Wielerploeg SD Worx moet omgaan met gevolgen val Pieters
MECHELEN (ANP) - Al anderhalve maand heerst er onzekerheid over de vraag of en hoe wielrenster Amy Pieters herstelt van een zwaar trainingsongeval. Bij de teampresentatie van haar ploeg SD Worx kon sportief manager Danny Stam alleen maar zeggen dat alle rensters en begeleiders meeleven met Pieters, die in coma ligt, en haar familie en vrienden.
"Nieuws is er niet. De situatie is nog steeds stabiel, maar niet goed. Pas als ze bijkomt weten we meer", vertelde Stam, al jaren aan het hoofd van de ploeg die eerder Boels-Dolmans heette. SD Worx boekte vorig jaar 33 overwinningen. Eén ervan was de nationale titel op de weg voor de 30-jarige Pieters, die op 23 december tijdens een training zwaar ten val kwam. Sindsdien ligt ze in coma. Ze is inmiddels verplaatst vanuit Spanje naar Nederland.
Het ongeval, gebeurd tijdens een training van de nationale selectie, heeft uiteraard zijn weerslag op de ploeg. "Voor iedereen is het een moeilijke tijd, maar met name natuurlijk voor haar ouders en vriend", vertelde Stam. "Ik zou willen dat ik goed nieuws had, maar we kunnen er nu alleen maar het beste van hopen."
Dichter bij elkaar
Het eerste trainingskamp van de ploeg na het ongeval bracht de groep dichter bij elkaar, merkte Stam. "Iedereen gaat er anders mee om en geeft het op zijn of haar manier een plaats. We willen er zo goed mogelijk zijn voor Amy en haar familie maar moeten tegelijkertijd door en blijven doen waar we goed in zijn. Ik denk dat Amy in haar hart ook wil dat we blijven doen wat we allemaal zo mooi vinden."
De ploeg gaat verder zonder Anna van der Breggen, die als ploegleidster voortaan in de volgwagen plaatsneemt. Een gemis, dat door anderen zal moeten worden opgevangen, weet Stam. "Met Anna had je, zeker met een aankomst bergop, altijd de zekerheid dat er iemand meedoet om de overwinning. Het is nu aan de andere meiden om het af te maken. Ik vertrouw erop want we hebben gewoon een goede ploeg. Vorig jaar was alles nieuw met een nieuwe sponsor. Dan is het altijd spannend of je op het hoge niveau kan blijven dat je gewend was. Dat is gelukt, maar nu wil ik in juli kunnen zeggen dat we nog steeds op dat niveau meedoen."
Daarvoor haalde het team onder meer de Belgische Lotte Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
23 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
1 dag geleden