Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Qhubeka-Assos haalt ook Henao binnen

Wielerploeg Qhubeka-Assos haalt ook Henao binnen

JOHANNESBURG (ANP) - De Zuid-Afrikaanse wielerploeg Qhubeka-Assos heeft opnieuw een ervaren renner aangetrokken. De Colombiaan Sergio Henao, in 2017 winnaar van Parijs-Nice, komt over van Team Emirates. De 32-jarige Henao ondertekende een contract voor een jaar bij de ploeg die onlangs dankzij de nieuwe hoofdsponsor Assos een doorstart kon maken.

Na het afhaken van NTT verkeerde het wielerteam in financiële problemen. Het was lang onduidelijk of de ploeg volgend seizoen nog zou bestaan. Naast teammanager Bjarne Riis vertrokken onder anderen de renners Louis Meintjes, Edvald Boasson Hagen, Michael Valgren en Ben O'Connor.

Met Assos als hoofdsponsor kan de ploeg in ieder geval weer een jaar door. Qhubeka-Assos versterkte zich de afgelopen weken met onder anderen Simon Clarke, Dimitri Claeys en Fabio Aru, die bij Team Emirates al ploeggenoot was van Henao. De Colombiaan, tweevoudig nationaal kampioen op de weg, reed eerder voor Sky, nu Ineos. Hij hielp zijn teamgenoot Chris Froome in 2016 en 2017 aan de eindzege in de Tour de France.

Team Qhubeka-Assos heeft nu 23 renners onder contract staan voor 2021.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff naar finale van graveltoernooi in Rome

ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.

3 uur geleden
Sinner verbreekt met overwinning op Roeblev record Djokovic

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.

5 uur geleden
Tennisser Darderi na nachtpartij naar halve finale in Rome

ROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.

11 uur geleden
Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

1 dag geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

1 dag geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 dagen geleden