Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour

Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour

KOPENHAGEN (ANP) - Met een vracht aan ambitie begint Jumbo-Visma vrijdag in Kopenhagen aan de Tour de France. De Nederlandse wielerploeg is niet schimmig over de doelstellingen. Primoz Roglic en Jonas Vingegaard gaan voor de eindzege, Wout van Aert zoekt de uitdaging in het puntenklassement. "We hebben grote doelen", zei ploegleider Grischa Niermann woensdag. "We gaan strijden voor geel en groen. Dat zal om tactische keuzes vragen."

In een zoommeeting met de internationale pers mochten Roglic, Vingegaard en Van Aert de snode plannen toelichten en weerleggen dat de doelstelling wat al te veelomvattend is. "Wout is een jongen die 100 procent toegewijd is aan de ploeg. We helpen elkaar waar nodig en weten allemaal waarvoor we hier zijn", zei Roglic, de Sloveen die twee jaar geleden de eindzege op de voorlaatste dag verspeelde aan zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar. Vorig jaar viel hij uit en werd de Deen Vingegaard verrassend de grootste uitdager van Pogacar, die ook die editie won.

"We hebben veel individuele kwaliteiten en denken door goed samen te werken Pogacar te kunnen verslaan", aldus Roglic.

Meer uit Sport

Van der Poel dacht te worden ingelopen na lange solo

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.

1 uur geleden
Van der Poel wint voor derde keer op rij E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.

1 uur geleden
Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

2 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

6 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

6 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

7 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

9 uur geleden