Wielerbaas Spekenbrink begroet naast DSM ook Scott en Volvo
GELEEN (ANP) - Met het binnenhalen van DSM als hoofdsponsor is teambaas Iwan Spekenbrink er opnieuw in geslaagd een grote geldschieter te vinden voor zijn wielerploeg. "Een droompartner", zei Spekenbrink bij de presentatie waarin DSM, voorheen subsponsor, als opvolger werd gepresenteerd van Sunweb. Maar het was niet alleen de nieuwe rol van DSM die hem trots maakte. "We gaan komend jaar werken met fietsen van Scott terwijl onze begeleiding voortaan rijdt in auto's van Volvo. Ook dat is een droom", aldus Spekenbrink, die aan het hoofd staat van een mannen-, vrouwen- en opleidingsploeg.
Na vier jaar moest Spekenbrink afscheid nemen van Sunweb, de door de coronacrisis zwaar getroffen reisorganisatie. "Het was een echt partnerschap, in goede en slechte tijden", keek Spekenbrink vrijdag terug. "In de topsport gaat het om twee dingen: de beste omstandigheden creëren en blijven groeien ondanks tegenslagen. Sunweb heeft ons de afgelopen jaren gesteund om het punt te bereiken waarop we nu zijn aanbeland." De ploeg kende een bijzonder goed jaar met alleen al bij de mannen zestien overwinningen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
53 minuten geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
14 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
15 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden