Wielerbond KNWU wil met 'Super WK' 100-jarig bestaan vieren
ARNHEM (ANP) - Wielerbond KNWU wil met het organiseren van een WK voor alle fietsdisciplines in 2027 het dan honderdjarige bestaan een extra feestelijk tintje geven. Dinsdag kwam via het gemeentebestuur van Arnhem naar buiten dat Gelderland is gepeild om dit zogenoemde Super WK te organiseren. De KNWU meldt woensdag dat ook de provincie Noord-Brabant bij het plan betrokken is. Eind maart wil de KNWU bij de internationale wielrenunie UCI een eerste voorstel indienen.
In 2023 is Glasgow de eerste gastheer voor het toernooi dat eens in de vier jaar gehouden zal worden. Vrijwel alle fietsdisciplines komen aan bod in de Schotse stad, variƫrend van wegwielrennen, BMX, mountainbiken, baanwielrennen tot para-cycling.
"Dit evenement heeft een zeer groot internationaal bereik met vijftien WK's en bijbehorende fans over de hele wereld", zegt Thorwald Veneberg, algemeen directeur van de KNWU. "Daarbij komt dat de KNWU honderd jaar bestaat in 2027. Dat is een mijlpaal die we groots willen vieren met de komst van deze wereldtitelstrijd. Nederland is een fietsland bij uitstek. Voor de betrokken provincies en steden is dit natuurlijk een unieke kans om zich nog beter te positioneren als wielerprovincie met als doel sportieve, maatschappelijke en economische impact."
Eind maart zal de KNWU de eerste versie van het zogenoemde bidboek indienen bij de UCI, waarna gesprekken volgen. In juli 2021 wordt het definitieve bid ingediend, in september volgt een besluit van de UCI. De KNWU, Sportcentrum Papendal en TIG Sports zijn de initiatiefnemers die de provincies Gelderland en Noord-Brabant bereid hebben gevonden aan hun plannen mee te werken.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
12 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
12 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
13 uur geleden