Wielerbaas Lefevere stopt bij Soudal Quick-Step
BRUSSEL (ANP) - Patrick Lefevere treedt eind deze maand af als directeur van de succesvolle Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step. Het team meldt in een persbericht Jurgen Foré als zijn opvolger.
De 69-jarige Lefevere was zelf beroepsrenner, maar vergaarde vooral faam als ploegleider. De Vlaming richtte in 2003 de ploeg op met vloerenfabrikant Quick-Step als belangrijkste sponsor. Onder zijn leiding vierde het team bijna duizend overwinningen, waaronder 22 monumentale klassiekers, 124 etappes in de grote wielerronden Tour de France, Giro d'Italia en Vuelta a España en 19 wereldtitels.
De grote renner van de ploeg van Lefevere dit jaar was Remco Evenepoel, die twee olympische titels veroverde, wereldkampioen tijdrijden werd en als derde eindigde in de Tour.
Levensveranderd moment
"Het is een levensveranderend moment om een rol op te geven waaraan ik zoveel van mijn leven heb gewijd", aldus Lefevere. "Wielrennen is een sport waar ik nog steeds diep gepassioneerd over ben, en het was een grote eer om dit prachtige team te leiden en zoveel speciale herinneringen te maken. Maar ik voelde dat dit het juiste moment was voor verandering."
Foré, de nieuwe ploegbaas, had ook mooie woorden voor Lefevere. "Hij is een boegbeeld in het professionele wielrennen, voor wie we allemaal veel respect en bewondering hebben. Hij heeft een stevige basis en stabiliteit kunnen opbouwen waardoor dit team al meer dan twee decennia groeit."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Tallon Griekspoor is ook in het masterstoernooi van Shanghai niet verder gekomen dan de eerste ronde. De 30-jarige tennisser liet zich verrassen door de Russische qualifier Pavel Kotov. De nummer 187 van de wereld won in twee sets: 6-4 7-6 (4).
52 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
11 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
15 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
15 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
16 uur geleden