Wielerploeg dsm-firmenich hoopt in Tour op dagsucces met Jakobsen
DEVENTER (ANP) - De Nederlandse wielerploeg dsm-firmenich PostNL richt zich met onder anderen Fabio Jakobsen op ritzeges in de Tour de France, die zaterdag in Florence van start gaat. "We brengen een heel sterk team naar de wedstrijd die op elk terrein voor etappesucces kan gaan", zei de 27-jarige sprinter.
Naast Jakobsen staan de Nederlanders Nils Eekhoff, Frank van den Broek en Bram Welten, de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil, de Schot Oscar Onley en de Duitser John Degenkolb aan de start in Florence.
"Ik heb een mooie groep om mij heen voor de sprintetappes, maar met Warren, Frank, Oscar en Romain hebben we ook heel sterke renners voor de heuvelachtige en bergachtige etappes", verklaarde Jakobsen op de site van de ploeg. "Wij focussen ons als team op goed samenwerken en zullen strijdlust laten zien in de race. Als we als team op een hoog niveau presteren, denk ik dat we samen een hele mooie wedstrijd kunnen rijden."
Het is voor Jakobsen de eerste Tour met dsm-firmenich PostNL en zijn derde in totaal. Twee jaar geleden won hij één etappe.
Jakobsen kende eerder dit jaar een teleurstellende Giro d'Italia en stapte half mei af na een zware valpartij.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
9 minuten geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
22 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
23 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden