Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wielerbaas Lefevere stopt bij Soudal Quick-Step

Wielerbaas Lefevere stopt bij Soudal Quick-Step

BRUSSEL (ANP) - Patrick Lefevere treedt eind deze maand af als directeur van de succesvolle Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step. Het team meldt in een persbericht Jurgen Foré als zijn opvolger.

De 69-jarige Lefevere was zelf beroepsrenner, maar vergaarde vooral faam als ploegleider. De Vlaming richtte in 2003 de ploeg op met vloerenfabrikant Quick-Step als belangrijkste sponsor. Onder zijn leiding vierde het team bijna duizend overwinningen, waaronder 22 monumentale klassiekers, 124 etappes in de grote wielerronden Tour de France, Giro d'Italia en Vuelta a España en 19 wereldtitels.

De grote renner van de ploeg van Lefevere dit jaar was Remco Evenepoel, die twee olympische titels veroverde, wereldkampioen tijdrijden werd en als derde eindigde in de Tour.

Levensveranderd moment

"Het is een levensveranderend moment om een rol op te geven waaraan ik zoveel van mijn leven heb gewijd", aldus Lefevere. "Wielrennen is een sport waar ik nog steeds diep gepassioneerd over ben, en het was een grote eer om dit prachtige team te leiden en zoveel speciale herinneringen te maken. Maar ik voelde dat dit het juiste moment was voor verandering."

Foré, de nieuwe ploegbaas, had ook mooie woorden voor Lefevere. "Hij is een boegbeeld in het professionele wielrennen, voor wie we allemaal veel respect en bewondering hebben. Hij heeft een stevige basis en stabiliteit kunnen opbouwen waardoor dit team al meer dan twee decennia groeit."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

2 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

2 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

3 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

16 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

17 uur geleden