Wielerfederatie UCI vreest dat ploegen gaan omvallen
AIGLE (ANP/DPA) - De internationale wielrenunie UCI is bang dat niet alle teams het einde van het seizoen gaan halen. Ook heel wat ploegen uit de UCI WorldTour, het hoogste niveau, zijn in financiële problemen gekomen als gevolg van de coronacrisis. "We weten dat drie, vier, vijf teams meer problemen hebben dan andere ploegen", zegt UCI-voorzitter David Lappartient. "We hopen dat ze allemaal het einde van het seizoen halen."
Vooral het CCC-team van onder anderen olympisch kampioen Greg Van Avermaet zit in de problemen. De hoofdsponsor van de ploeg heeft het financieel heel moeilijk en dus moesten de renners al een groot deel van hun salaris inleveren. Ook bij Mitchelton-Scott, Bahrain-McLaren, Astana en Lotto-Soudal zijn de renners gekort op hun salaris.
Zeker tot 1 juli wordt er niet gekoerst. De UCI heeft een hele nieuwe kalender gemaakt voor 2020, met alle grote rondes en veel van de klassiekers in het tweede deel van het jaar. "Onze bond gaat door een crisis die we sinds de Tweede Wereldoorlog niet hebben gekend", zei Lappartient. De UCI heeft zelf ook forse maatregelen moeten nemen om kosten te besparen.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
1 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
23 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
23 uur geleden