Wielerfederatie UCI vreest dat ploegen gaan omvallen
AIGLE (ANP/DPA) - De internationale wielrenunie UCI is bang dat niet alle teams het einde van het seizoen gaan halen. Ook heel wat ploegen uit de UCI WorldTour, het hoogste niveau, zijn in financiële problemen gekomen als gevolg van de coronacrisis. "We weten dat drie, vier, vijf teams meer problemen hebben dan andere ploegen", zegt UCI-voorzitter David Lappartient. "We hopen dat ze allemaal het einde van het seizoen halen."
Vooral het CCC-team van onder anderen olympisch kampioen Greg Van Avermaet zit in de problemen. De hoofdsponsor van de ploeg heeft het financieel heel moeilijk en dus moesten de renners al een groot deel van hun salaris inleveren. Ook bij Mitchelton-Scott, Bahrain-McLaren, Astana en Lotto-Soudal zijn de renners gekort op hun salaris.
Zeker tot 1 juli wordt er niet gekoerst. De UCI heeft een hele nieuwe kalender gemaakt voor 2020, met alle grote rondes en veel van de klassiekers in het tweede deel van het jaar. "Onze bond gaat door een crisis die we sinds de Tweede Wereldoorlog niet hebben gekend", zei Lappartient. De UCI heeft zelf ook forse maatregelen moeten nemen om kosten te besparen.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
1 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
23 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geleden