Wielerploeg Red Bull - Bora-hansgrohe strikt Lazkano
BONN (ANP) - De Spaanse wielrenner Oier Lazkano komt vanaf volgend jaar uit voor Red Bull - Bora-hansgrohe. Lazkano, kampioen van zijn land op de weg in 2023, komt over van Movistar.
Lazkano (24) won dit jaar de Clásica Jaén, een deels over gravelpaden verreden koers in Spanje. Hij geldt als een specialist in eendaagse koersen met podiumplaatsen in Dwars door Vlaanderen (2023) en Kuurne-Brussel-Kuurne (2024). Maar ook in de rittenkoers Critérium du Dauphiné onderscheidde hij zich dit jaar met de negende plaats in het eindklassement. Lazkano reed dit jaar zowel de Tour de France als de Vuelta.
"Oier is nog jong, maar heeft al naam gemaakt met zijn pure kracht. Hij is een echte aanvaller, rijdt op zijn instinct", zegt teambaas Ralph Denk in een toelichting. "We gaan hem vooral in de klassiekers goed kunnen gebruiken."
Oier spreekt van een "grote stap" in zijn loopbaan. "Ik ben dankbaar en kijk ernaar uit om voor deze ploeg te rijden", aldus de Bask.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
39 minuten geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
57 minuten geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
4 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
5 uur geleden