Wielerploeg Bora-hansgrohe toch met Schachmann naar Tour
RAUBLING (ANP) - Wielerploeg Bora-hansgrohe neemt de Duitse wielrenner Maximilian Schachmann alsnog mee naar de Tour de France. De deelname van de Duitser was onzeker nadat hij zijn sleutelbeen had gebroken bij een aanrijding met een auto in de Ronde van Lombardije. De ploeg laat echter weten het Tourteam onveranderd te laten.
"De sleutelbeenbreuk van Maximilian is goed hersteld in de afgelopen dagen. De breuk heeft de noodzakelijke stabiliteit om het te proberen", zegt de teamarts. "Schachmann heeft weer op de weg getraind en het herstel gaat volgens verwachting, ook al is zijn voorbereiding onderbroken door zijn blessure."
Bora-hansgrohe start voor het klassement met Emanuel Buchmann, die na een val moest opgeven in het Critérium du Dauphiné. "Hij moest een pauze van enkele dagen nemen en verloor zo belangrijke trainingstijd", zei de teamarts. "Hij zal fysiek zeker niet in topconditie zijn op dit moment."
Versterking van onder meer Sagan
Buchmann en Schachmann krijgen ondersteuning van de Oostenrijkers Gregor Mühlberger, Lukas Pöstlberger en Felix Großschartner en de Duitser Lennard Kämna. Daarnaast start het team met zevenvoudig groene truiwinnaar Peter Sagan en de Italiaan Daniel Oss.
"Natuurlijk had ik liever een andere voorbereiding gehad", zegt Schachmann die vorige week nog twijfelde over zijn Tourdeelname. "Ik ben echter blij dat het team ondanks de blessure het vertrouwen in mij heeft en mij de kans geeft te starten. Ik hoop dat ik in de wedstrijden met de pijn kan omgaan."
Ook Buchmann baalt van zijn val vooral omdat zijn vorm zo goed was. "In de Dauphiné was ik achter Primoz Roglic samen met Thibaut Pinot de sterkste bergop", zegt de klimmer die vorig jaar als vierde eindigde in de Tour. "Nu zijn er vraagtekens, vooral omdat de strijd meteen in de eerste etappes losbarst. Je krijgt geen tijd om er lekker in te komen. Het is afwachten hoe ik dan mee kan komen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
51 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
14 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
19 uur geleden