Wielericoon Merckx schiet na minuut stilte GP Vermarc in gang
ROTSELAAR (ANP) - Na een minuut stilte voor de zaterdag overleden wielrenner Niels De Vriendt heeft Eddy Merckx de Grote Prijs Vermarc in gang geschoten. De Belgische koers zou normaal gesproken alleen in Rotselaar en omgeving voor opwinding zorgen. Het Belgische dorp, gelegen iets boven Leuven, is zondag echter het toneel van de eerste wielerkoers in West-Europa nadat het coronavirus de renners een kleine vier maanden aan de kant heeft gehouden.
Aan de wedstrijd nemen alleen Belgische ploegen deel, waarbij Deceuninck - Quick-Step met Nederlands kampioen Fabio Jakobsen meteen een van de favorieten herbergt. Namens Circus Wanty-Gobert prijken onder anderen de Nederlanders Maurits Lammertink en Boy en Danny van Poppel op de startlijst. Toeschouwers zijn vanwege coronamaatregelen in de buurt van start en finish niet welkom.
De Vriendt kwam zaterdag zwaar ten val bij de 'oefenkoers' Wortegem-Petegem, georganiseerd door de moeder van Belgische kampioen Tim Merlier. De 20-jarige Belg kreeg een hartaanval na zijn valpartij in de tweede ronde van de wedstrijd waaraan ook veel amateurs deelnamen. De ploeggenoten van De Vriendt stonden zondag vlak voor de start van de GP Vermarc op de eerste startrij toen een minuut stilte in acht werd genomen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
9 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden