Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour

Wielerploeg Jumbo-Visma met 'grote doelen' in Tour

KOPENHAGEN (ANP) - Met een vracht aan ambitie begint Jumbo-Visma vrijdag in Kopenhagen aan de Tour de France. De Nederlandse wielerploeg is niet schimmig over de doelstellingen. Primoz Roglic en Jonas Vingegaard gaan voor de eindzege, Wout van Aert zoekt de uitdaging in het puntenklassement. "We hebben grote doelen", zei ploegleider Grischa Niermann woensdag. "We gaan strijden voor geel en groen. Dat zal om tactische keuzes vragen."

In een zoommeeting met de internationale pers mochten Roglic, Vingegaard en Van Aert de snode plannen toelichten en weerleggen dat de doelstelling wat al te veelomvattend is. "Wout is een jongen die 100 procent toegewijd is aan de ploeg. We helpen elkaar waar nodig en weten allemaal waarvoor we hier zijn", zei Roglic, de Sloveen die twee jaar geleden de eindzege op de voorlaatste dag verspeelde aan zijn jonge landgenoot Tadej Pogacar. Vorig jaar viel hij uit en werd de Deen Vingegaard verrassend de grootste uitdager van Pogacar, die ook die editie won.

"We hebben veel individuele kwaliteiten en denken door goed samen te werken Pogacar te kunnen verslaan", aldus Roglic.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

10 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

12 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

12 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

14 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden