Wiegman wil zich niet bemoeien met haar opvolging
DEN HAAG (ANP) - Sarina Wiegman wil zich niet bemoeien met wie haar moet opvolgen. De succesvolle bondscoach vertrekt na de Olympische Spelen van 2021 naar het nationale team van Engeland.
"Ik vind dat ik daar niks over mag zeggen, dat is niet aan mij. Dat is echt iets voor de KNVB om mee aan de slag te gaan", zei Wiegman tijdens haar digitale perspresentatie. Tientallen Engelse journalisten maakten via Zoom kennis met Wiegman, die vanuit het stadion van ADO Den Haag de vragen beantwoordde. Ze heeft geen uitgesproken voorkeur voor een geslacht.
"Er is heel erg ingezet op meer vrouwen in het voetbal en daar is heel erg veel werk van gemaakt. Maar uiteindelijk gaat het om kwaliteit. Je moet nu de beste coach of een groep coaches voor de groep zetten die de kans op presteren zo groot mogelijk maken. Het zou geweldig zijn als Nederland door kan groeien. We hebben altijd gezegd dat we geen eendagsvlieg willen zijn en door willen."
Phil Neville
Bovendien wil Wiegman zich nog niet voorzichtig gaan voorbereiden op haar werkzaamheden in Engeland. "Ik heb nog geen speelster gesproken, absoluut niet. Ik wil dat niet verstoren", aldus Wiegman, die ook geen contact zoekt met de huidige bondscoach Phil Neville.
"Ik wil dat hij zich kan concentreren op zijn werk en ik ga niet over zijn schouder meekijken. Maar natuurlijk zal ik het Engelse voetbal de komende periode wel in de gaten houden. Maar ik wil benadrukken dat ik komend jaar nog in dienst ben van de KNVB."
Wiegman heeft nog geen idee welke stafleden er mogelijk met haar mee overstappen naar de Engelse ploeg.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
14 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
20 uur geleden