Wielerbond KNWU alweer op zoek naar nieuwe voorzitter
ARNHEM (ANP) - Wielerbond KNWU kan al na een kleine drie maanden weer op zoek naar een nieuwe voorzitter. Donderdag werd bekend dat Marc van den Tweel per 1 oktober Gerard Dielessen opvolgt als algemeen directeur van sportkoepel NOC*NSF. De huidig directeur van Natuurmonumenten was begin januari na een tumultueus verlopen verkiezing gekozen tot voorzitter van de wielerbond. De KNWU meldt zich op korte termijn te buigen over de procedure voor een zoektocht naar een opvolger.
Van den Tweel treedt al in de zomer in dienst van NOC*NSF. "Helaas betekent dit dat ik het voorzitterschap van de KNWU moet neerleggen, omdat dit niet verenigbaar is", zegt hij op de website van de KNWU. "Dat spijt me natuurlijk zeer, maar ik verheug me erop om de belangen van de Nederlandse wielersport vanaf een andere positie te kunnen gaan dienen."
Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie van de KNWU voorgedragen om Marcel Wintels op te volgen. Zijn verkiezing zou een hamerstuk worden tot de rennersvakbond VVBW, ontevreden over de keuze, met een tegenkandidaat kwam: de in wielerkringen populaire oud-renner en voormalig ploegbaas Gerry van Gerwen. Bij een eerste poging om in november tot een virtuele stemming te komen, faalde de software. Op 5 januari zou een tweede poging volgen, maar Van Gerwen trok zich op het laatste moment terug.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen ook de vijfde 500 meter van het seizoen gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 37,00 sneller dan landgenotes Jutta Leerdam (tweede) en Marrit Fledderus (derde). Leerdam eindigde in 37,36 en Fledderus kwam tot 37,53.
5 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
5 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
19 uur geleden