Wielerploeg SD Worx moet omgaan met gevolgen val Pieters
MECHELEN (ANP) - Al anderhalve maand heerst er onzekerheid over de vraag of en hoe wielrenster Amy Pieters herstelt van een zwaar trainingsongeval. Bij de teampresentatie van haar ploeg SD Worx kon sportief manager Danny Stam alleen maar zeggen dat alle rensters en begeleiders meeleven met Pieters, die in coma ligt, en haar familie en vrienden.
"Nieuws is er niet. De situatie is nog steeds stabiel, maar niet goed. Pas als ze bijkomt weten we meer", vertelde Stam, al jaren aan het hoofd van de ploeg die eerder Boels-Dolmans heette. SD Worx boekte vorig jaar 33 overwinningen. Eén ervan was de nationale titel op de weg voor de 30-jarige Pieters, die op 23 december tijdens een training zwaar ten val kwam. Sindsdien ligt ze in coma. Ze is inmiddels verplaatst vanuit Spanje naar Nederland.
Het ongeval, gebeurd tijdens een training van de nationale selectie, heeft uiteraard zijn weerslag op de ploeg. "Voor iedereen is het een moeilijke tijd, maar met name natuurlijk voor haar ouders en vriend", vertelde Stam. "Ik zou willen dat ik goed nieuws had, maar we kunnen er nu alleen maar het beste van hopen."
Dichter bij elkaar
Het eerste trainingskamp van de ploeg na het ongeval bracht de groep dichter bij elkaar, merkte Stam. "Iedereen gaat er anders mee om en geeft het op zijn of haar manier een plaats. We willen er zo goed mogelijk zijn voor Amy en haar familie maar moeten tegelijkertijd door en blijven doen waar we goed in zijn. Ik denk dat Amy in haar hart ook wil dat we blijven doen wat we allemaal zo mooi vinden."
De ploeg gaat verder zonder Anna van der Breggen, die als ploegleidster voortaan in de volgwagen plaatsneemt. Een gemis, dat door anderen zal moeten worden opgevangen, weet Stam. "Met Anna had je, zeker met een aankomst bergop, altijd de zekerheid dat er iemand meedoet om de overwinning. Het is nu aan de andere meiden om het af te maken. Ik vertrouw erop want we hebben gewoon een goede ploeg. Vorig jaar was alles nieuw met een nieuwe sponsor. Dan is het altijd spannend of je op het hoge niveau kan blijven dat je gewend was. Dat is gelukt, maar nu wil ik in juli kunnen zeggen dat we nog steeds op dat niveau meedoen."
Daarvoor haalde het team onder meer de Belgische Lotte Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
19 uur geleden