Wielerploeg SD Worx moet omgaan met gevolgen val Pieters
MECHELEN (ANP) - Al anderhalve maand heerst er onzekerheid over de vraag of en hoe wielrenster Amy Pieters herstelt van een zwaar trainingsongeval. Bij de teampresentatie van haar ploeg SD Worx kon sportief manager Danny Stam alleen maar zeggen dat alle rensters en begeleiders meeleven met Pieters, die in coma ligt, en haar familie en vrienden.
"Nieuws is er niet. De situatie is nog steeds stabiel, maar niet goed. Pas als ze bijkomt weten we meer", vertelde Stam, al jaren aan het hoofd van de ploeg die eerder Boels-Dolmans heette. SD Worx boekte vorig jaar 33 overwinningen. Eén ervan was de nationale titel op de weg voor de 30-jarige Pieters, die op 23 december tijdens een training zwaar ten val kwam. Sindsdien ligt ze in coma. Ze is inmiddels verplaatst vanuit Spanje naar Nederland.
Het ongeval, gebeurd tijdens een training van de nationale selectie, heeft uiteraard zijn weerslag op de ploeg. "Voor iedereen is het een moeilijke tijd, maar met name natuurlijk voor haar ouders en vriend", vertelde Stam. "Ik zou willen dat ik goed nieuws had, maar we kunnen er nu alleen maar het beste van hopen."
Dichter bij elkaar
Het eerste trainingskamp van de ploeg na het ongeval bracht de groep dichter bij elkaar, merkte Stam. "Iedereen gaat er anders mee om en geeft het op zijn of haar manier een plaats. We willen er zo goed mogelijk zijn voor Amy en haar familie maar moeten tegelijkertijd door en blijven doen waar we goed in zijn. Ik denk dat Amy in haar hart ook wil dat we blijven doen wat we allemaal zo mooi vinden."
De ploeg gaat verder zonder Anna van der Breggen, die als ploegleidster voortaan in de volgwagen plaatsneemt. Een gemis, dat door anderen zal moeten worden opgevangen, weet Stam. "Met Anna had je, zeker met een aankomst bergop, altijd de zekerheid dat er iemand meedoet om de overwinning. Het is nu aan de andere meiden om het af te maken. Ik vertrouw erop want we hebben gewoon een goede ploeg. Vorig jaar was alles nieuw met een nieuwe sponsor. Dan is het altijd spannend of je op het hoge niveau kan blijven dat je gewend was. Dat is gelukt, maar nu wil ik in juli kunnen zeggen dat we nog steeds op dat niveau meedoen."
Daarvoor haalde het team onder meer de Belgische Lotte Kopecky en de Zwitserse Marlen Reusser.
Meer uit Sport
CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
22 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
49 minuten geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
13 uur geleden