Wielerploeg Jumbo-Visma heeft Benoot terug na knieblessure
DEN BOSCH (ANP) - De Belgische wielrenner Wout van Aert kan vrijdag in de E3 Saxo Bank Classic weer rekenen op de steun van zijn landgenoot Tiesj Benoot, die in Harelbeke zijn rentree maakt. Benoot moest begin deze maand in de Strade Bianche opgeven wegens knieproblemen en kwam sindsdien niet meer in actie.
Benoot kwam afgelopen winter over van Team DSM en is een van de renners bij Jumbo-Visma die Van Aert moeten bijstaan in de klassiekers. De kopman krijgt verder gezelschap van de Belgen Tosh Van der Sande en Nathan Van Hooydonck, de Italiaan Edoardo Affini, de Nederlander Mike Teunissen en de Fransman Christophe Laporte.
Het grootste deel van die ploeg rijdt zondag ook Gent-Wevelgem, een koers die vorig jaar werd gewonnen door Van Aert. Alleen Van der Sande wordt dan vervangen door Nederlands kampioen Timo Roosen.
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
12 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
20 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
14 uur geleden