Wielerbond KNWU slachtoffer van datahack
ARNHEM (ANP) - Hackers zijn erin geslaagd toegang te krijgen tot persoonlijke gegevens van leden en oud-leden van wielerbond KNWU. Het gaat om een hack in de oude MijnKNWU-omgeving, meldt de bond. Die was begin dit jaar vervangen maar nog wel te raadplegen voor intern en historisch gebruik. De hackers eisten losgeld. De KNWU, die aangifte heeft gedaan bij de politie en de Autoriteit Persoonsgegevens heeft ingeschakeld, is daar niet op ingegaan.
"Het is een ernstige zaak, we nemen dit zeer hoog op", zegt Margo de Vries, directeur commercie en facilitair van de KNWU. De bond kwam woensdag achter de hack, waarbij persoonsgegevens van zo'n 90.000 leden en oud-leden waren ontvreemd. De daders eisten een bedrag in bitcoins. "We hadden het betaald als dat zinvol was geweest, maar een expert zei dat we dat zeker niet moesten doen. Aan de ene kant omdat er wel back-ups van deze data zijn gemaakt en deze data alleen historische gegevens bevatten. Maar vooral omdat het betalen van dit losgeld op geen enkele wijze de zekerheid geeft dat de data niet alsnog wordt gebruikt voor andere doeleinden."
De KNWU kwam op de website met de diefstal van de gegevens naar buiten. Ook werden alle betrokkenen gemaild. "En de mensen van wie we geen mailadres hebben worden per brief geïnformeerd. Het gaat om gegevens van de afgelopen tien jaar, tot begin dit jaar. Dat zijn persoonsgegevens, maar ook betaalgegevens", vertelt De Vries.
De KNWU heeft de gegevens uit de oude omgeving in januari verplaatst naar de nieuwe MijnKNWU-omgeving. Daarbij hoefden de inloggegevens niet te worden gewijzigd. De bond adviseert betrokkenen zo snel mogelijk hun gebruikersnaam en wachtwoord te veranderen. En dat ook te doen op andere websites waar dezelfde inloggegevens zijn gebruikt.
De bond zegt dat de hack geen gevolgen heeft voor het verlengen van lidmaatschappen en het aanvragen van licenties dat via het nieuwe systeem verloopt. Wel waarschuwt de KNWU alert te zijn op e-mails waarin wordt gevraagd in te loggen op een website of een betaling te doen.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
5 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
9 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zeven Nederlandse atleten komen dit weekend in actie tijdens de tweedaagse finale van de Diamond League in Brussel. Vijfvoudig Diamond League-eindwinnares op de 400 meter horden, Femke Broeders-Bol, loopt dit jaar de 800 meter. In de Belgische hoofdstad neemt ze het onder meer op tegen de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro. De Amersfoortse pakte bij de EK vorige maand het brons op haar nieuwe afstand.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
14 uur geleden