Wielerploeg Red Bull - Bora-hansgrohe strikt Lazkano
BONN (ANP) - De Spaanse wielrenner Oier Lazkano komt vanaf volgend jaar uit voor Red Bull - Bora-hansgrohe. Lazkano, kampioen van zijn land op de weg in 2023, komt over van Movistar.
Lazkano (24) won dit jaar de Clásica Jaén, een deels over gravelpaden verreden koers in Spanje. Hij geldt als een specialist in eendaagse koersen met podiumplaatsen in Dwars door Vlaanderen (2023) en Kuurne-Brussel-Kuurne (2024). Maar ook in de rittenkoers Critérium du Dauphiné onderscheidde hij zich dit jaar met de negende plaats in het eindklassement. Lazkano reed dit jaar zowel de Tour de France als de Vuelta.
"Oier is nog jong, maar heeft al naam gemaakt met zijn pure kracht. Hij is een echte aanvaller, rijdt op zijn instinct", zegt teambaas Ralph Denk in een toelichting. "We gaan hem vooral in de klassiekers goed kunnen gebruiken."
Oier spreekt van een "grote stap" in zijn loopbaan. "Ik ben dankbaar en kijk ernaar uit om voor deze ploeg te rijden", aldus de Bask.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
8 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
10 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
12 uur geleden