Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerbond KNWU slachtoffer van datahack

Wielerbond KNWU slachtoffer van datahack

ARNHEM (ANP) - Hackers zijn erin geslaagd toegang te krijgen tot persoonlijke gegevens van leden en oud-leden van wielerbond KNWU. Het gaat om een hack in de oude MijnKNWU-omgeving, meldt de bond. Die was begin dit jaar vervangen maar nog wel te raadplegen voor intern en historisch gebruik. De hackers eisten losgeld. De KNWU, die aangifte heeft gedaan bij de politie en de Autoriteit Persoonsgegevens heeft ingeschakeld, is daar niet op ingegaan.

"Het is een ernstige zaak, we nemen dit zeer hoog op", zegt Margo de Vries, directeur commercie en facilitair van de KNWU. De bond kwam woensdag achter de hack, waarbij persoonsgegevens van zo'n 90.000 leden en oud-leden waren ontvreemd. De daders eisten een bedrag in bitcoins. "We hadden het betaald als dat zinvol was geweest, maar een expert zei dat we dat zeker niet moesten doen. Aan de ene kant omdat er wel back-ups van deze data zijn gemaakt en deze data alleen historische gegevens bevatten. Maar vooral omdat het betalen van dit losgeld op geen enkele wijze de zekerheid geeft dat de data niet alsnog wordt gebruikt voor andere doeleinden."

De KNWU kwam op de website met de diefstal van de gegevens naar buiten. Ook werden alle betrokkenen gemaild. "En de mensen van wie we geen mailadres hebben worden per brief geïnformeerd. Het gaat om gegevens van de afgelopen tien jaar, tot begin dit jaar. Dat zijn persoonsgegevens, maar ook betaalgegevens", vertelt De Vries.

De KNWU heeft de gegevens uit de oude omgeving in januari verplaatst naar de nieuwe MijnKNWU-omgeving. Daarbij hoefden de inloggegevens niet te worden gewijzigd. De bond adviseert betrokkenen zo snel mogelijk hun gebruikersnaam en wachtwoord te veranderen. En dat ook te doen op andere websites waar dezelfde inloggegevens zijn gebruikt.

De bond zegt dat de hack geen gevolgen heeft voor het verlengen van lidmaatschappen en het aanvragen van licenties dat via het nieuwe systeem verloopt. Wel waarschuwt de KNWU alert te zijn op e-mails waarin wordt gevraagd in te loggen op een website of een betaling te doen.

Meer uit Sport

Nederlandse achten probleemloos door series bij WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Op de WK roeien in eigen land zijn de Nederlandse achten zaterdag probleemloos door de series gekomen. De vrouwen plaatsten zich met de derde tijd van het veld voor de finale van zondag. De mannen voeren de vierde tijd, en mogen zich zondagochtend melden voor de halve finale. Beide Nederlandse boten zijn regerend wereldkampioen.

6 minuten geleden
Olympisch kampioene Florijn in skiff naar finale WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn heeft zaterdag op de WK roeien de finale bereikt. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos werd de Nederlandse tweede in haar halve finale achter de Britse Lauren Henry. De finale staat zondag om 13.52 uur op het programma. Viktorija Senkute uit Litouwen werd derde.

1 uur geleden
Vrouwen dubbelvier roeien naar WK-goud op de Bosbaan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

4 uur geleden
Roeisters vierzonder grijpen brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.

4 uur geleden
Roeiers vierzonder pakken zilver in spannende finale op WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

4 uur geleden
Wereldkampioen Norris verlengt contract bij McLaren tot eind 2030

LONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.

4 uur geleden
Hockeyers treffen in strijd om brons op WK opnieuw Argentinië

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers staan zondag op het wereldkampioenschap in de strijd om het brons opnieuw tegenover Argentinië. Die wedstrijd begint om 14.00 uur in het Belgische Waver. De Argentijnen verloren hun halve finale met 2-1 van titelverdediger Duitsland. Nederland versloeg Argentinië eerder dit WK in de groepsfase met 3-1.

18 uur geleden