Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg dsm-firmenich hoopt in Tour op dagsucces met Jakobsen

Wielerploeg dsm-firmenich hoopt in Tour op dagsucces met Jakobsen

DEVENTER (ANP) - De Nederlandse wielerploeg dsm-firmenich PostNL richt zich met onder anderen Fabio Jakobsen op ritzeges in de Tour de France, die zaterdag in Florence van start gaat. "We brengen een heel sterk team naar de wedstrijd die op elk terrein voor etappesucces kan gaan", zei de 27-jarige sprinter.

Naast Jakobsen staan de Nederlanders Nils Eekhoff, Frank van den Broek en Bram Welten, de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil, de Schot Oscar Onley en de Duitser John Degenkolb aan de start in Florence.

"Ik heb een mooie groep om mij heen voor de sprintetappes, maar met Warren, Frank, Oscar en Romain hebben we ook heel sterke renners voor de heuvelachtige en bergachtige etappes", verklaarde Jakobsen op de site van de ploeg. "Wij focussen ons als team op goed samenwerken en zullen strijdlust laten zien in de race. Als we als team op een hoog niveau presteren, denk ik dat we samen een hele mooie wedstrijd kunnen rijden."

Het is voor Jakobsen de eerste Tour met dsm-firmenich PostNL en zijn derde in totaal. Twee jaar geleden won hij één etappe.

Jakobsen kende eerder dit jaar een teleurstellende Giro d'Italia en stapte half mei af na een zware valpartij.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

2 uur geleden
Serena Williams (44) speelt na rentree in Queen's ook in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.

4 uur geleden
Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

12 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

17 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

18 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

20 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

21 uur geleden