Wiegman ziet na gewonnen EK ook Scott stoppen bij Engeland
LONDEN (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft na Ellen White ook Jill Scott zien afhaken bij het Engelse voetbalelftal. De 35-jarige middenveldster beëindigt haar carrière na 161 interlands. Alleen Fara Williams (172 wedstrijden) speelde vaker voor de 'Lionesses', die deze zomer in eigen land onder leiding van Wiegman het EK wonnen.
Scott maakte 27 doelpunten voor de nationale ploeg. Ze deed als lid van een gecombineerde Britse voetbalploeg mee aan de Olympische Spelen van Londen 2012 en vorig jaar in Tokio. Scott voetbalde in clubverband voor Sunderland, Everton, Manchester City en afgelopen seizoen op huurbasis voor Aston Villa.
Op het EK had Scott geen basisplaats. Wiegman liet haar in de finale tegen Duitsland vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd invallen. Engeland won na verlenging met 2-1. "Jill was zo lang een icoon van deze ploeg", zegt Wiegman. "Ik respecteer haar beslissing, maar we gaan haar positieve bijdrage op en naast het veld zeker missen."
Een dag eerder maakte spits White (33) al bekend dat ze stopt met voetballen. De 113-voudig international (52 goals) zei dat haar droom is vervuld met het winnen van het EK.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
10 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden