
Wielerbond UCI geeft veiligheidshandboek uit
AIGLE (ANP) - De internationale wielrenunie UCI heeft de eerder aangekondigde veiligheidsmaatregelen donderdag gepubliceerd in een handboek. Zoals reeds aangekondigd gaat het daarbij om regels die het wielrennen veiliger en duurzamer moeten maken. Zo moet de zogenoemde finishstraat voortaan voldoen aan in het handboek met afbeeldingen ondersteunde voorwaarden en is fietsen in bepaalde houdingen verboden.
De gids geeft een handleiding voor renners, teams en koersorganisatoren over de nieuwe maatregelen waarvan de meeste op 1 april ingaan. Ook de sancties voor het niet naleven zijn vermeld. Zo zullen renners die in een gewone koers de tijdrithouding aannemen of dalen met de billen op de bovenste buis in plaats van op het zadel, worden gediskwalificeerd. Organisatoren die zich niet aan de voorschriften houden kunnen hoge boetes verwachten, terwijl er ook zal worden ingegrepen als renners afval weggooien buiten de speciaal daarvoor aangegeven plaatsen.
De regels zijn een uitvloeisel van overleg tussen vertegenwoordigers van de UCI, de in de AIOCC vertegenwoordigde organisatoren, de teams verenigd in de AIGCP en rennersvakbond CPA. "Al deze maatregelen, die zijn genomen nadat uit diverse hoeken zorgen zijn geuit, zullen het wegwielrennen veiliger maken voor de belangrijkste betrokkenen, de renners", zegt UCI-voorzitter David Lappartient in een toelichting. "Het is van groot belang dat iedereen er zich aan houdt, terwijl de UCI blijft werken aan verbeteringen."
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde bereikt van het toernooi van Winston-Salem. De Nederlander was in de Amerikaanse stad in drie sets te sterk voor de Australiër Adam Walton: 2-6 7-5 6-3.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de kwalificaties voor de US Open die maandag in New York beginnen, nemen zes Nederlandse tennissers deel. Bij de vrouwen kunnen Arianne Hartono en Anouk Koevermans elkaar treffen in de tweede ronde. Hartono moet dan eerst winnen van de Mexicaanse Ana Sofia Sánchez. Koevermans opent haar poging het hoofdschema te halen van het vierde grandslamtoernooi van dit jaar tegen de Australische Olivia Gadecki.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisster Iga Swiatek heeft de finale bereikt van het masterstoernooi van Cincinnati. De Poolse versloeg in haar halve finale de Kazachse Elena Rybakina in twee sets: 7-5 6-3.
8 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Schipper Rosalin Kuiper is zondag vanuit het Engelse Portsmouth met haar boot Holcim PRB van start gegaan in de tweede etappe van de Ocean Race Europe. Er wordt koers gezet richting het Spaanse Cartagena. De deelname van de boot was twijfelachtig na een aanvaring in Kiel kort na de start van de eerste etappe van de zeilrace.
8 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Raoul Ehren (52) heeft zijn eerste grote titel met Nederland veroverd. De hockeysters werden zondag onder zijn leiding Europees kampioen in Mönchengladbach. Nadat Nederland het gastland Duitsland eerder in de groepsfase al met 5-1 had verslagen, was Oranje in de finale opnieuw de betere ploeg. Nederland won de eindstrijd met 2-1.
10 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - Pien Sanders (27) noemt de gewonnen EK-finale tegen Duitsland "een zwaarbevochten zege". "Het was misschien niet de mooiste wedstrijd van ons", zei de verdedigster van Oranje na afloop van de 2-1-overwinning tegen de NOS. "We hebben wel strijd geleverd. En we hebben de finale wel gewoon gewonnen."
10 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn in Mönchengladbach voor de vijfde keer op rij Europees kampioen geworden. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Duitsland in de finale met 2-1.
10 uur geleden