Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege

Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege

MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalsters zijn het EK in eigen land begonnen met een nipte zege. In Manchester werd Oostenrijk met 1-0 verslagen door de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman.

Beth Mead, ploeggenote van Vivianne Miedema bij Arsenal, maakte na ruim een kwartier het enige doelpunt van de avond. Ze lobde de bal over keepster Manuela Zinsberger heen en de bal had de doellijn net gepasseerd voordat de bal werd weggewerkt. De videoscheidsrechter bestudeerde de beelden nog, maar het doelpunt bleef staan. Mead was vorige maand twee keer trefzeker tegen Nederland, dat in een oefenduel met liefst 5-1 werd verslagen.

Old Trafford, het stadion van Manchester United, was uitverkocht voor de openingswedstrijd. In totaal waren er 73.000 toeschouwers aanwezig.

De 52-jarige Wiegman maakte vorig jaar na de Olympische Spelen de overstap van de KNVB naar de FA. Op het vorige EK, in Nederland, werd ze met Oranje Europees kampioen.

Noord-Ierland en Noorwegen zijn de andere twee landen in groep A. Zij treffen elkaar donderdag. Oranje komt zaterdag voor het eerst in actie. Zweden is dan de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

1 uur geleden
Real Madrid-middenvelder Valverde gehecht na ruzie met Tchouaméni

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.

1 uur geleden
Coach Enrique: PSG klaar om titel Champions League te verdedigen

MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.

11 uur geleden
De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

1 dag geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

1 dag geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

1 dag geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden