Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Met een vracht aan ambitie begint Jumbo-Visma vrijdag in Kopenhagen aan de Tour de France. De Nederlandse wielerploeg is niet schimmig over de doelstellingen. Primoz Roglic en Jonas Vingegaard gaan voor de eindzege, Wout van Aert zoekt de uitdaging in het puntenklassement. "We hebben grote doelen", zei ploegleider Grischa Niermann woensdag. "We gaan strijden voor geel en groen. Dat zal om tactische keuzes vragen."
In een zoommeeting met de internationale pers mochten Roglic, Vingegaard en Van Aert de snode plannen toelichten en weerleggen dat de doelstelling wat al te veelomvattend is. "Wout is een jongen die 100 procent toegewijd is aan de ploeg. We helpen elkaar waar nodig en weten allemaal waarvoor we hier zijn", zei Roglic, de Sloveen die twee jaar geleden de eindzege op de voorlaatste dag verspeelde aan zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar. Vorig jaar viel hij uit en werd de Deen Vingegaard verrassend de grootste uitdager van Pogacar, die ook die editie won.
"We hebben veel individuele kwaliteiten en denken door goed samen te werken Pogacar te kunnen verslaan", aldus Roglic.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
19 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
19 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
20 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
20 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
21 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden