Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Qhubeka-Assos haalt ook Henao binnen

Wielerploeg Qhubeka-Assos haalt ook Henao binnen

JOHANNESBURG (ANP) - De Zuid-Afrikaanse wielerploeg Qhubeka-Assos heeft opnieuw een ervaren renner aangetrokken. De Colombiaan Sergio Henao, in 2017 winnaar van Parijs-Nice, komt over van Team Emirates. De 32-jarige Henao ondertekende een contract voor een jaar bij de ploeg die onlangs dankzij de nieuwe hoofdsponsor Assos een doorstart kon maken.

Na het afhaken van NTT verkeerde het wielerteam in financiële problemen. Het was lang onduidelijk of de ploeg volgend seizoen nog zou bestaan. Naast teammanager Bjarne Riis vertrokken onder anderen de renners Louis Meintjes, Edvald Boasson Hagen, Michael Valgren en Ben O'Connor.

Met Assos als hoofdsponsor kan de ploeg in ieder geval weer een jaar door. Qhubeka-Assos versterkte zich de afgelopen weken met onder anderen Simon Clarke, Dimitri Claeys en Fabio Aru, die bij Team Emirates al ploeggenoot was van Henao. De Colombiaan, tweevoudig nationaal kampioen op de weg, reed eerder voor Sky, nu Ineos. Hij hielp zijn teamgenoot Chris Froome in 2016 en 2017 aan de eindzege in de Tour de France.

Team Qhubeka-Assos heeft nu 23 renners onder contract staan voor 2021.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

4 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

5 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

5 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

7 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

7 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

7 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

8 uur geleden