Wielerbaas Lefevere stopt bij Soudal Quick-Step
BRUSSEL (ANP) - Patrick Lefevere treedt eind deze maand af als directeur van de succesvolle Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step. Het team meldt in een persbericht Jurgen Foré als zijn opvolger.
De 69-jarige Lefevere was zelf beroepsrenner, maar vergaarde vooral faam als ploegleider. De Vlaming richtte in 2003 de ploeg op met vloerenfabrikant Quick-Step als belangrijkste sponsor. Onder zijn leiding vierde het team bijna duizend overwinningen, waaronder 22 monumentale klassiekers, 124 etappes in de grote wielerronden Tour de France, Giro d'Italia en Vuelta a España en 19 wereldtitels.
De grote renner van de ploeg van Lefevere dit jaar was Remco Evenepoel, die twee olympische titels veroverde, wereldkampioen tijdrijden werd en als derde eindigde in de Tour.
Levensveranderd moment
"Het is een levensveranderend moment om een rol op te geven waaraan ik zoveel van mijn leven heb gewijd", aldus Lefevere. "Wielrennen is een sport waar ik nog steeds diep gepassioneerd over ben, en het was een grote eer om dit prachtige team te leiden en zoveel speciale herinneringen te maken. Maar ik voelde dat dit het juiste moment was voor verandering."
Foré, de nieuwe ploegbaas, had ook mooie woorden voor Lefevere. "Hij is een boegbeeld in het professionele wielrennen, voor wie we allemaal veel respect en bewondering hebben. Hij heeft een stevige basis en stabiliteit kunnen opbouwen waardoor dit team al meer dan twee decennia groeit."
Meer uit Sport
TORONTO (ANP) - Iga Swiatek heeft haar eerste toernooizege van dit seizoen binnen. De Poolse versloeg de als tweede geplaatste Kazachse Elena Rybakina in de finale in Toronto (6-2 6-3).
50 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Ben Shelton heeft voor de tweede keer op rij het tennistoernooi in het Canadese Montreal gewonnen. De Amerikaan rekende in de finale af met zijn landgenoot Brandon Nakashima: 6-3 7-6 (4).
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar trok na zijn vierde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham een duidelijke conclusie. "Het was mijn droom om een van de big boys te worden in de meerkamp en na vanavond durf ik te stellen dat ik een van de big boys ben", zei hij na afloop in het Alexander Stadium.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Discuswerpers Shaquille Emanuelson en Ruben Rolvink hebben zich niet in de strijd om de medailles kunnen mengen op de EK atletiek in Birmingham. De twee Nederlanders presteerden wel naar behoren in de finale. Emanuelson eindigde als vijfde met een afstand van 67,97 meter, Rolvink werd zevende met 65,45.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft net naast de bronzen medaille gegrepen op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper uit Heerhugowaard liep voor wat hij waard was op de afsluitende 1500 meter, maar hij maakte te weinig goed om de Noor Sander Skotheim van het brons af te houden. Tesselaar eindigde als vierde in een persoonlijk record van 8378 punten.
10 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 200 meter vrije slag het zilver veroverd op de EK zwemmen. De 26-jarige Friezin pakte haar vierde medaille op dit toernooi in het Olympic Aquatic Centre van Parijs.
12 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.
13 uur geleden