Wielerploeg Jumbo-Visma meldt komst Valter, Tratnik en Gloag
ZOETERMEER (ANP) - Team Jumbo-Visma heeft voor komend seizoen wielrenners Attila Valter, Thomas Gloag en Jan Tratnik vastgelegd. Tratnik tekent een contract tot en met 2024, Valter en Gloag verbinden zich tot eind 2025 aan het team. De ploeg heeft daarnaast de contracten van Timo Roosen en Lennard Hofstede met respectievelijk één en twee jaar verlengd.
Hongaars kampioen Valter komt over van Groupama-FDJ, waarvoor hij sinds 2021 rijdt. "Ik denk dat deze omgeving voor mij de beste is om me verder te ontwikkelen", zegt de 24-jarige wielrenner. "Team Jumbo-Visma is een topploeg en begeleidt zijn renners ontzettend goed naar een hoger niveau. Hopelijk kan ik de komende jaren groeien naar het beste niveau dat ik in me heb."
Sportief directeur Merijn Zeeman noemt Valter een renner met potentieel. "We volgen Attila al enkele jaren. Zowel in wedstrijden als in verschillende testen hebben we gezien dat hij een groot potentieel heeft."
'Renners beter maken'
De 32-jarige Tratnik is regerend Sloveens kampioen tijdrijden. Hij rijdt sinds 2019 voor Bahrein en won in 2020 een rit in de Giro d'Italia. "Ik sluit me aan bij een van de beste ploegen van de wereld en daar ben ik trots op", zegt hij. "Het team heeft laten zien dat het renners beter kan maken."
Zeeman ziet voor de 20-jarige Gloag een rol binnen het zogenoemde Jong Team Jumbo-Visma weggelegd. "Thomas is een prachtig talent, waar we de komende jaren rustig mee aan de slag gaan. Samen gaan we zijn talent optimaal tot bloei laten komen." De Brit won vorige week een etappe in de Tour de L'Avenir.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
20 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden