Wielerploeg Jumbo-Visma strikt zwemcoach Verhaeren
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma gaat samenwerken met zwemcoach Jacco Verhaeren. De huidige bondscoach van het Franse zwemteam gaat zijn kennis en expertise inzetten voor de meest succesvolle wielerploeg van het afgelopen jaar.
Sportief directeur Merijn Zeeman is verguld met de komst van Verhaeren die op parttime-basis betrokken zal zijn bij de wielerploeg. "Na ons beste seizoen ooit is het belangrijk om te blijven zoeken naar verbetering en nieuwe inzichten. We zijn ervan overtuigd dat Jacco ons nieuwe ideeën en andere inzichten, afkomstig uit een andere sport, kan geven."
De 54-jarige Verhaeren is een groot voorstander van kruisbestuiving in verschillende sporten. "Kennisdelen is de aanleiding van deze samenwerking", laat Verhaeren in het persbericht van Jumbo-Visma weten. "Ik wil de wielersport beter leren kennen en zal 'met mijn zwembril op' input geven op het gebied van prestatieprocessen en trainingen. Ik wil me graag verdiepen in de aanpak van Team Jumbo-Visma. De koppeling tussen materiaal, voeding, training en wedstrijdstrategie vind ik heel interessant.'
Als bondscoach van de Franse zwemmers richt Verhaeren zich komend jaar primair op de Olympische Spelen in Parijs. Bij Jumbo-Visma zal de zwemtrainer, die in het verleden grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, vooral op de achtergrond werkzaam zijn. Zeeman: "We beginnen met een bescheiden samenwerking die in de toekomst hopelijk uitmondt in meer."
Meer uit Sport
OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
2 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
15 uur geleden