Wielerploeg Jumbo-Visma strikt zwemcoach Verhaeren
DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma gaat samenwerken met zwemcoach Jacco Verhaeren. De huidige bondscoach van het Franse zwemteam gaat zijn kennis en expertise inzetten voor de meest succesvolle wielerploeg van het afgelopen jaar.
Sportief directeur Merijn Zeeman is verguld met de komst van Verhaeren die op parttime-basis betrokken zal zijn bij de wielerploeg. "Na ons beste seizoen ooit is het belangrijk om te blijven zoeken naar verbetering en nieuwe inzichten. We zijn ervan overtuigd dat Jacco ons nieuwe ideeën en andere inzichten, afkomstig uit een andere sport, kan geven."
De 54-jarige Verhaeren is een groot voorstander van kruisbestuiving in verschillende sporten. "Kennisdelen is de aanleiding van deze samenwerking", laat Verhaeren in het persbericht van Jumbo-Visma weten. "Ik wil de wielersport beter leren kennen en zal 'met mijn zwembril op' input geven op het gebied van prestatieprocessen en trainingen. Ik wil me graag verdiepen in de aanpak van Team Jumbo-Visma. De koppeling tussen materiaal, voeding, training en wedstrijdstrategie vind ik heel interessant.'
Als bondscoach van de Franse zwemmers richt Verhaeren zich komend jaar primair op de Olympische Spelen in Parijs. Bij Jumbo-Visma zal de zwemtrainer, die in het verleden grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, vooral op de achtergrond werkzaam zijn. Zeeman: "We beginnen met een bescheiden samenwerking die in de toekomst hopelijk uitmondt in meer."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
11 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De voorbereidingen van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina hebben meer gekost dan aanvankelijk begroot. Dat zei directeur Andrea Varnier van het organisatiecomité op een zitting van het Internationaal Olympisch Comité in Milaan.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen. De 39-jarige wielrenner heeft dat via Instagram bekendgemaakt. "De tijd vliegt wanneer je plezier hebt", stelt Mollema. "Nu is het tijd om aan mijn laatste seizoen als profrenner te beginnen. Nog één jaar, one last dance. Tot ziens op de weg!"
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
21 uur geleden