Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerbond KNWU wacht voorzittersverkiezing vol spanning

Wielerbond KNWU wacht voorzittersverkiezing vol spanning

ARNHEM (ANP) - Het had een formaliteit moeten worden, de benoeming van Marc van den Tweel tot voorzitter van wielerbond KNWU. De directeur van Natuurmonumenten is door een sollicitatiecommissie onder leiding van bestuurslid Marijn de Vries naar voren geschoven als ideale kandidaat om Marcel Wintels op te volgen. Tot wielrennersvakbond VVBW, ook uit onvrede over de gevoerde procedure, Gerry van Gerwen presenteerde als tegenkandidaat. Volgende week donderdag stemmen de leden van het congres van de KNWU online.

Dat er nu een stemming nodig is was niet gepland, meldt de KNWU. De wielerbond zegt dat alle districten, afdelingen en belangengroepen inspraak hebben gehad bij de beslissing Van den Tweel voor te dragen. Dat gebeurde nadat het congres in 2019 had besloten om niet via een verkiezing de opvolger van Wintels te laten bepalen, maar een commissie via een zorgvuldige sollicitatieprocedure een keuze te laten maken

De bond meldt in een toelichting op de website dat op deze manier de beste kandidaat kon worden geworven. Volgens Bobbie Traksel, oud-wielrenner en voorzitter van de VVBW, ging het daar mis. De vakbond werd door Iris Slappendel vertegenwoordigd in de commissie, maar Traksel zag een probleem. "Er werd een vacature opgesteld waarop kon worden gesolliciteerd, terwijl ik hoopte dat ze juist zelf geschikte kandidaten zouden benaderen."

Naam

Traksel en zijn bond kregen pas een week voordat de deadline verliep de naam van de kandidaat te horen. "Normaal vind je dan geen tegenkandidaat meer, maar wij hadden ons voorbereid." Met Van Gerwen schoof de VVBW een "echte wielerman" naar voren, die vooral ook moet zorgen dat Nederland bestuurlijk internationaal weer vertegenwoordigd gaat worden. "Gerry hoeft niet eerst een jaar handen te schudden en zich voor te stellen. Die gaat meteen aan de slag." Oud-renner Van Gerwen (67) was ooit onder meer ploegleider van profploeg Milram en bekleedde als ondernemer en bestuurder tal van functies in de wielersport.

Met de twaalf jaar jongere Van den Tweel denkt het KNWU-bestuur een kandidaat te hebben geselecteerd die met zijn ervaring bij Natuurmonumenten een bijdrage kan leveren aan de "immense uitdagingen" waarvoor de wielerbond staat. "Ook voor de uitbraak van het coronavirus hadden we al te maken met een teruglopend ledenaantal, terwijl het aantal sportieve fietsers groeit. Er wordt geworsteld met veiligheidskwesties rondom wedstrijden: de politie kan minder ingezet worden en de veiligheidseisen bij wedstrijden worden steeds hoger", schrijft de bond over de "gigantische klus" die de beoogde voorzitter te wachten staat.

"De benoeming van de nieuwe voorzitter draait nu wederom uit op een stemming, iets wat het congres juist wilde voorkomen", stelt de KNWU. Traksel heeft zich met name gestoord aan de aanbevelingen van directeur Thorwald Veneberg die zich achter de topkandidaat stelde. "Ik vraag me af of dat ethisch verantwoord is." Of het spannend wordt donderdag. "Het zal op het randje zijn."

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

24 minuten geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

5 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

5 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

7 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

19 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

22 uur geleden