Wielerploeg EF Education ontslaat Piccolo na vondst groeihormonen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse wielerploeg EF Education - EasyPost heeft Andrea Piccolo ontslagen. De 23-jarige Italiaanse wielrenner werd vrijdag aan de Italiaanse grens door de autoriteiten aangehouden op verdenking van het vervoeren van groeihormonen.
De ploeg schorste Piccolo in maart al eens omdat hij slaapmiddelen gebruikte. "Het ging om een middel dat weliswaar legaal is, maar waarvan we het gebruik binnen het team niet toestaan", legt EF Education op X uit. "We hebben het gebruik ervan destijds gemeld aan de internationale wielerunie UCI, maar hadden geen wettelijke reden om zijn contract te beƫindigen. Nu denken we die wel te hebben. We zullen onze volledige medewerking aan het onderzoek verlenen en moedigen Andrea aan dat ook te doen."
Na zijn schorsing keerde Piccolo in mei terug in de Giro d'Italia. Na een val in een afdaling haalde hij het einde van de negentiende etappe niet. In de Ronde van Spanje reed hij vorig jaar een dag in de rode leiderstrui, maar een overwinning boekte hij in zijn loopbaan nog niet.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviƫr Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
16 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden