Wielerploeg Jumbo-Visma raakt ook Affini kwijt in Vuelta
ELCHE (ANP) - De Sloveense kopman Primoz Roglic van Jumbo-Visma heeft in de Ronde van Spanje opnieuw een knecht zien afhaken. De Italiaan Edoardo Affini is volgens de Nederlandse ploeg ziek geworden en gaat daarom na de rustdag niet meer van start in de individuele tijdrit van dinsdag. Affini (26) stond in het klassement op plek 115.
Zondag haakte Sepp Kuss al af vanwege ziekte. De Amerikaan ontbrak aan de start van de negende etappe.
Roglic won de Vuelta de afgelopen drie jaar. De Sloveen staat nu op de derde plaats in het algemeen klassement, op bijna 2 minuten van Remco Evenepoel. De Belg wil dinsdag in de tijdrit over bijna 31 kilometer tussen Elche en Alicante zijn leidende positie in het klassement verstevigen.
Roglic pakte vorig jaar in Japan olympisch goud op de tijdrit, Evenepoel eindigde toen als negende. Die tijdrit ging over heuvelachtig parcours. Tussen Elche en Alicante rijden de Vuelta-deelnemers over vrijwel vlakke wegen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
30 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
4 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
7 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
15 uur geleden