Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Jumbo-Visma strikt zwemcoach Verhaeren

Wielerploeg Jumbo-Visma strikt zwemcoach Verhaeren

DEN BOSCH (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma gaat samenwerken met zwemcoach Jacco Verhaeren. De huidige bondscoach van het Franse zwemteam gaat zijn kennis en expertise inzetten voor de meest succesvolle wielerploeg van het afgelopen jaar.

Sportief directeur Merijn Zeeman is verguld met de komst van Verhaeren die op parttime-basis betrokken zal zijn bij de wielerploeg. "Na ons beste seizoen ooit is het belangrijk om te blijven zoeken naar verbetering en nieuwe inzichten. We zijn ervan overtuigd dat Jacco ons nieuwe ideeën en andere inzichten, afkomstig uit een andere sport, kan geven."

De 54-jarige Verhaeren is een groot voorstander van kruisbestuiving in verschillende sporten. "Kennisdelen is de aanleiding van deze samenwerking", laat Verhaeren in het persbericht van Jumbo-Visma weten. "Ik wil de wielersport beter leren kennen en zal 'met mijn zwembril op' input geven op het gebied van prestatieprocessen en trainingen. Ik wil me graag verdiepen in de aanpak van Team Jumbo-Visma. De koppeling tussen materiaal, voeding, training en wedstrijdstrategie vind ik heel interessant.'

Als bondscoach van de Franse zwemmers richt Verhaeren zich komend jaar primair op de Olympische Spelen in Parijs. Bij Jumbo-Visma zal de zwemtrainer, die in het verleden grote successen boekte met onder anderen Pieter van den Hoogenband, vooral op de achtergrond werkzaam zijn. Zeeman: "We beginnen met een bescheiden samenwerking die in de toekomst hopelijk uitmondt in meer."

Meer uit Sport

Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

2 uur geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

17 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

20 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

20 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

21 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

22 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

1 dag geleden