Wielerploeg dsm-firmenich hoopt in Tour op dagsucces met Jakobsen
DEVENTER (ANP) - De Nederlandse wielerploeg dsm-firmenich PostNL richt zich met onder anderen Fabio Jakobsen op ritzeges in de Tour de France, die zaterdag in Florence van start gaat. "We brengen een heel sterk team naar de wedstrijd die op elk terrein voor etappesucces kan gaan", zei de 27-jarige sprinter.
Naast Jakobsen staan de Nederlanders Nils Eekhoff, Frank van den Broek en Bram Welten, de Fransen Romain Bardet en Warren Barguil, de Schot Oscar Onley en de Duitser John Degenkolb aan de start in Florence.
"Ik heb een mooie groep om mij heen voor de sprintetappes, maar met Warren, Frank, Oscar en Romain hebben we ook heel sterke renners voor de heuvelachtige en bergachtige etappes", verklaarde Jakobsen op de site van de ploeg. "Wij focussen ons als team op goed samenwerken en zullen strijdlust laten zien in de race. Als we als team op een hoog niveau presteren, denk ik dat we samen een hele mooie wedstrijd kunnen rijden."
Het is voor Jakobsen de eerste Tour met dsm-firmenich PostNL en zijn derde in totaal. Twee jaar geleden won hij één etappe.
Jakobsen kende eerder dit jaar een teleurstellende Giro d'Italia en stapte half mei af na een zware valpartij.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.
34 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
11 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
12 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
12 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
17 uur geleden