Wielerploeg Jumbo-Visma raakt ook Affini kwijt in Vuelta
ELCHE (ANP) - De Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma heeft in de Ronde van Spanje opnieuw een knecht zien afhaken. De Italiaan Edoardo Affini is volgens de Nederlandse ploeg ziek geworden en gaat daarom na de rustdag niet meer van start in de individuele tijdrit van dinsdag. Affini (26) stond in het klassement op plek 115.
Zondag haakte Sepp Kuss al af vanwege ziekte. De Amerikaan ontbrak aan de start van de negende etappe.
Roglic won de Vuelta de afgelopen drie jaar. De Sloveen staat nu op de derde plaats in het algemeen klassement, op bijna 2 minuten van Remco Evenepoel. De Belg wil dinsdag in de tijdrit over bijna 31 kilometer tussen Elche en Alicante zijn leidende positie in het klassement verstevigen.
Roglic pakte vorig jaar in Japan olympisch goud op de tijdrit, Evenepoel eindigde toen als negende. Die tijdrit ging over heuvelachtig parcours. Tussen Elche en Alicante rijden de Vuelta-deelnemers over vrijwel vlakke wegen.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
56 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
9 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden