Wielerploeg Jumbo-Visma strikt zwemcoach Verhaeren
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma gaat samenwerken met zwemcoach Jacco Verhaeren. De huidige bondscoach van het Franse zwemteam gaat zijn kennis en expertise inzetten voor de meest succesvolle wielerploeg van het afgelopen jaar.
Sportief directeur Merijn Zeeman is verguld met de komst van Verhaeren die op parttime-basis betrokken zal zijn bij de wielerploeg. "Na ons beste seizoen ooit is het belangrijk om te blijven zoeken naar verbetering en nieuwe inzichten. We zijn ervan overtuigd dat Jacco ons nieuwe ideeën en andere inzichten, afkomstig uit een andere sport, kan geven."
De 54-jarige Verhaeren is een groot voorstander van kruisbestuiving in verschillende sporten. "Kennisdelen is de aanleiding van deze samenwerking", laat Verhaeren in het persbericht van Jumbo-Visma weten. "Ik wil de wielersport beter leren kennen en zal 'met mijn zwembril op' input geven op het gebied van prestatieprocessen en trainingen. Ik wil me graag verdiepen in de aanpak van Team Jumbo-Visma. De koppeling tussen materiaal, voeding, training en wedstrijdstrategie vind ik heel interessant.'
Als bondscoach van de Franse zwemmers richt Verhaeren zich komend jaar primair op de Olympische Spelen in Parijs. Bij Jumbo-Visma zal de zwemtrainer, die in het verleden grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, vooral op de achtergrond werkzaam zijn. Zeeman: "We beginnen met een bescheiden samenwerking die in de toekomst hopelijk uitmondt in meer."
Meer uit Sport
TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
10 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
10 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
11 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
11 uur geledenZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.
13 uur geleden