Wielerploeg EF Education ontslaat Piccolo na vondst groeihormonen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse wielerploeg EF Education - EasyPost heeft Andrea Piccolo ontslagen. De 23-jarige Italiaanse wielrenner werd vrijdag aan de Italiaanse grens door de autoriteiten aangehouden op verdenking van het vervoeren van groeihormonen.
De ploeg schorste Piccolo in maart al eens omdat hij slaapmiddelen gebruikte. "Het ging om een middel dat weliswaar legaal is, maar waarvan we het gebruik binnen het team niet toestaan", legt EF Education op X uit. "We hebben het gebruik ervan destijds gemeld aan de internationale wielerunie UCI, maar hadden geen wettelijke reden om zijn contract te beëindigen. Nu denken we die wel te hebben. We zullen onze volledige medewerking aan het onderzoek verlenen en moedigen Andrea aan dat ook te doen."
Na zijn schorsing keerde Piccolo in mei terug in de Giro d'Italia. Na een val in een afdaling haalde hij het einde van de negentiende etappe niet. In de Ronde van Spanje reed hij vorig jaar een dag in de rode leiderstrui, maar een overwinning boekte hij in zijn loopbaan nog niet.
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
3 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
16 uur geleden