Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerploeg Bora-hansgrohe toch met Schachmann naar Tour

Wielerploeg Bora-hansgrohe toch met Schachmann naar Tour

RAUBLING (ANP) - Wielerploeg Bora-hansgrohe neemt de Duitse wielrenner Maximilian Schachmann alsnog mee naar de Tour de France. De deelname van de Duitser was onzeker nadat hij zijn sleutelbeen had gebroken bij een aanrijding met een auto in de Ronde van Lombardije. De ploeg laat echter weten het Tourteam onveranderd te laten.

"De sleutelbeenbreuk van Maximilian is goed hersteld in de afgelopen dagen. De breuk heeft de noodzakelijke stabiliteit om het te proberen", zegt de teamarts. "Schachmann heeft weer op de weg getraind en het herstel gaat volgens verwachting, ook al is zijn voorbereiding onderbroken door zijn blessure."

Bora-hansgrohe start voor het klassement met Emanuel Buchmann, die na een val moest opgeven in het Critérium du Dauphiné. "Hij moest een pauze van enkele dagen nemen en verloor zo belangrijke trainingstijd", zei de teamarts. "Hij zal fysiek zeker niet in topconditie zijn op dit moment."

Versterking van onder meer Sagan

Buchmann en Schachmann krijgen ondersteuning van de Oostenrijkers Gregor Mühlberger, Lukas Pöstlberger en Felix Großschartner en de Duitser Lennard Kämna. Daarnaast start het team met zevenvoudig groene truiwinnaar Peter Sagan en de Italiaan Daniel Oss.

"Natuurlijk had ik liever een andere voorbereiding gehad", zegt Schachmann die vorige week nog twijfelde over zijn Tourdeelname. "Ik ben echter blij dat het team ondanks de blessure het vertrouwen in mij heeft en mij de kans geeft te starten. Ik hoop dat ik in de wedstrijden met de pijn kan omgaan."

Ook Buchmann baalt van zijn val vooral omdat zijn vorm zo goed was. "In de Dauphiné was ik achter Primoz Roglic samen met Thibaut Pinot de sterkste bergop", zegt de klimmer die vorig jaar als vierde eindigde in de Tour. "Nu zijn er vraagtekens, vooral omdat de strijd meteen in de eerste etappes losbarst. Je krijgt geen tijd om er lekker in te komen. Het is afwachten hoe ik dan mee kan komen."

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

19 minuten geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

5 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

6 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

7 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

8 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

11 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

12 uur geleden