Wielerbond UCI neemt forse salarismaatregelen
AIGLE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI neemt forse salarismaatregelen om kosten te besparen in het wielrenloze tijdperk tijdens de coronacrisis. Het management levert loon en toeslagen in en het grootste deel van de 130 medewerkers op het hoofdkantoor in het Zwitserse Aigle zijn met verlof gestuurd.
"Onze bond gaat door een crisis die we sinds de Tweede Wereldoorlog niet hebben gekend", zegt voorzitter David Lappartient van de UCI . "De inactiviteit raakt renners, teams, organisatoren en alle partners in alle disciplines. De UCI is door alle afgelaste en uitgestelde evenementen ook niet bepaald gespaard. We moeten nu drastische maatregelen nemen om de storm te doorstaan."
De coronapandemie heeft het wielrennen lamgelegd. Er wordt zeker tot 1 juni niet gekoerst, 650 organisatoren vroegen inmiddels om uitstel of afgelasting van hun evenement, zo'n 30 procent van de wielerkalender, berekende de UCI. In het wegwielrennen en het mountainbiken zijn de meeste wedstrijden geschrapt. De inkomsten van de internationale bond zijn daardoor ook teruggevallen.
Personeel
De UCI neemt ook pas op de plaats als het gaat om werven van personeel. Ook alle plannen en projecten die de bond voor 2020 had bedacht, zijn even in de ijskast gezet. Als blijk van solidariteit aan de organisatoren van afgelaste of uitgestelde koersen, retourneert de UCI de verplichte vergoedingen die ze moesten betalen om een plek op de wielerkalender te krijgen.
"Het uitstel van de Olympische en Paralympische Spelen van Tokio 2020, de talrijke annuleringen van evenementen op onze kalender en de onzekerheid die op het tweede deel van het seizoen rust, hebben een grote impact op onze sport. Het is tijd voor de wielerfamilie om zich te verenigen en samen onze sport voor te bereiden op het herstel in deze gezondheids- en economische crisis", aldus Lappartient.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
7 uur geleden