Wiegmans Engeland opent EK vrouwenvoetbal met nipte zege
MANCHESTER (ANP) - De Engelse voetbalsters zijn het EK in eigen land begonnen met een nipte zege. In Manchester werd Oostenrijk met 1-0 verslagen door de ploeg van bondscoach Sarina Wiegman.
Beth Mead, ploeggenote van Vivianne Miedema bij Arsenal, maakte na ruim een kwartier het enige doelpunt van de avond. Ze lobde de bal over keepster Manuela Zinsberger heen en de bal had de doellijn net gepasseerd voordat de bal werd weggewerkt. De videoscheidsrechter bestudeerde de beelden nog, maar het doelpunt bleef staan. Mead was vorige maand twee keer trefzeker tegen Nederland, dat in een oefenduel met liefst 5-1 werd verslagen.
Old Trafford, het stadion van Manchester United, was uitverkocht voor de openingswedstrijd. In totaal waren er 73.000 toeschouwers aanwezig.
De 52-jarige Wiegman maakte vorig jaar na de Olympische Spelen de overstap van de KNVB naar de FA. Op het vorige EK, in Nederland, werd ze met Oranje Europees kampioen.
Noord-Ierland en Noorwegen zijn de andere twee landen in groep A. Zij treffen elkaar donderdag. Oranje komt zaterdag voor het eerst in actie. Zweden is dan de tegenstander.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
44 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geleden