Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Met een vracht aan ambitie begint Jumbo-Visma vrijdag in Kopenhagen aan de Tour de France. De Nederlandse wielerploeg is niet schimmig over de doelstellingen. Primoz Roglic en Jonas Vingegaard gaan voor de eindzege, Wout van Aert zoekt de uitdaging in het puntenklassement. "We hebben grote doelen", zei ploegleider Grischa Niermann woensdag. "We gaan strijden voor geel en groen. Dat zal om tactische keuzes vragen."
In een zoommeeting met de internationale pers mochten Roglic, Vingegaard en Van Aert de snode plannen toelichten en weerleggen dat de doelstelling wat al te veelomvattend is. "Wout is een jongen die 100 procent toegewijd is aan de ploeg. We helpen elkaar waar nodig en weten allemaal waarvoor we hier zijn", zei Roglic, de Sloveen die twee jaar geleden de eindzege op de voorlaatste dag verspeelde aan zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar. Vorig jaar viel hij uit en werd de Deen Vingegaard verrassend de grootste uitdager van Pogacar, die ook die editie won.
"We hebben veel individuele kwaliteiten en denken door goed samen te werken Pogacar te kunnen verslaan", aldus Roglic.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
2 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
6 uur geleden