Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Jumbo-Visma meldt komst Valter, Tratnik en Gloag

Wielerploeg Jumbo-Visma meldt komst Valter, Tratnik en Gloag

ZOETERMEER (ANP) - Team Jumbo-Visma heeft voor komend seizoen wielrenners Attila Valter, Thomas Gloag en Jan Tratnik vastgelegd. Tratnik tekent een contract tot en met 2024, Valter en Gloag verbinden zich tot eind 2025 aan het team. De ploeg heeft daarnaast de contracten van Timo Roosen en Lennard Hofstede met respectievelijk één en twee jaar verlengd.

Hongaars kampioen Valter komt over van Groupama-FDJ, waarvoor hij sinds 2021 rijdt. "Ik denk dat deze omgeving voor mij de beste is om me verder te ontwikkelen", zegt de 24-jarige wielrenner. "Team Jumbo-Visma is een topploeg en begeleidt zijn renners ontzettend goed naar een hoger niveau. Hopelijk kan ik de komende jaren groeien naar het beste niveau dat ik in me heb."

Sportief directeur Merijn Zeeman noemt Valter een renner met potentieel. "We volgen Attila al enkele jaren. Zowel in wedstrijden als in verschillende testen hebben we gezien dat hij een groot potentieel heeft."

'Renners beter maken'

De 32-jarige Tratnik is regerend Sloveens kampioen tijdrijden. Hij rijdt sinds 2019 voor Bahrein en won in 2020 een rit in de Giro d'Italia. "Ik sluit me aan bij een van de beste ploegen van de wereld en daar ben ik trots op", zegt hij. "Het team heeft laten zien dat het renners beter kan maken."

Zeeman ziet voor de 20-jarige Gloag een rol binnen het zogenoemde Jong Team Jumbo-Visma weggelegd. "Thomas is een prachtig talent, waar we de komende jaren rustig mee aan de slag gaan. Samen gaan we zijn talent optimaal tot bloei laten komen." De Brit won vorige week een etappe in de Tour de L'Avenir.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

6 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

6 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

10 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden