Wielerploeg Jumbo-Visma bindt Deense renner Vingegaard langer
AMSTERDAM (ANP) - Wielerploeg Jumbo-Visma heeft Jonas Vingegaard langer aan zich gebonden. De 23-jarige Deen staat nu tot en met 2022 onder contract bij het team van manager Richard Plugge.
"Mijn verblijf bij het team bevalt tot nu toe heel erg goed. Ik heb me bovendien al goed kunnen ontwikkelen en hoop de komende tijd hogere doelen met het team te kunnen behalen. Er is op dit moment geen team te noemen dat beter bij me past", aldus Vingegaard, die in augustus 2018 zijn eerste verbintenis bij Jumbo-Visma tekende. Hij lag vast tot eind 2020.
De Scandinavische klimmer won in 2019 de koninginnenrit in de Ronde van Polen. Dat was zijn eerste zege in de WorldTour. Verder werd hij vorig jaar tweede in het klassement van de Ronde van Denemarken.
Voorlopig ligt het wielrennen stil in verband met de coronacrisis. "Juist in deze moeilijke tijden vinden wij het belangrijk om het signaal af te geven dat we onze ploeg blijven ontwikkelen", zei sportief directeur Merijn Zeeman.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
35 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.
10 uur geleden