Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege

Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege

MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalsters zijn het EK in eigen land begonnen met een nipte zege. In Manchester werd Oostenrijk met 1-0 verslagen door de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman.

Beth Mead, ploeggenote van Vivianne Miedema bij Arsenal, maakte na ruim een kwartier het enige doelpunt van de avond. Ze lobde de bal over keepster Manuela Zinsberger heen en de bal had de doellijn net gepasseerd voordat de bal werd weggewerkt. De videoscheidsrechter bestudeerde de beelden nog, maar het doelpunt bleef staan. Mead was vorige maand twee keer trefzeker tegen Nederland, dat in een oefenduel met liefst 5-1 werd verslagen.

Old Trafford, het stadion van Manchester United, was uitverkocht voor de openingswedstrijd. In totaal waren er 73.000 toeschouwers aanwezig.

De 52-jarige Wiegman maakte vorig jaar na de Olympische Spelen de overstap van de KNVB naar de FA. Op het vorige EK, in Nederland, werd ze met Oranje Europees kampioen.

Noord-Ierland en Noorwegen zijn de andere twee landen in groep A. Zij treffen elkaar donderdag. Oranje komt zaterdag voor het eerst in actie. Zweden is dan de tegenstander.

Meer uit Voetbal

Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

23 minuten geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

1 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

1 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

3 uur geleden
Marokko moet bescheiden zijn, zegt bondscoach Regragui

RABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.

5 uur geleden
FC Utrecht-coach Jans stopt na dit seizoen als trainer

UTRECHT (ANP) - Ron Jans stopt na dit seizoen als trainer. De 67-jarige coach van FC Utrecht gaat met pensioen. "Ik ga van elke dag genieten."

7 uur geleden
Fraser nieuwe trainer van voetbalclub in China

XI'AN (ANP) - Henk Fraser is de nieuwe trainer van Shaanxi Union. De Chinese club, die uitkomt in de tweede divisie, meldde de komst van de Nederlander op sociale media. Fraser is aangesteld door landgenoot Edwin Petersen, die technisch directeur is.

19 uur geleden