Del Toro uit op de Colle delle Finestre, de berg waar hij zeven jaar geleden de Giro verloor. "Vanaf dat de route bekend werd, heb ik eraan gedacht om dit hier te doen", vertelde de kopman van Visma - Lease a Bike in het flashinterview na de voorlaatste rit. In de slotetappe zondag in Rome moet hij alleen nog finishen.
13 uur geleden