
Wielerbond KNWU boos op politie om nieuwe regels motorbegeleiding
ARNHEM (ANP) - Wielerbond KNWU vreest dat dit jaar een aantal koersen niet kan doorgaan omdat er door de politie wijzigingen zijn aangebracht in de werkwijze. Bij veel wielerwedstrijden zijn motoragenten nodig om het verkeer te regelen. Vanwege een tekort mochten de afgelopen jaren ook motoragenten met een zogenoemde C1-opleiding worden ingezet, die niet gespecialiseerd zijn in het begeleiden van koersen. Nu dat - volgens de KNWU plotseling - verboden is, dreigen rigoureuze aanpassingen van de wielerkalender.
De KNWU zegt al vanaf 2018 met de wielerkalender rekening te houden met de krapte van het aantal motoragenten. "Zo is het aantal wedstrijden met politiebegeleiding verder gedaald en zijn meer wielerwedstrijden 'omlopen' geworden op een volledig afgesloten parcours. Met de inzet van C1-motoragenten naast de specifiek voor het begeleiden van wielerkoersen gekwalificeerde C2-agenten ging het jaren goed", stelt de KNWU.
De politie heeft - volgens de KNWU landelijk - besloten om de inzet van C1-opgeleide motoragenten, die vooral in hun eigen regio worden ingezet, nu te verbieden. De wielerbond zegt "overrompeld" te zijn door het besluit, dat op de website van de KNWU als "onbehoorlijk bestuur" wordt omschreven. Dat motiveert de bond vanwege het "abrupt wijzigen van een jarenlange bestaande situatie, het niet tijdig betrekken of informeren van de KNWU en het niet bespreekbaar maken van alternatieve scenario's of een redelijke overgangsregeling".
In een reactie stelt een woordvoerder van de korpsleiding dat er geen sprake is van een wijziging van landelijke afspraken over politie-inzet bij wielerwedstrijden. Wel gaf hij toe dat er dit jaar bij een aantal koersen gaten blijken te vallen. "In de uitwerking van de gemaakte afspraken bleek dat de begeleiding van een aantal koersen vanwege andere politie-inzet minder gemakkelijk te realiseren was en hierover is intern nog overleg gaande. De politie heeft hierbij de verwachting dat dit waarschijnlijk toch nog gerealiseerd kan worden", aldus de woordvoerder, die stelt dat er jaarlijks overleg plaatsvindt tussen politie en de KNWU over de wieleragenda van het daaropvolgende jaar. "Ook tussentijds weten de organisaties elkaar goed te vinden."
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - De Keniaanse atlete Peres Jepchirchir heeft in Tokio de wereldtitel op de marathon veroverd. De 31-jarige Afrikaanse sprintte in de laatste meters weg van haar Ethiopische medevluchtster Tigst Assefa. Haar winnende tijd in het Japan National Stadium was 2.24.43. Assefa eindigde als tweede op 2 seconden. De Uruguayaanse Julia Paternain won het brons in 2.27.23.
1 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard durfde na zijn zege in de voorlaatste etappe van de Vuelta voorzichtig te concluderen dat de eindoverwinning binnen was. "Natuurlijk komt er nog een rit, maar normaal gesproken verandert er niets meer in het klassement", glunderde de 28-jarige Deen van Visma - Lease a Bike nadat hij op de steile slotklim boven skioord Puerto de Navacerrada was weggereden bij zijn medekoplopers. Na twee eindzeges in de Tour de France mag Vingegaard de Vuelta op zijn erelijst bijschrijven.
11 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de eindzege in de Vuelta bijna binnen. De Deen van Visma - Lease a Bike won de voorlaatste etappe, een zware bergrit van Robledo de Chavela naar skioord Puerto de Navacerrada. Vingegaard vergrootte daarmee zijn voorsprong op zijn enig overgebleven rivaal João Almeida tot boven de minuut. In de slotetappe naar Madrid komt zijn leidende positie normaal gesproken niet meer in gevaar.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - Er was blijdschap bij de Nederlandse estafetteploeg over de zilveren medaille op de 4x400 meter gemengd bij de WK atletiek in Tokio. Al was het minder dan de olympische gouden medaille van een jaar geleden in Parijs. "De media zien de estafetteploeg als legendarisch, maar dat kan niet ieder toernooi het geval zijn. We hebben nu heel knap zilver gewonnen", zei Femke Bol na afloop.
12 uur geledenPUERTO DE NAVACERRADA (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben ook de twintigste en voorlaatste etappe van de Vuelta verstoord. Op ongeveer 17 kilometer voor de finish was een groep actievoerders op de weg gaan zitten. De koplopers en het peloton slaagden erin hun weg te vervolgen door de blokkade te omzeilen, al werden zij ook daarbij gehinderd.
12 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de WK atletiek in Tokio het zilver veroverd. Eugene Omalla, Lieke Klaver, Jonas Phijffers en Femke Bol renden in de finale in het Japan National Stadium naar de tweede plaats achter de ploeg van de Verenigde Staten in een tijd van 3.09,96. Het Amerikaanse team was duidelijk sneller en won in 3.08,80.
13 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Puck Pieterse is er bij de WK mountainbiken in het Zwitserse Crans-Montana niet in geslaagd haar wereldtitel te prolongeren. De 23-jarige Amersfoortse moest genoegen nemen met de zesde plaats. De wereldtitel was voor de Zweedse Jenny Rissveds. De 31-jarige olympisch kampioene van Rio 2016 soleerde naar het goud. Achter haar ging het zilver naar de Nieuw-Zeelandse Samara Maxwell. Het brons was voor de Zwitserse Alessandra Keller.
13 uur geleden