Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege
MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalsters zijn het EK in eigen land begonnen met een nipte zege. In Manchester werd Oostenrijk met 1-0 verslagen door de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman.
Beth Mead, ploeggenote van Vivianne Miedema bij Arsenal, maakte na ruim een kwartier het enige doelpunt van de avond. Ze lobde de bal over keepster Manuela Zinsberger heen en de bal had de doellijn net gepasseerd voordat de bal werd weggewerkt. De videoscheidsrechter bestudeerde de beelden nog, maar het doelpunt bleef staan. Mead was vorige maand twee keer trefzeker tegen Nederland, dat in een oefenduel met liefst 5-1 werd verslagen.
Old Trafford, het stadion van Manchester United, was uitverkocht voor de openingswedstrijd. In totaal waren er 73.000 toeschouwers aanwezig.
De 52-jarige Wiegman maakte vorig jaar na de Olympische Spelen de overstap van de KNVB naar de FA. Op het vorige EK, in Nederland, werd ze met Oranje Europees kampioen.
Noord-Ierland en Noorwegen zijn de andere twee landen in groep A. Zij treffen elkaar donderdag. Oranje komt zaterdag voor het eerst in actie. Zweden is dan de tegenstander.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
18 uur geleden