
Wielerbaas Lappartient verdedigt doorgaan WK na dood Furrer
ZÜRICH (ANP/DPA) - David Lappartient, voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, heeft het besluit verdedigd dat de wereldkampioenschappen wielrennen in Zürich dit weekeinde doorgaan, ondanks de dood van de Zwitserse juniorrijdster Muriel Furrer. "Ik denk niet dat het de beste manier zou zijn om de WK te stoppen ter nagedachtenis van Muriel", zei de Fransman, die eraan toevoegde dat de UCI een dergelijk besluit niet alleen had kunnen nemen. Zaterdag is de wegrace voor de vrouwen, een dag later gevolgd door de mannenwedstrijd.
"We hebben vergaderd en samen besloten de races te laten doorgaan. Maar het kan natuurlijk niet op de geplande manier ", legde Lappartient uit. Nevenevenementen zijn geschrapt en overwinningsceremonies zijn versoberd. Voorafgaand aan de titelstrijd bij de vrouwen was er een minuut stilte.
Furrer (18) overleed vrijdag in een ziekenhuis in Zürich aan de gevolgen van een val een dag eerder tijdens de juniorenrace. De omstandigheden van de crash blijven onduidelijk en Lappartient wilde geen commentaar geven, verwijzend naar het politieonderzoek. Volgens Zwitserse media is de hulp voor Furrer na haar val pas laat op gang gekomen.
Meer uit Sport
SCHWECHAT (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben tegen Oostenrijk hun eerste nederlaag geïncasseerd in het derde duel in de strijd om een plaats op het WK-kwalificatietoernooi. Oranje verloor de uitwedstrijd in Schwechat met 83-70, waardoor een plek in de volgende ronde van de kwalificatie nog niet zeker is.
4 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn als groepswinnaar doorgedrongen tot de halve finales van het EK in Mönchengladbach. Na eerdere zeges op Ierland (2-0) en Duitsland (5-1) was het team van bondscoach Raoul Ehren in het laatste groepsduel met 6-0 te sterk voor Frankrijk. Oranje speelt in de halve finales tegen Spanje, de nummer 2 van de andere poule.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams heeft een wildcard ontvangen voor de US Open. De 45-jarige Amerikaanse maakte vorige maand na zestien maanden afwezigheid haar rentree. De voormalige nummer 1 van de wereld won in het verleden het laatste grandslamtoernooi van het jaar twee keer, in 2000 en 2001.
7 uur geledenGLADSAXE (ANP) - De Noor Søren Waerenskjold heeft de tweede etappe van de Ronde van Denemarken gewonnen. Het was een vlakke rit van Rødovre naar Gladsaxe over 110 kilometer. De renner van Uno-X Mobility hield in de massasprint de Belg Steffen De Schuyteneer en de Fransman Axel Zingle achter zich. De Nederlander Nils Eekhoff eindigde als vijfde.
8 uur geledenVENLO (ANP) - Jeroen Delmee (52) wil als bondscoach geschiedenis schrijven met het Nederlands hockeyelftal. "Als je wint, dan kom je in de boeken. Hoe meer prijzen je verovert, hoe bijzonderder het wordt", zei de oud-hockeyer in aanloop naar de halve finale van het EK waarin Oranje donderdag tegen Frankrijk speelt tegen het ANP. "Met deze generatie kunnen we iets moois neerzetten. Dat moet het streven zijn. Bij mij als coach leeft dat wel."
9 uur geledenHUÉMOZ (ANP) - Demi Vollering heeft zich teruggetrokken voor de Ronde van Romandië, de driedaagse rittenkoers in Zwitserland die vrijdag begint. De organisatie van de wielerkoers meldt dat de Nederlandse renster van FDJ-Suez zich wegens ziekte heeft afgemeld.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische wielerploeg Soudal Quick-Step heeft met de Italiaan Alberto Dainese de vierde nieuwe renner voor komend seizoen vastgelegd. De ritwinnaar in de Giro en Vuelta komt over van het Zwitserse Tudor Pro Cycling. Eerder haalde Soudal Quick-Step al de Nederlander Dylan van Baarle en de Belgen Jasper Stuyven en Edward Planckaert.
13 uur geleden