Wielerkoers Veenendaal-Veenendaal stopt met samenwerking België
VEENENDAAL (ANP) - De wielerkoers Veenendaal-Veenendaal maakt niet langer deel uit van de Belgische reeks om de Cycling Cup. De organisatie van de eendaagse wedstrijd in Nederland denkt als zelfstandige koers commercieel interessanter te zijn.
De vrouwen rijden hun wedstrijd op vrijdag 17 mei. Vorig jaar won de Belgische wereldkampioen Lotte Kopecky in Veenendaal. Een dag later volgt de mannenkoers. De organisatie hoopt dat Dylan Groenewegen een gooi gaat doen naar zijn zesde overwinning in de Gelderse stad.
"We hebben besloten om een volgende stap te zetten", zegt bestuursvoorzitter André Homma in een persbericht. "Veenendaal-Veenendaal is na de Amstel Gold Race de grootste wegwedstrijd op de Nederlandse wielerkalender. We hebben in goed overleg met de Belgische organisatoren besloten om na twee jaar uit de Cycling Cup te stappen."
De mannenkoers werd het afgelopen jaar live uitgezonden. "We hebben in samenwerking met de Cycling Cup-organisatie de koers naar een hoger niveau gebracht", zegt Homma. "Met live-uitzending op tv en uitzendingen in meer dan tien landen werd de wielerronde internationaal goed bekeken, maar we zijn er aan toe om het wielerevenement naar een hoger plan te brengen. Bovendien mikken we nu ook op een tv-uitzending van onze vrouwenkoers."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
42 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
9 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
9 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
10 uur geleden