Wielerploeg EF Education legt Colombiaan Chaves vast voor 2022
BOULDER (ANP) - Wielerploeg EF Education-Nippo heeft de Colombiaanse wielrenner Esteban Chaves voor 2022 vastgelegd. De 31-jarige Colombiaan verruilt de Australische ploeg BikeExchange na acht jaar voor het Amerikaanse team.
"Ik wilde om verschillende redenen naar EF", zegt Chaves. "Van buitenaf kun je zien dat het een grote familie is waar iedereen gedreven wordt door de passie voor het wielrennen. Daarnaast is een van de ploegleiders, Juanma Garate, een wielrenner die ik bewonderde toen ik begon en ten slotte lijkt het me leuk om Colombiaanse ploeggenoten te hebben. Maar bovenal is het shirtje heel cool."
Chaves eindigde in 2016 als tweede in de Giro d'Italia en als derde in de Vuelta. Hij won in zijn carrière drie ritten in de Ronde van Italië en twee in de Ronde van Spanje. Ook won hij De Ronde van Lombardije in 2016.
"Wij denken dat Esteban mooie jaren voor de boeg heeft", zegt teambaas Jonathan Vaughters. "Hij heeft gezondheidsproblemen overwonnen en heeft dit jaar laten zien dat hij stabiel presteert. Wij denken dat dat zal leiden tot overwinningen."
Meer uit Sport
TORONTO (ANP/RTR) - De honkballers van de Los Angeles Dodgers hebben de hoop op het winnen van de World Series levend gehouden. De titelverdediger versloeg de Toronto Blue Jays in het Rogers Centre met 3-1 en kwam in de best-of-seven-reeks op 3-3. Het beslissende duel staat zaterdag (lokale tijd) in Toronto op het programma.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de NK afstanden in Heerenveen voor de tweede keer op rij de Nederlandse titel op de 1500 meter veroverd. De 26-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was met 1.53,33 ruim sneller dan Antoinette Rijpma-de Jong en Joy Beune.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is voor de derde keer op rij Nederlands kampioen geworden op de 500 meter. De 21-jarige wereldkampioen op deze afstand bleef met een tijd van 33,98 op de tweede 500 meter Sebas Diniz en Stefan Westenbroek in het klassement over twee ritten voor.
8 uur geledenVENLO (ANP) - Vitesse liet zich in het uitduel met VVV-Venlo niet afleiden door het nieuws dat de KNVB zich verzet tegen de beslissing van het gerechtshof om de club uit Arnhem de proflicentie terug te geven. Dillon Hoogewerf en Elias Huth leidden de bezoekers met doelpunten naar een zege in stadion De Koel (1-2). Gabin Blancquart scoorde in de slotfase voor VVV.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marcel Bosker is bij de NK afstanden in Heerenveen voor het eerst Nederlands kampioen op de 5000 meter geworden. De 28-jarige schaatser van Reggeborgh bleef met een tijd van 6.09,72 titelverdediger Chris Huizinga en Jorrit Bergsma voor.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Alphonce Simbu, de Tanzaniaanse wereldkampioen op de marathon, loopt op 16 november de Zevenheuvelenloop in Nijmegen. De 33-jarige wereldkampioen van afgelopen maand in Tokio krijgt in de wedstrijd over 15 kilometer concurrentie van onder anderen Mike Foppen en de Kenianen Benson Kiplangat, Alex Matata en Daniel Mateiko.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters mist het Glory-evenement van 13 december in de GelreDome door persoonlijke omstandigheden. Ook zegt hij zijn gezondheid te verkiezen boven deelname aan Glory Collision 8, meldt de kickboksorganisatie.
21 uur geleden