Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerkoers Veenendaal-Veenendaal stopt met samenwerking België

Wielerkoers Veenendaal-Veenendaal stopt met samenwerking België

VEENENDAAL (ANP) - De wielerkoers Veenendaal-Veenendaal maakt niet langer deel uit van de Belgische reeks om de Cycling Cup. De organisatie van de eendaagse wedstrijd in Nederland denkt als zelfstandige koers commercieel interessanter te zijn.

De vrouwen rijden hun wedstrijd op vrijdag 17 mei. Vorig jaar won de Belgische wereldkampioen Lotte Kopecky in Veenendaal. Een dag later volgt de mannenkoers. De organisatie hoopt dat Dylan Groenewegen een gooi gaat doen naar zijn zesde overwinning in de Gelderse stad.

"We hebben besloten om een volgende stap te zetten", zegt bestuursvoorzitter André Homma in een persbericht. "Veenendaal-Veenendaal is na de Amstel Gold Race de grootste wegwedstrijd op de Nederlandse wielerkalender. We hebben in goed overleg met de Belgische organisatoren besloten om na twee jaar uit de Cycling Cup te stappen."

De mannenkoers werd het afgelopen jaar live uitgezonden. "We hebben in samenwerking met de Cycling Cup-organisatie de koers naar een hoger niveau gebracht", zegt Homma. "Met live-uitzending op tv en uitzendingen in meer dan tien landen werd de wielerronde internationaal goed bekeken, maar we zijn er aan toe om het wielerevenement naar een hoger plan te brengen. Bovendien mikken we nu ook op een tv-uitzending van onze vrouwenkoers."

Meer uit Sport

Zelensky: toelaten Russische vlag Paralympics smerig en onjuist

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.

56 minuten geleden
Nederlandse cricketers kunnen niet stunten tegen India op WK

AHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.

1 uur geleden
Nederland zakt in medailleklassement terug naar zesde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.

1 uur geleden
Nuis tegen Ning op 1500 meter, Wennemars tegen Di Stefano

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.

1 uur geleden
Schaatser Snel kan eindelijk aftellen naar zijn olympisch debuut

MILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.

1 uur geleden
Verstappen houdt vast aan kritiek op nieuwe regels Formule 1

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.

3 uur geleden
Skiester Shiffrin verovert gouden medaille op de slalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.

5 uur geleden