Wielerbond KNWU alweer op zoek naar nieuwe voorzitter
ARNHEM (ANP) - Wielerbond KNWU kan al na een kleine drie maanden weer op zoek naar een nieuwe voorzitter. Donderdag werd bekend dat Marc van den Tweel per 1 oktober Gerard Dielessen opvolgt als algemeen directeur van sportkoepel NOC*NSF. De huidig directeur van Natuurmonumenten was begin januari na een tumultueus verlopen verkiezing gekozen tot voorzitter van de wielerbond. De KNWU meldt zich op korte termijn te buigen over de procedure voor een zoektocht naar een opvolger.
Van den Tweel treedt al in de zomer in dienst van NOC*NSF. "Helaas betekent dit dat ik het voorzitterschap van de KNWU moet neerleggen, omdat dit niet verenigbaar is", zegt hij op de website van de KNWU. "Dat spijt me natuurlijk zeer, maar ik verheug me erop om de belangen van de Nederlandse wielersport vanaf een andere positie te kunnen gaan dienen."
Van den Tweel was door een sollicitatiecommissie van de KNWU voorgedragen om Marcel Wintels op te volgen. Zijn verkiezing zou een hamerstuk worden tot de rennersvakbond VVBW, ontevreden over de keuze, met een tegenkandidaat kwam: de in wielerkringen populaire oud-renner en voormalig ploegbaas Gerry van Gerwen. Bij een eerste poging om in november tot een virtuele stemming te komen, faalde de software. Op 5 januari zou een tweede poging volgen, maar Van Gerwen trok zich op het laatste moment terug.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
18 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
20 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
20 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
21 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
21 uur geleden